şükela:  tümü | bugün
  • çok büyük sıkıntıların anlatılacağı günlük olacak...tır.

edit: tanım değil diye ispiyon edene de yavaşça girecek günlük olacaktır.sırt kısmı telli olacağı için ispikçi çok keyf alacak
  • cinsel devrim bu topraklara gelmedikce son bulmayacak gunluktur malesef. cinselligini gencecik bir kiza hallenerek yasayan 55 yasindaki adamlarin yasadigi toplum hasta toplumdur, net.
  • ne yazık ki hiçbir sayfası boş kalmayacak günlüktür.
  • okurken bile midemi bulandıran, bazen erkek olduğum için şanslı olduğumu hatırlatan günlüktür.

bir erkek olarak çoğu zaman etek veya kısa kollu giymiş kadınlar otobüse bindiğinde insanların yüzlerine bakıyorum. çoğunluk erkeklerin yüzleri. kadınları kesen onları baştan aşağı süzen lanet gözleri görüyorum. midemi bulandırıyor. bir seviyeden sonra otomatikleşiyorum. kadınlar yerine erkeklere bakıyorum. ortamda bakımlı, farklı giyinen kadını gördüğüm anda gözlerin etrafta geziniyor. insanlığın ne kadar berbat olduğunu her seferinde fark ediyorum. eğer adam çok yakınımdaysa gidip sadece suratına odaklanıyorum. dibinde suratına bakıyorum. ama o gözler beni değil de farklı şeyleri arıyor. suratına baktığımı fark etmiyorlar çoğu zaman. eğer beyni biraz farkındalık sağlıyorsa ve yaptığı eylemin lanetliğini anlıyorlarsa kafalarını çeviriyorlar, bir daha bakmıyorlar. psikolojik savaş böyle olur lanet herif..

her zaman olduğu gibi buraya saçma sapan entryler yazacak erkek yazarların bu gerçekleştirdiğim eylemi gerçekleştirmelerini istiyorum. birkaç kez bu eylemi yapınca insan şurada şu entryi okuyunca hissettiği hislerin katbekatını hissedecektir. eylem her zaman okumadan öndedir.
  • alabildiğine entry içeren başlıklardan biri olacak konu.gerizekali erkeklerden ne cektin be kadın..
  • empati yapabilmek icin okunmasi gereken gunluk.
    ama kadinlari ayip/aman kinse duymasin'larla susturuldugu surece de hicbir sey degismeyecek. ama once kendi yaralarimizi kendimizin sarmasi gerek.
    cunku soyle bir sey de var: (bkz: suskun kitle/@faralya)
  • sürtünme tabanlı bir günlük olur galiba
  • bir erkek olarak şort giydiğim bazı günlerde maruz kaldığım tecavüz edecekmişcesine bakan erkek bakışlarından sonra hak verdiğim kadın. ki benim bu yaşadığım türkiye'de kadınların maruz kaldığı bakışların, fiziksel ve sözlü tacizlerin yanında hiçbir şey.
  • kontrol dışına çıkmış varoşlaşmanın 'demokrasi' diye adlandırıldığı, 'nihayet halkın elitizme başkaldırısı' diye yorumlandığı;

seçim hileleriyle ilgili en yaygın tepkinin 'eh onlar da sandıklarına sahip çıksalardı' olduğu;

herkesin pazarlıkta kdv'siz fiyat, mahkemede, resmi kurumda, askerde vs torpil peşinde koşmasının normal olduğu;

biyolojik yozlaşmaya, amigdala dürtüselliğinin korteksteki düşünce yetisi ve etik kodların önüne geçmesine özgürleşme adı verilip sistemce korunduğu;

900 yıldan bu yana felsefi gelişimi durmuş ve artık sosyal ihtiyaçların hiç birine cevap veremeyen din kökenli, güçlünün haklılığına ve cinsiyet ayrımcılığını kurumlaştırmaya dayalı bir ideolojinin sosyal baskı mekanizmalarına 'isteyen türban isteyen mini etek ehihi' temalı hasta bir saftırıklıkla onay verildiği;

sosyal sınıf farkındalığı oluşmadığı için sınıflar arası çekişme süreçlerinin karman çorman olduğu, her bireyin aynı anda birkaç sınıfsal çelişki boyutunda boy göstermek zorunda kaldığı, sınıflar arası etik uzlaşmalar oluşamadığı için etik sınırların da çizilmediği, byrjuvalaşma yerine yağmacılığın, proleterleşme yerine lümpenleşmenin gelişme alanı bulduğu 'nasıl olursa olsun para kazanma' kültünün eğitimli insan olmayı stratejik bir hayat hatası galine getirdiği ağır enfekte bir toplumda

gerçekleşmesi çok normal hadiselerin listelendiği ve listeleneceği konudur.

en üzücü gerçek ise, 'insan hakları' kavramını 'taşı bağla iti sal' diye anlayan geri kalmış kolluk kuvveti konseptinin silkinip herkesle anlayacağı dilden konuşma yetisini edinmeden (örneğin tacizcinin arka sokaktaki bir arsada 1.5 parmak kauçuk hortumla gönüllü mahalleli tarafından tatbiki eğitimi, veya karakolda dört saatlik falaka seansının eğitici etkileri vb) bu sorunun yakın gelecekte çözülemeyeceği gerçeğidir.