• imkansızdır bazıları için.
  • 30 yaş üstü evlilikten umudunu kesmeye başlamış kadınların vazgeçilmezidir. arkadaşları çocuklarının fotoğraflarını gösterirken kızar ve " aaa ben kedimin fotoğrafını gösteriyormuyum" diye içinden tepki gösterir.
  • evdeki her şeyi ve her yeri paylaşmayı öğrenmek demektir.
    kanepeye yayılmışsa, kanepeyi, dondurma yerken dondurmayı, süt içerken sütü, ziyarete gelen arkadaşsa; arkadaşın, sevgiliyse; sevgilinin ilgisini, sabahları evden işe gitmek üzere ayrılmadan önceki on dakikayı, sevinci/huysuzluğu... her şeyi evet her şeyi, herkesi, her yeri paylaşmayı öğrenmek demektir.
  • bana sadece konuşamayan, hırsız ve kolleksiyoner bir ev arkadaşım olduğu hissini vermiştir. çünkü peçete çalıp belli bir düzen dahilinde biriktirirdi.

edit: belki de dişi olup adının rüştü konmasına karşı gösterdiği determinist bir isyandı bu kim bilir
  • şüphesiz ki bir evcil hayvanla yaşamanın en çetin halidir. zira evcil hayvan sizsinizdir ve kedi sizinle çakılıp kalmakla cezalandırılmıştır. mecburen idare eder sağolsun, onun evinde kalmanıza, her tür pisliğini temizlemenize, yemeğini ellerinizle yedirmenize, tahammül edebildiği ölçüde okşamanıza falan izin verir. karşılığında da.. ne karşılığı be? onunla aynı evde yaşıyor olmak başlı başına bir ödüldür. adam olana çok biledir. hah.
  • onun bir hayvan olmadigini, bir evcil hayvan degil de ev arkadasi olarak gormek gerektigi dahasi oyle oldugu, bu ve buna enzer bir suru sacmaligi kendie ve baskalarina empoze etme surecinin baslangicidir.

neymis cok asilmis, cok kadinsiymis. bi de bu tipler var. keiler cok kadinsiynis. kadinsi ne amk ya? erkek kediler de mi kadinsi? asilmis. jaguar mi lan bu? kaplan mi lan? kadinsi diyerekten kasit ne yani? kedi gibi kadin iyi mi oluyor? kedi gibi kadin siktirsin gitsin.

arkadasim o bir hayvan ve pislikten baska bi ise yaramiyor. ha birkac yarim akilli kari dusurebilirsin tipin de duzgunse(burasi onemli. degilse jaguar beslesen de olmaz) baska da bi sikime yaramaz.
  • koynunuzda erik büyüklüğünde hayatınızda hiç görmediğiniz türden bir böcekle gece yarısı aniden uyanmaktır bir kediyle yaşamak. böceği neden yatağınıza sokmuştur, neden başında oturup arada bir patisini "şşş yok bişey sakin ol" der gibi üstüne koyar da öldürüp atmaz, bilmezsinz. hani o benim evcil hayvanım ve koynumda yatırıyorum, o da böceği mi evcil hayvanı olarak görüyor. "ben oynadım bununla, çok güzel bir duygu, sen de oyna" mı diyor, "yediğim ekmeği, içtiğim suyu son yudumuna kadar hakediyorum bak bu ipneyi yakaladım da senin insafına sundum" mu demek istiyor? eve kız atmayı çok yanlış mı anladı yoksa?
  • değeri o gidince anlaşılan duygudur. yaşadığı sürece kıymeti bilinmelidir.
  • * yastığa, sevgiliye ve kediye aynı anda sarılarak uyumak.
    * vantilatörü kapatınca önünde yatan kedinin patisiyle vurarak açmaya çalışması.
    * taranmak için yere yatıp sırtüstü kıvranan hayvanceğizi işe dalıp ihmal ettiğinizde tarağın yanına gidip ona sürtünmesi, akabinde tarağı size ittirerek mesaj vermesi.
  • * evde tuvalet kagidi bitince gidip marketten almasi.
    * faturalari son odeme tarihinden bir hafta evvel odemesi.
    * aksam eve gelince yemegin hazir olmasi.
    * dus alirken sirt nahiyesinde ulasilamayan mevkilere lif surmesi.

gibi seylerin baslangicidir.
hesabın var mı? giriş yap