16 entry daha
  • bu konuda en gerçek ve doğru olan cümleyi söyleyeceğim. bu hiçbir koşulda değişecek bir gerçek de değildir. erkeğin unutamadığı kadın olmanın tek koşulu vardır. erkek elde edemediği kadını unutmaz, unutamaz. tek ama tek koşul budur. bir erkek isterse dünyanın en mükemmel kadını olsun, en iyi kadını olsun, en harika kadını olsun. kadını elde ettiği anda değeri otomatik olarak düşer. yani bir erkeğin hayatından bir şekilde geçmiş haldeyseniz erkeğin öyle çok da umurunda olmazsınız.

erkeklerin anlattığı hikayeleri dinleyin, unutamadıkları kadınlar mutlaka içlerinde ukte kalmış kadınlardır. üstelik en garip yanı o kadını gözünde öylesine büyütür ki o kadının yaptığı hatalar bile o erkek için hata değildir hatta o kadın dünyanın en güzel şeylerini yapmıştır. o kadın hatasız bir kadındır, o kadın harikadır, o kadın bulunmaz hint kumaşıdır. o kadının hayatında olması için birçok şeyi de yaşamamış bile olmak ister. ama o kadını elde etmiş olsa sıradan bir kadından da farkı kalmaz erkeğin gözünde.

aslında burada konuşan şey sadece egodur. erkek o kadının onu seçmeyip başkasına gitmesini kaldıramaz. çünkü erkek her daim kendini en iyi ve mükemmel erkek olarak görür. düşünsene bir kadın onu seçmek yerine başkasına gitmiş, o kadın başkalarını tercih etmiş. erkek egosu bunu kaldıramaz ve kafasında onu reddeden kadına bir "kutsiyet" yükler. artık o kadın kutsaldır, unutulmazdır, o kadın kutsal kadındır. yaptığı her şey de mükemmeldir.

aslında başkasını seçen bir kadına kutsiyet yüklemek yerine mantıklı olan şey o kadından soğumaktır. çünkü kadın gitmiş yahu ama erkek egosu bunu kaldıramayacak kadar da kırılgan olduğu için "beni reddeden kadın da diğer kadınlardan farklıydı, o kadın mükemmel kadındı, o kadın çok farklıydı" diyerek en azından beni harika bir kadın reddetti diyerek egosunu rahatlatmış olur.

kısaca erkeğin unutulmaz kadını olmak için iyi bir insan olmak, güzel şeyler yaşamak ve yaşatmak, ortaya iyi şeyler koymak pek bir işe yaramaz. erkek bu tip değerlere pek önem vermez. sadece elde edemezse önemli olursunuz o kadar. diğer türlü sıradan kadınlardan birisi olursunuz onun gözünde. bir erkeğe karşı iyi olduğunuz, onu mutlu ettiğiniz için unutulmayacak olduğunuzu düşünmek en büyük saflıklardan birisidir. erkek öyle bir canlı değil çünkü.

edit: çok vicdansız bir yazı olmuş olabilir ama gerçekler her zaman için insanın içini acıtır...

edit: bir erkeğin kadını unutmaması demek onu takıntı haline getirmesi ve her daim düşünmesi anlamına gelmez. sadece o kadın erkeğin zihniyetinde yer eder ve dönem dönem o kadını hatırlar. zaten bu durum paylaşım içine girip bunun karşılığında reddedildiği durumlar için geçerlidir. bu illaki o kadını elde edeceğim durumu da değildir sadece o kadına olduğundan daha farklı görme halidir. çünkü insan ulaştığı her şeyin nankörü bir varlıktır. ulaşamadığı her şey ise insanın gözünde çok iyidir. ayrıca bu durum kötü bir şey de değildir zaten. insanın unutamadığı birçok şey olabilir bu hayatta. kadın olur, olaylar olur, nesneler olur. insan olmanın doğası budur çünkü. ama bugüne kadar şu tespitimde de hiç yanılmadım; hiç kimse sizi iyi olduğunuz için unutmayacak diye bir şey yoktur. bu bana göre büyük bir yalandır. bunu düşünen insan sadece kendini kandırır. iyilik insanların en nankör olduğu alanlardan birisidir. iyi olmak sizi değerli ve hatırlanacak birisi yapmaz...
  • üç kere aşık oldum, üçü de platonik. hala unutamadım hiçbirini.
  • kadını olgunlaştırır, erkeği çocuk bırakır.
  • en keskin bicak bile kullanilmazsa körelir. bu kadar büyük görmeyin kimseyi, kimse unutulmaz degildir. atlatmaniz veya unutmaniz gerektigi zaman herseyi ve herkesi atlatacaksiniz, unutacaksiniz.
    dipnot: tabii ki romantik iliskilerden bahsediyorum, fikirlerden veya ailenizden degil.
  • çokta önemli bir durum değil, unutamadıysa yanında olsun dangalak
  • bir daha hayatında istemediğin birinin unutamadığı kadın olunca pek de önemli olmayan durumdur.
  • istemem! zira, beraber olduğum adamın bir başka kadını unutamadığını öğrensem çok üzülürdüm. kendime yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmak istemem, ondan sebep.
  • bu nasıl bir özgüven lan. unutamadığı kadın olmak,vayy be bebeğim. yoktur böyle bir şey ancak şu olabilir ; ablamız kendini çok vazgeçilmez sanma yanılgısındadır,kendini biraz fazla beğeniyordur vs vs. yada unutamadım tülaayy geri dön modundaki abimiz o sıra boşluk içindedir,bir yokluk hali ortaya çıkmıştır. tabi sen yine
    bu başlıkta takılabilirsin. (bkz: aramaya inanmak)
  • cinsiyetten bağımsız olarak söylüyorum. birini tam olarak unutamadan başka bir insanın hayatına girmeyin. kendinizden emin değilseniz eğer bu o kadar kötü sonuçlar doğuruyor ki karşıdaki insan için. karşınızdaki insana bunu yapmayın.
  • yazık değil mi o erkeğe?
472 entry daha
hesabın var mı? giriş yap