şükela:  tümü | bugün
 • italyan moka makinasi markasi. isaret parmagini havaya kaldirmis adam olarak karikatursel bir logosu vardir.
 • moda colombo kebap'in yanindaki lokantalardan birinin arakladigi "isaret parmagini havaya kaldirmis koca biyikli adam" logosunun gercek sahibi firma.
 • diğer adlı adsız birçok markanın arasından nedense sıyrılan kahve makinası markası. hakkında hep ne hikmetse "onu alma bunu al" diyorlar.
 • 2005 yılında türk teflon tava tencere üreticisi cem'i satın alarak üretimini türkiyeye taşıyan, 2008 senesi itibariyle de küçük ev aletlerini sektöre sokmayı planlayan italyan mutfak eşyaları üreticisi. ocak üstü kahve makineleri ile ünlüdür ki zaten bialetti bu makinelerin mucididir. bu makinelerle espressonun ta kendisini olmasa bile dikiz kardeşini*önce italyan sonra dünya evlerine taşıyarak hizmette sınır tanımamışlardır. üstelik onu değil bunu alanlar, aklın hayalin almayacagi herhangi bir sebebten ötürü uzun sure kullanmadıkları makinelerinin içinde* kalın yeşil bir küf tabakasi ile karşılaşmazlar (bkz: hikmetinden sual olunmaz)
 • ata yadigarı aliminyong moka ekspres 200 milyon üretilmiş. yanlız alzeimer yapıyor diye bir geyiktir dönüyor. aslını bilen beri gelsin.
 • en kaliteli moka markası olarak bilinir. fiyatları, kalitesi, tasarım ve kullanım çeşitliliğinden dolayı da diğer markalardan kolaylıkla sıyrılırlar. son olarak hem su haznesinin daha uzun ömürlü olması için farklı bir maddeden yapıldığı hem de kulpunun ısıya daha dayanıklı hale getirildiği ürünüyle dikkat çekmiştir italya'da.
  bir de moka haricinde tencere, tavaya da el atmıştır son zamanlarda.
  sitesi için: http://www.bialetti.com/
 • alzeimer olayı 2002 yılında biridiş alzeimer sosyetesi'nin web sitesinde telaşa gerek yok minvaline gelecek laflarla açıklanmış:

  http://www.alzheimers.org.uk/…nfo.php?documentid=99
 • bialetti markası ürünlerinde, 1933 yılında moka express'i icat eden alfonso bialetti'nin parmağı havada logosunu barındırır. alfonso bialetti'yi tasvir eden logo, alfonso'nun oğlu renato tarafından çizilmiş olup l’omino con i baffi olarak anılır.
  bialetti türkiye'de cem markasıyla ortaklık yoluna giderek cem bialetti'yi kurmuştur.

  http://www.bialetti.it/
  http://www.cembialetti.com/
  https://www.facebook.com/…-fan-page/110194285713250
  http://www.youtube.com/user/bialettiusa
 • 3 fincanlık olanlarından 2 tanesine, yoğun pazarlıklarla, 38 euro'ya aldığımız kahve yapıcı alet. ömrüm boyunca saklayabileceğim bir hediye oldu sanırım. 1 fincan kahvenin de 40 yıl hatırı olduğuna göre bunun bir ömür boyu olması çok normal. yalnız her kahve ile güzel olur mu bilemiyorum. demlenmesi yaklaşık 20 dk'yı bulduğu söyleniyor, sabahları içmek zor olacak ama akşamları keyifle içilebilir.

  kullanım klavuzundan okuduğum kadarıyla:
  makinaya atılmamalı, deterjan da kullanmak hoş değil.
  soğumadan parçaları birbirinden ayrılmamalı.
 • french press icin bodum neyse, moka icin de bialetti odur.
hesabın var mı? giriş yap