• bir yazar, hoşgelmiş.
  • mükemmel bir nick seçmiş olan yazar. ben de "ilk firsatta oducem abi soz" u mu seçseymişim.
  • babamın en sık kullandığı söz. fakat hala ödeme alamadık. *
  • birden fazla iddaa kuponu yapmis kisi sozu.
  • şahsen benim durumumu anlatan sözdür. ama yaptığım ya da sattığım birşey için değil iyi niyetime yenilip verdiğim borçlar için!

şunu kesin kez anladım bekletmeden veren kişiler dışında kimselere on para vermemek lazım. iyi niyetimin iyice suistimal edildiği zannına kapılmış durumdayım. zan değil direk öyle.

ilkin amcamın oğlu olacak umarsıza borç verdim ve peşinden iki sene koşturdum. herif hesap tutmayı bırak kaç para borcu olduğunu bile bilmiyordu verirken. geçen utanmadan yine borç istedi, zor almıştım zaten bir daha verir miyim? yine yaklaşık üç yıl önce başka birine verdim. hala alabilmiş değilim. herif ev almak için istemişti. yardımcı olmak adına verdim. aldığı evin ayrıca tapusu yokmuş sonradan öğrendiğim kadarıyla. ulan dedim hem borcu bekletiyorsun hem aldığın evin tapusu yok. geçen bir daha borç istedi dedim yok. yüzsüze bak ya. bu da beni pişman etti.

en son iki ay önce zorda olan birine borç verdim. çok astronomik değil miktarlar ama insan pişman oluyor. bu da sözde bir sonraki pazartesi verecekti. kaç pazartesi geçti aradan? yeter lan artık!

bundan sonra vermiyorum zaten iki senedir para da artıramıyorum ev borcu ödemekten. eninde sonunda alacağım bunlardan.

en son verdiğime, iki ay önceki freelance bir projeyi yapacağımızı söylediği için borç verdim. cazip bir şeydi. ama ses seda çıkmadığı gibi telefonlarıma bile bakmıyor. böyleleri kendini ne sanıyor anlamak mümkün değil, yine bana işi düşecek. artı kendi itibarını da bitirdi gözümde artık.

borç namustur benim anlayışımda çok şükür ev borcu dışında kimseye borcum yok o da tüzel kişiye. şimdiye kadar borç almamaya çalıştım ve almışsam zamanında ödedim ama bu şeref yoksunu namussuzlar gibi de asla yapmadım.
  • alacaklı olarak borçludan işbu sözün duyulması alacağın vadesinin tekrar düzenlenmesini gerektirir.
  • bir yazar. şu değil yani gençler:
    (bkz: bir kaç yerden para bekliyorum)
  • eğer bir banka personeliyseniz sık sık duymanız gereken
hesabın var mı? giriş yap