• 70 türk lirasıdır ve 2 gündür uykularımı kaçırmaktadır...

geçtiğimiz günlerde bir tanıdık, çat kapı çaya geldi. bende marketten " yarım kilo " ekler ( en ucuz tatlılardan kabul edilir ) ve tadım marka ufak bir çerez aldım... toplam 2 ürün bak, ufacık yarım kilo ekler tatlı ve ufacık çerez...

kasada yazan tutar 70 tl...

kanıt görsel

kasiyer kız utancından 2 adet ücretsiz poşet verdi nedense, " bana da çok pahalı gözüktü, kusura bakmayın " gibi tuhaf bir kelime de etti...

allah hepimizin yardımcısı olsun, 2021 yılı alım gücü ve fakirlikte rekora koşacak...

not: ekler ve çerezi, ucuzluk market olarak geçen bi yerden aldım, öyle lüks bi pastane cafe vs değil.
    ödemede ticket yemek kartı kullanıldı...

bu duruma düşmemizde her kimin eli varsa hiçbirine hakkımı helal etmiyorum...

edit: ulan ne kadar dangoz tip varsa mesaj kutumu doldurdu,

" almasaydın! " diyenler, " olmaz öyle şey " diyenler , " fakirlere çok gelir tabi " diyenler, " fiyatına baksaydın " diyenler vs...

ulan en ucuz tatlıyı ve yerli çerezi almak suç mu ?

herifler alım gücünün bu kadar düşmesine sebep olan şeyleri düşünmek yerine, tatlı aldım diye beni suçluyor, valla adam olmazsınız...

gören'de fiyatına bakmadan hermes çanta aldık ve ağlıyoruz zanneder, çayın yanına yarım kg tatlı aldım tatlı...

anlatabildim mi ?
  • dün 4 bira 2 sigara aldım 83 tl
  • basligi acan yazarin hikayesinde 70.02 tl'dir; ancak 99% indirimle 1 kurusa inmistir. kasiyer gulsun hanim saglam kiyak yapmis gibi duruyor.
  • felaket kazık yendiğinin göstergesidir.

eklerin de beş para etmediğine eminim.

öyle taze, öyle yemeye doyulamayacak ekler satan butik yerler var ki. kilosu max 40-50 lira aralığında...

ve yine 180 gr kuruyemişe 40 lira vermek de ne bileyim...

iyice moda oldu bu tür algı operasyonları. bunlar tutmaz arkadaşlar olay bu değil olay çok farklı. siz yanlış gelmişsiniz.

yakında 1 parça ete ve 2 yudum süte 800 lira vermek diye başlık açıp wagyu'lardan kuş sütlerinden filan söz edeceksiniz heralde???

not: kuruyemiş de ekler de özellikle çok bağımlısı olduğum gıdalar olduğundan piyasalarını iyi bilirim. burda yenen şey kuruyemiş ve ekler olmayıp safi kazıktır.
  • ekler almasa paranın değersizleştiğini farketmicekmiş. yazık...
  • olm ülkecek zor zamanlardan geçiyoruz ama bu bildiğin saplamadır.

görmemişin oğlu rumuzlu yazar da fakir yergisi yapmış.

(bkz: entry ve nick uyumu)
  • bakın ben hali vakti yerinde bir aileden geliyorum.
    ben bile yokluğu hissetmeye başladım.
    ben bunu hissediyorsam alt katmandaki insanlar eziliyordur.
    acıyorum.... çoğu kendi seçiminin cezasını çekiyor. üzülüyorum çünkü bir kısmı ise diğerlerinin cezasını çekiyor....
    eğer cihan imparatorluğu hayalleri ile yanıp tutuşuyorsan bunu destekleyecek bilim , sanayi, iş gücün olacak.
    sende bunların hiç biri yok ama her masada varsın be yavrum. nasıl olacak bu iş?
    sonra böyle halkın ezilir. ama hayal kurmaya devam...
  • alma o zaman vs diyen gerizekalı malları gördüğümüz başlıktır
  • %99.99 indirim ile ödenmesi gereken fiyat 0.70020000000036 kuruş olması gerektiği için kazık fiyattır. işte esnaf bu yüzden tercih edilmiyor!
  • zenginlere de çok gelmesi gereken fiyat. enayiler hariç.
hesabın var mı? giriş yap