• bugünkü furya ile birlikte, birçokları gibi ilk dozumu olduğum aşı. yazılanların ve söylenenlerin aksine şu ana kadar hiçbir anormal durum yaşamadım. umarım yaşamam da. zira anlatılan çok farklı semptomplar duydum. alerji hikayem de olduğu için, aşı öncesinde hafiften tırstırmadı değil. ancak hiç olmayıp o tedirginlikle yaşamaktansa önce kendim sonra toplumun bağışıklığı adına bu kervana katıldım. aşıyı bulanların türk kökenli olması heralde bu pandemideki bizim için en olumlu gelişmelerden biriydi, bu nedenle uğur şahin ve özlem türeci'ye teşekkürler.
    (tabi 3-5 yıl sonra alakasız bir şeye neden olmazsa :)

hastaneden verilen 29 temmuz - 10 ağustos arası ikinci dozu olmam gerektiğine dair bir kağıt var. sırada bu dozun randevusunu alıp gidip vurdurmak kaldı. şimdilik sistem izin vermiyor. yaşayıp göreceğiz.

edit: ertesi gün aşının vurulduğu kolda hafiften bir ağrı oldu.

büdüt: 500.entarim biontech'e kısmet oldu.
  • bugün randevu almadan özel bir hastaneye gittim ve olmak istediğimi söyledim ordaki bayan kimlik numaramı sorguladı ve kağıdı imzalattı biraz bekleyin 4 kişi daha gelsin yapacağım dedi sanırım 6lı paketlerde açılıyormuş ve açılınca hepsi birden yapılması gerekiyor.

aşı olalı iki saat oldu ama hafif kolda sızlama hariç bir şey yok.
  • 30 yaşında alerjik bir bünye olarak dün akşam olduğum aşı. yakında ingiltere'ye gideceğim için biontech'i tercih ettim. kolumun öldüğünü düşünmem haricinde herşey yolunda. halsizlik de yaptı. grip olduğunuz ilk gün yüzünüz solgun olur, hep yatmak istersiniz ya, tam öyleydim bugün. kolumun ağrısı yanında diğer belirtilere odaklanamadım pek. yeni aldığım duyumlara göre 2 gün ağrıyormuş kol. bakalım göreceğiz. bol su içmeyi tavsiye ediyorlarmış bir de.
  • aşı vurulduktan sonra 5 dakika içinde göz kararması baş dönmesi mide bulantısı gibi durumlarla hastanenin kantininde yığılma derecesine geldim. biraz dinledikten sonra geçti.
    benim gibi tansiyon düşmesi yaşayan varsa yeşillendirebilir mi?
  • dun aksam yaptirdigim asi. yapildigindan 1 saat sonra sersemlemis gibi olsam da psikolojik oldugunu dusunuyorum. kol agrisi disinda hicbir yan etki gormedim. en kotu asi asisizliktan iyidir umuyorum ki bu illetten bir an once kurtuluruz.
  • 14 haziranda yaptırdığım aşı. kol ağrısı bende çok şiddetliydi ama ev taşıdım hafta sonu temizlik vs. derken belki o yüzden bu kadar şiddetlidir ama 2 gün baya ishal oldum. yan etkilerinde böyle bir şey yazmıyor fakat kurumdan aynı gün aşı olduğumuz bir çok arkadaşım da durum bu. onun dışında bir yan etki gözlemlemedim. hadi aşılanın da bir an önce sokaklarda sabahlayalım. kalabalık içinde bar kapısı önünde bira ve sigara yapmayı çok özledim ya.
  • ilk dozunuzu veya ikinci dozunuzu yaptırmanıza bakan yok arkadaşlar. kol ağrınızı değil, kalp kapakcığı iltihabı, kalp krizi, inme vs. ciddi sağlık problemi yaşayan var mı diye bakmaya giriyoruz.

git instagramında hikaye at lan.
  • az önce olduğum aşı. olmayı düşünenler telefonlarına uber indirerek 40 tl'ye kadar olan mesafelere ücretsiz gidip gelebilirler. uber böyle bi krallık yapmış.

uberaşı kodunu promosyon kısmına girmek yeterli. herkese sağlıklı günler.

detaylar: https://www.uber.com/tr/blog/turkiye-asilaniyor/
  • sabah 11 de yaptırdım, kolumda bir ağrı ve bütün gün hasta gibi dolaşmam dışında bir sıkıntısı yok
  • öncesindeki gün ve aynı gün alkol almış olmamin etkisini azaltıp azaltmayacagini merak ettiğim aşı.

kusura bakma özcan abim o kadar uğraştın ama viskiye dayanamadım.
hesabın var mı? giriş yap