• ameliyat olup beline 6 çivi çakıldıktan sonra ayılma anında -salonun tülleri kaldı tüh yetiştiremedim ameliyattan önce- demesidir.
  • temizlenen banyo ve tuvaletin ikinci bir emre kadar kullanıma kapatıldığı andır.
  • odalara girişte yeni bir düzenlemenin yürürlüğe girdiği andır. odalara ancak kapıların önünde duran havlulara ev terliklerinin altı silinerek giriş yapılır. balkon kapıları kilitlenir, balkona çıkmak yasaklanır. dışarıdan her türlü toz, mikrop girişi engellenir. evin içinde hain bi loop oluşur. varolan tozlar ev terlikleriyle toplanır, kapı girişlerindeki havlularda elimine edilir. bu döngü yere düşen ilk ekmek kırıntısının sesiyle kırılır, hayat normale döner.
  • sildiği sehpanın alev alması.
  • az önce banyodaki lavaboda senelerdir temizlenemeyen kirec lekelerini bulasik teliyle ovup, parmaklarimi kan revan icinde biraktigim an var ya? o an bu an iste.***
  • o kadar cok camasir yikamistir ki, camasirlari camasirliga astiginda once tekinsiz bir gicirdama duyulur ardindan camasirlik kirilir. benim icin iste o andi.
  • gecenin 11'inde baştan aşağı ev temizlemek. ayrıca süpürge sonrası her yeri önce domestos sonra da asıl solüsyonu ile silmek. delirdim herhalde?!

p.s. söz konusu entry yazar yorgunluktan geberdiği için ara verdiği esnada yazılmıştır.
  • ortalığı pisliğin götürdüğü andır. kontrollü yapsa, tertemiz olur amk. kontrolü kaybedince, artık hafta da bir mi, ayda bir mi yapar bilinmez.
  • domestos kokusu ile kendini mutlu hissetiği an zaten sonrasında kayış kopuyor bazen.
  • annemin bildim bileli yaşadığı ve yaşattığı tüm bir hayata yayılmış andır.

şimdi tek yaşıyorum. tüm bekar evleri pislikle rahatlık arasında cool bir havaya sahipken benim ev bildiğin domestos kokuyor.

ellerim soyuldu sözlük.

not: erkeğim mesaj atana çükümün fotografını yollarım. demedi demeyin sonra.
hesabın var mı? giriş yap