• yurtdışından gelen birkaç misafirle ilgilendiğim için karınları acıktığında çok gürültülü olmayan, lezzetli ve güzel yemekleri olan, merkezi bir yere gitmek istediklerini söylediklerinde, aklıma ramazan ayında çok göze batmadan onları ağırlayabileceğim ve otellerine yakın olarak tünel'deki subesini seçtim.
    gittik, yedik içtik hepsi güzeldi bunda sorun yok. bomonti tercih ettik son turda soğuk bomonti kalmadı başka verelim falan dediler, onu da hallettik neyse.
    lakin ben otopark sistemlerine takıldım.
    iş icabı çok kez istanbul'da otopark kullanıyorum, çeşitli mekanlarda vale hizmetini kullanıyoruz falan ama big chefs'in tünel şubesinde mekanın önü boş olmasına karşılık zorunlu vale hizmeti karşılığı 20tl vermek bana çok ama çok saçma geldi.

yani hemen karşıdaki kat otoparkına bıraksam inanın maksimum 8lira öderdim.üstelik aracım yolun parka müsait(yani boş) kısmına koyulmadı, tee arka sokağa bırakıldı.(mekan önünde 3 araçlık yer vardı ama sadece 1tane golf vardı park edilmiş)
    bu çok garibime gitti ne yani üstünde 3 anten olan peugeot 206 sedan aracım var diye mekan önüne değil arka sokağa bırakıldı aracım ve dediğim gibi mekan önü boş, yola rahatça bırakılıyor yani.
    bu duruma sinirlendim önce, sonrasında da arka sokağa bırakılan ve zaten parkın ücretsiz olduğu bir yerde 10metre araba kullanmak için 20tl bana çok geldi. ha bu arada vale hizmetinde fiş te yok ha. yani 20lira karşılığında bir makbuz da alamıyorsunuz üstelik.
    emirgan sütiş'te bile park ciddi bir sorunken otopark/vale için ücret ödemezken (ki orası acayip kalabalık bir yerdir her zaman) burada boğaz kenarı restoranı gibi fahiş vale ödemek bana saçma geldi.
    ama restoranı çok beğendim, misafirler de çok beğendi, yemeklerde serviste asla sorun yok. bunu ek olarak yine belirtmek isterim. ama vale mi? almiim, katlı otoparktan 2 adım yürürüm yine de valeye vermem o parayı.
  • yakın zamanda birilerinin bağdat caddesindeki şubesini yerle bir edeceğinden korktuğum mekandır. kardeşim, bu kadar yavaş olunur mu? hadi mekan ağzına kadar dolu olsa içim yanmayacak. zaten 3-5 dolu masa var, servisi geçtim hesabı bile 40 kere istemeden getiremiyorsunuz. 30 dakika yemek için bekledikten sonra, garson kardeşimize-ki onu da 3 kere çağırdıktan sonra masamıza geldi- durumu sorduğumuzda "sizin yemekler yandı, yeniden yaptırıyorum" diye hayatımda gördüğüm en salak bahane ile karşılaşan bünyem tam anlamıyla kısa devre yaptı. 5 dakika sonra gelen yemekler ise belli 30 dakika beklemişti. unuttunuz kardeşim işte ! bi de utanmadan bahşiş bekliyosunuz. yürüyün gidin.
  • çatalçeşme'de açılan şubesi, dün komşu apartmanlarına, çevreye verdikleri rahatsızlıktan ötürü cookie dağıtmıştır. lezzetsizliğinden olsa gerek bu cookie, yerken beni biraz düşündürdü. bitmek bilmeyen bir inşaat sonrasında, bağdat caddesi'nin sessiz sakin bir köşesi diye tercih ettiğim evimin önüne 10'a yakın sanayi tipi makine koyuyorsun, bunların gece gündüz bitmeyen gürültüsüne maruz bırakıyorsun, tekinsiz valelerin ortalıkta cirit atıyor, personelin bahçeyi mesire yerine çevirmiş, fark etmedim sanma son zamanlarda müziğe de yükleniyorsun. bütün bunlardan sonra kalkmış kapıya geliyor ve özür cookie'si sunuyorsun. sağol, çok düşüncelisin.
  • geçenlerde tgi friday's'e gidip bir türlü sipariş veremeyince az ileride tesadüfen farkederek etiler şubesi'ne gittiğimiz dükkan. öncesinde ekşi'de çok araştırıp şişhane şubesi'ne gitmiştik şu geçen çok yağmurlu günlerde. ama pahalı geldiğinden yememiştik. bu sefer tgi friday's'ten çıktığımız için aksine ucuz geldi.

eritiilmiş mozarella olması lazım, o burger'den söyledik. yanında combo ( et ve tavuk karışık ) fajita söyledik. fajita bir kere tabakta sesler çıkartarak geliyor. sıcak sıcak. yanında güzel soslar veriyorlar, özellikle kırmızı olan tatlımsıtrakmsıtrak sos çok güzel. hamburgeri kız arkadaşım türkiye'de yediğim en iyilerden biri dedi. hakediyor bence de, fena değil. eti yumuşak ve bol, hissediyorsunuz et yediğinizi. menüdeki görüntüsü gibi geliyor ki güzel.

bir de içecek olarak mango & muz & portakal suyu karışımı olan "boom" mudur nedir, onun o çeşidindeki portakal suyunu kiviyle değiştirip söyledim, hiç güzel olmadı.

tatlı olarak ise balkabaklı 'cheesecake' yedik ve ilginçti. 'cheesecake'in üstüne kabak tatlısı koymuşlar gibiydi. ilginçti biraz. tadı hâlâ aklımda.

bu 4 şeyin toplamına (fajita, hamburger, içecek, tatlı) 76 lira ödedik ki ebesinin amı gibi fazla. ama amına koyim bazı yerlere gidince o kadar sikik şekilde pahalı ki her şey bunlar normal gelebiliyor.

evet fena değildi lezzeti falan ama o paraya değer mi derseniz...
    siksen değmez.
  • ataköy plus'ın içindekine uğrarsanız (antep) fıstıklı höşmerim creme brulee ve kestaneli sufle tatlılarını deneyebilirsiniz, gayet başarılı. (kasım 2011 itibarı ile höşmerim 11 tl , kestaneli sufle 14 tl idi, fiyatların yorumları kişiye kalmış)
  • antalya'da fener mahallesi'nde açılan tıkınma, salınma merkezi.
  • fiyatları pahalıdır, ben gidersem hambuger yemeye gidiyorum. dev gibi köftesiyle, benim bildiğim en güzel hamburgeri yapıyorlar ankarada. diğer yemekleri de iyidir.
  • antalya şubesi bazı açılardan antalya için bir yenilik oldu. antalya'da her zaman için hizmet sektöründe garsonlar çok büyük problem olmuştur. işletme çok iyi bile olsa muhakkak garsonlar kötüdür. burada çalışan kalitesi genel olarak iyi. en önemli artıları bu. muadili mekanlarda antalya'da hala çok kötü garsonlar çalışmakta, en sonunda bir işletme çalışan kalitesinin çok önemli olduğunu anlamış gibi görünüyor, antalya'nın geneline yansır umarım bu durum.

genel olarak kalite seviyesi yüksek bir mekan olmuş. yemekler antalya gibi bir şehir için gayet iyi.

antalya'da hamburgerin içine pınar tablet köfte koyan, limonata diye şekerli limon suyu getirip "ben yaptım beğenmediniz mi" diyen garsonlara sahip olan, dört peynirli pizzaya beyaz peynir koyup üzerine biber doğrayan (italyan restoranı olma iddiası ve fiyatlandırmasıyla), hamburger satıp hardal bulundurmayan pek çok pahalı işletme bulunmakta halen. bunların arasında big chefs umarım standardını korur ve antalya'nın genel standartlarını yükseltir.
  • suadiye şubesinin tuvaletleri leş gibi pis olan mekan.yemeklerimizi de bitmiştik.hepimizin midesi bi bulandı o zaman mutfak nasıldır diye...oysa ambiyans ne de hoş idi l.yemekler de big chef adını hakedecek gibi değildi.baya baya vasat ve altı.şaşırdım.iyi bişeyler bekliyorduk.
  • atakoy şubesi iğrenç servisi, taco içinde çoban kavurma yemegindeki tacolarin bayatliktan neredeyse plastik gibi bükülebilir olmasi, bunun restoran müdürüne iletilmesi- kendisinin özür dilemeyi bir kenara koyalim en ufak bir kelime etmemesi, vs gibi sebeplerden dolayi asla tercih edilmemesi gereken restorandir.
hesabın var mı? giriş yap