• damacananın akıbetini bilen kadındır.
  • antalyada şu an oturduğum evi daha yeni almıştım. 4 sene öncesi. komşuları simaen daha yeni tanımaya başlamışım. alt katta oturan evli kadınla otoparktan beraber ayrıldık. asansöre yöneldik. tam o ısrada telefonum çaldı. 1 2 dakika sürmedi. bir baktım boş asansörün önünde kadın beni bekliyor. gülümsedim selam verdim, aldı. bindik asansöre. şaşırdım ama bir şeye de yormadım. sonradan öğrendim. kadın 99 depreminde asansörde kalmış saatlerce. o gün bugündür ancak asansöre tek başına binemeyecek kadar korkusunu yenebilmiş. bu da böyle bir anımdır.

kısaca hemen herşeyi şahsi algılamayın.
  • günde en az 3 kadın cinayeti haberi yapılan ülkemde, korkunun hücrelere işlediğine delalet olan durumdur.
    psikolojimizi siktiniz.
  • bunların değişik bi iki yüzlülüğü de vardır aslında bugün dikkatimi çekti. mesela asansörü beraber bekliyosunuz, gelince biniyo girip direk kapıyı kapatıyo gelme diye, veya asansörü senin katta durdu sıfıra inerken açılır açılmaz kapatma tuşuna basarak binme mesajını gözüne sokarcasına veriyo. amaa sen asansördeysen ve ara katta bunlardan birine denk gelirsen bidaha asansör beklemeyi gözü kesmediği için o an tüm bu korkularından kurtuluyo nedense ve hop biniyo asansöre. biz sonradan gelince binemeyiz ama kendileri binmek isterse tamamen paşa gönüllerine kalmış. ohh. lan madem binebiliyodunuz da bizi ne diye defalarca beklettiniz asansör sizin kattan geri dönene kadar.

bi buton olacaktı diyeceklere de şimdiden selamlar *
  • daha önce tacize uğramış bir kadındır.
    yargılamadan önce geçmişte kötü bir anısı var mı sormak lazım.
  • hayatımda bunu bir kere yaşadım sanırım bağcılarda sabah altı-yedi gibi metroya binmek zorunda kaldığımda asansöre yöneldiğim sırada tekin olmayan bir tip görüp vazgeçmiştim. normalde tereddüt etmem ama tenha yerde ve garip his uyandıran birinden insan çekiniyor.
  • asansörden benim inmemi istemiyorsa benim için bir sorun teşkil etmeyen kadındır.
  • daha önce ya asansörde taciz edilmiş ya da bu tür hikayeleri yakın arkadaşlarından duymuş kadındır.
    misal ben apartmanda tanımadığım erkekle aynı asansöre binmiyorum. neden çünkü arkadaşımın başına gelen olay yüzünden. anlatayım.
    kendisi işten dönmüş aparmandan içeri girip kapıyı tam olarak kapatmadan asansöre yönelmiş. arkasından giren kişiden hiç şüphelenmeden iyi akşamlarlaşıp bekleşmişler. asansör gelince kız kapıyı açmış adam kızı direk içeri itip darp ve taciz etmiştir. * böyle şeyler olabiliyor. her zaman kezbanlıkla alakası olmayan şeylerdir. ha dersin ki okulda, iş yerinde ıvır zıvırda da bu böyle ona diyecek sözüm yok.
  • bugün denk geldiğim kadındır. - katlardan yukarı doğru çıkıyorum, bu hanım da 0'da basmış, asansöre binecek. durdu asansör, kapı açıldı, hanım da girmek için tam hamle yaptı ki, bir anda beni görünce far görmüş tavşan gibi kaldı. beş on saniyelik south park sessizliği oldu. asansörün kapısı kapandı ve evime çıktım.

ha umrumda mı? değil. hayatı bana değil, kendisine zindan ediyor. günün büyük kısmını böyle şeyleri düşünerek, korkularla yaşamak zor olsa gerek.
  • çoğu zaman haklı olan kadındır.

1.90 boyunda 150 kilo kapı gibi bir adam olarak ben bile aynaya baktığımda zaman zaman kendimden korkttuğum için, zavallı kadın korkmasın, kendini rahatsız hissetmesin diye böyle bir durum olunca ben de kapıyı kapatırım, almam kadıncağızı asansöre.*
hesabın var mı? giriş yap