• ilginç bir şekilde whey proteinin içine kreatin monohidrat koymuş olan supplement firması.

https://i.hizliresim.com/d75k14.png

ınstagram'daki whey protein reklam linkinin altına yorum yazıp bunu niye yaptıklarını sordum, yorumumu sildiler. böyle saçma bir şeyi madem yaptın, izah et de anlayalım. whey proteinin genellikle antrenmandan hemen sonra kullanılan bir şeydir. dolayısıyla vücuda o esnada kreatin (hem de monohidrat olanından) yollamak, böbreklere gereksiz yere yüklenmekten başka işe yaramaz. zira whey proteinin amacıyla kreatinin amacı çok farklı şeyler.

optimum whey gold gibi efsanevi bir protein tozuyla aynı fiyata satıyorsan farkın bu olmamalı genç. bizimla değılsın.
  • bir anda tüm ürünlerine öyle böyle bindirmemişler 5440 gr gainer 330 dan 410 liraya fırlamış, mysuplement whey, 330 dan 430 liraya fırlamış, lan dur belki genel bir zam vardır, yok sadece big joy fiyatlarını bildiğin uçurmuş. artık hiç bir şey almayacağım, gözümden düştün yollarımızı ayırma vakti geldi.
  • preworkout olarak “predator “ unu kullandığım marka.hiç ama hiç etkisi olmadığını söyleyebilirim.bunun yerine kahve için paranız cebinize kalsın.
  • şimdi ben hardline matrix 3 kullanıyordum arada sırada. birkaç kere matrix 3 aldım sonra big joy big whey classic indirimde diye aldım ve tadı hardline'dan çok daha iyiydi.

hem daha hızlı çözünüyor, hem aroması daha güzel, hem de içtikten sonra hiç rahatsız etmedi beni. hardline'a sesleniyorum şu şeker oranını bir düşürün içerken acayip rahatsız ediyor. yok şöyle etkisi var böyle etkisi var demeyeceğim olacağı besin takviyesi lapa pilav ve et her türlü daha önemlidir.
  • yerli supplement firmalarına olan güvenim sıfır. çünkü denetimler yetersiz.

ama fenerbahçe ve galatasaray'ın resmi ürün tedarikçisi olduğu için bu firmaya güvenim var.

pre-workout olarak thermonator'u kullanıyorum öyle aman aman etkisini görmedim, üstelik tadı artık kötü gelmeye başladı, termojenik etkisi var ama bunun yerine normal kafein de kullansanız olur

protein tozu konusunda da seçimim bunlar.

en beğendiğim özellikleri ise site tasarımları, sorulara usulünce cevap vermeleri ve bilimsel açıklamalara olan özenleri.

daha ucuz olmalı
  • farmatek isimli ilaç sanayi şirketinin sporcu besinleri üreten firması.
    ürünlerini yeni deneyeceğim lakin paketlemeleri güzel, fiyatları uygun.
    umarım içerikleri aynı şekilde güzel çıkar.
    https://www.bigjoy.com.tr/
  • kendi sitesinden glutamin aldım bitince sonra özel mağazadan aynı ürünü aldım. tadı değişik geldi mesaj attım firma ürünü gönderin dedi ücretsiz kargo ile gönderdim. 3 gün sonra yeni ürün geldi açıklama yapmadılar ama yeni ürün gonderdiler. ürünün arkasında duran bir firma.
  • whey protein tozu 879 tl olmuş olan firma. weider 1099, olimp 829, optimum 1099 tl iken komik olmuş. scitec’ten ise daha pahalı, izole scitec whey’le aynı fiyatı(899tl).
  • thermonator adlı termojenik formülasyonunu kullandığım supplement markası.

etkisi de gayet iyi. düzenli kullanıyorum ve etkisini çok net görüyorum.

ama tadı iğrenç, hayattan soğutuyor her kullanışımda.

"hayattan soğuduktan sonra yağ yakmanın ne anlamı var?" derken buluyorum kendimi bazen.

spordan 30 dk önce 30 ml içiyorum ve kullandığım zamanlar ile kullanmadığım zamanlar arasında ciddi bir performans farkı oluyor.

mesela elimdeki şişe bitti, etkisi çok iyi olduğu için almak istiyorum ama tadı yüzünden vazgeçiyorum.*

tadı çok kötü olmayan, etkili termojenik tavsiyelerine açığım bu arada*
  • yeni vitamin serisini kesinlikle tavsiye ettiğim markadır.

iki yıllık spor geçmişimde neredeyse tüm ürünlerini tecrübe ettim. şu an spor salonuna gidemediğim için yeni vitamin serisine başladım.
hesabın var mı? giriş yap