şükela:  tümü | bugün soru sor
 • derslerin aksam olmasi nedeniyle koc a ustunlugu olan mba programi, koc tam zamanlidir ve cok daha pahalidir. ama kocun mba deki birinciligini kabul etmemek imkansiz. ikinci de kanımca bilgi diyebiliriz.
  bilgi nin ilk donem mezunlarina baba hocalar hitap etmisti asaf savas akat'da bunlardandır. 2. donem de kalite azaldi
 • (bkz: bilgi e mba)
 • bazı kaynaklara göre türkiyedeki en iyi 3. işletme yüksek lisansıdır.
 • 2003-2007 yılları arasında atılmaya az kala son yarıyılımda bitirdiğim işletme yuksek lisansı,tahmin edilenin aksine parayı verip de geçemiyorsunuz yani
 • genel olarak programını ve içeriğini beğendiğim işletme yüksek lisansı bölümü. özellikle çalışan kesim için piyasaya ve hiç ilgi duymadığınız konulara farklı bir açıdan bakabilmenizi sağlıyor, network anlamında önemli de bir yararı var.
  size ilginç gelen bölümlerden mezun kişilerle tanışıyorsunuz, operation management dersini sosyologlarla dinlemek gibi...
 • 2010 - 2011 güz dönemi finalleri bugün biten program.
 • bu programın tavsiye edilecek noktası bir dönemde 40 farklı dersin açılması. edilmeyecek noktasına gelince, derslerin "eğlenceli" ve basit geçmesi sizi aldatmasın. ilk derste baştan "zaten hepiniz kalacaksınız eheh" diye düzenli aralıklarla kelam eden hocalar aynı rahatlıkla f'i basıverirler.
 • bir ekonomi dersi vardır ki evlere şenlik. 5 yıllık lisans hayatımda bir derse bu kadar çalışmamıştım ben. paralı falan diye geçmeyin, hocalar gayet de kolay dersten bırakır öğrencileri.
 • ciğerim yana yana harcını ödediğim program
 • bu dönem bitirdiğim yüksek lisans programı.

  epey faydalandığım ve iyi ki başlamışım dedirtendir.

  tabii memnun olup olmamanız biraz da başlarkenki beklentilerinizle de alakalı. ben mesela, üniversitede okuduğum bölüm olan lojistikle ilgili bir alanda çalışmak istemiyordum ve boşluk içindeydim. bir yandan bir lojistik firmasında çalışırken, kariyerime de katkısı olur düşüncesiyle, sadece ders anlamında değil, kişisel gelişimime de önemli katkıları olan bu programa başladım. iyi de oldu. her zaman bir çıkış kapısı olduğunu gördüm ve işimden istifa ettim. çok kel alaka olan finans sektöründe çalışıyorum artık.

  ne yalan söyliyeyim, beni epey kastırdı açıkçası. şimdi amerika'da ama göksel aşan* hocamıza selam olsun mesela * *. veya sürekli güler yüzü ve yardımseverliğiyle mba programları direktörü metehan sekban* hocamız, derslerinde sıkılmanıza imkan yoktur ama vize ve finallerinde dökülmeniz çok olasıdır *.

  bir diğer önemli nokta da network geliştirme tabii ki. sen daha junior elemanken, bir firmanın partnerı ile kanka olabiliyorsun mesela *.

  önemli olan kendini ne kadar geliştirmek istemen. hocalar orada duruyor ve sen onlardan faydalanmasını bilmezsen değil bilgi mba, harvard business school'a da gitsen senden bir cacık olmaz arkadaşım. o nedenle, gene kendi adıma konuşarak, çok sevdiğim, beni çok zorlayan ama iyi ki zorlamış dediğim master programı olmuştur.

  kesinlikle tavsiye ederim.