• - bir ilişkiye hazır değilim nermin. çok yıprandım
    - yiyişmeye hep hazırsın ama!.. duygusallığı kaldıramayan o hassas bünyen maşalla siki kaldırmakta hiç sıkıntı çekmiyor.
  • üşengeçlikten kaynaklanır.

yani hazır olmamak hadisesi, geçmişin yorgunluğundan ötürüdür. o kadar aylarca, hatta senelerce gezmişsin eski sevdiğinle. her şeyini öğrenmiş, her huyunu tanımışsın. artık neye güldüğünü, neye üzüldüğünü biliyorsun. arada bir frekans olmuş sonuçta ve sonra gelen apansız bir ayrılık...

nasıl ayrılmış olursan ol farketmez; yeni biri gelecek de karşına baştan her şeyi anlatacaksın. öööfff bıkkınlık veriyor insana. daha ilişkide osuruk evresine bile gelememişsin; çok zor lan.
  • türkçe meali: aradıgım-beklediğim sen değilsin, olan cümle.
  • kıvırmaca dilinde "valla iyi anlaşıyoruz falan ama ne yazık ki tipim değilsin" anlamına gelen tümce.*
  • ilişkileri ciddiye alan kadın veya erkek söylemi..
    ciddiye alarak başlamak ilişkiye yenik başlamaktır zaten,karşındakinden "çok şey beklemeyi" de beraberinde getirir. en güzeli akışına bırakmak kimseyi yormamak üstelememek fazla şey beklememek..
    kafandaki şablona karşındaki uymuyorsa zaten bırakırsın, biter gider.
  • başında "seninle"si eksik kibar red kalıbı.
  • seni sevmiyorum, senden hoşlanmıyorum vs. diyemeyenlerin uydurduğu ucuz bir yalanı ifade eden cümle.
  • facebook'ta "relationship status" seçenekleri arasında yer alması gereken cümle.
  • ya arkadaş kusura bakmayın da o kadar saçma ki bu trip, neye hazırlanıyorsun yani nedir bu havalar? mars'a sefer mi düzenleyeceksin, dünyanın merkezine mi ineceksin ne bu neyin hazırlığı? ilişki dediğin nedir, birisiyle hoş vakit geçirmektir en basit haliyle, bu. "ben hoş vakit geçirmeye hazır değilim vedat, benim biraz daha sürünmem lazım", ha benim minnoşuma.

-hazır mısın neriman?
    -hazırım
    -hadi o zaman. 3... 2... 1... liftoff! selametle..
hesabın var mı? giriş yap