• 50 karakter sınırı olmasaydı, binali yıldırım'ın "istanbul belediye başkanı adayı olması" şeklinde açılacaktı.

olur ya da olmaz bilemiyorum ama chp milletvekili barış yarkadaş'ın demin twitter'da yazdığı iddiadır.

not olarak düşülsün diye yazayım dedim.

twit şu şekilde:
    --- spoiler ---

"erken seçimi bir yıl öne çekecek, süleyman soylu'yu başbakan, binali yıldırım'ı istanbul büyükşehir adayı yapacaklar..."
    https://twitter.com/…adas/status/856595747453775872
    --- spoiler ---
  • şu referandum sürecinin en büyük faydalarından biri chp vekillerinin bir kısmının yetersizliğine ve çürümüş zihniyetine tekrar dikkat çekmeyi sağlaması olmuştur. nihayetinde insanlar alternatif yeni siyasi hareketleri düşünmeyi başladı. bu da bir şeydir.

şimdi bu twiti atan vekil, oylanan anayasadan o kadar habersiz bir adam ki, erken seçim olması halinde doğrudan başkanlık sistemine geçeceğimizden maalesef ki habersiz. yeni sistemde başbakanlık diye bir makam mı var ki, süleyman soylu başbakan yapılacak olsun?

genel seçimler 2019'da yapılacak ama yerel seçimler erkene alınacak diyorsa haklı olabilir ancak böyle bir şeyin olması da açıkçası hiç mümkün değil. cumhuriyet tarihinde örneği olduğunu bile sanmıyorum.
  • kesinlikle benim de düşündüğüm şey. bu sözü almış ve ondan dolayı başbakanlık yok olsun diye çırpındı durdu.

ama sevgili hayırcı istanbullular, biz izmirlilerin yaptığını yapmanızı temmenni ediyorum
  • başbakan mı başbakana ne gerek var yahu ? diyen başbakanızmızdır kendisi. ağzından bu cümleyi duyduktan sonra gözümde bok kadar değeri kalmadı ülkeyi terk etsin mümkünse apartmana yönetici bile olmaz kendisinden
  • ibb olması iyi olur. istanbul yerel seçimlerinde imkanı yok topbaş kadar oy alamaz.
  • bugün kisikli'da cb ile yaptığı program dışı görüşmesinde kesinlesmistir. hayırlı olsun.
  • büyük ihtimalle aday olacakmış. izmir büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde gösterdiği başarıyı burada da gösterir umarım.

https://tr.sputniknews.com/…tanbul-aday-belli-oldu/
  • adamı ne yapacaklarını şaşırdılar
  • kazanamaz. binali'yi oturtun direksiyona, şile'yi beykoz'u bulamaz.
hesabın var mı? giriş yap