şükela:  tümü | bugün
 • çok büyük sıkıntıların anlatılacağı günlük olacak...tır.

  edit: tanım değil diye ispiyon edene de yavaşça girecek günlük olacaktır.sırt kısmı telli olacağı için ispikçi çok keyf alacak
 • tacizi normalleştiren koşullardan bağımsız düşünülemeyecek ve genel ahlak kavramının yapmacıklığını gözler önüne seren günlük olmuştur.
 • cinsel devrim bu topraklara gelmedikce son bulmayacak gunluktur malesef. cinselligini gencecik bir kiza hallenerek yasayan 55 yasindaki adamlarin yasadigi toplum hasta toplumdur, net.
 • ne yazık ki hiçbir sayfası boş kalmayacak günlüktür.
 • okurken bile midemi bulandıran, bazen erkek olduğum için şanslı olduğumu hatırlatan günlüktür.

  bir erkek olarak çoğu zaman etek veya kısa kollu giymiş kadınlar otobüse bindiğinde insanların yüzlerine bakıyorum. çoğunluk erkeklerin yüzleri. kadınları kesen onları baştan aşağı süzen lanet gözleri görüyorum. midemi bulandırıyor. bir seviyeden sonra otomatikleşiyorum. kadınlar yerine erkeklere bakıyorum. ortamda bakımlı, farklı giyinen kadını gördüğüm anda gözlerin etrafta geziniyor. insanlığın ne kadar berbat olduğunu her seferinde fark ediyorum. eğer adam çok yakınımdaysa gidip sadece suratına odaklanıyorum. dibinde suratına bakıyorum. ama o gözler beni değil de farklı şeyleri arıyor. suratına baktığımı fark etmiyorlar çoğu zaman. eğer beyni biraz farkındalık sağlıyorsa ve yaptığı eylemin lanetliğini anlıyorlarsa kafalarını çeviriyorlar, bir daha bakmıyorlar. psikolojik savaş böyle olur lanet herif..

  her zaman olduğu gibi buraya saçma sapan entryler yazacak erkek yazarların bu gerçekleştirdiğim eylemi gerçekleştirmelerini istiyorum. birkaç kez bu eylemi yapınca insan şurada şu entryi okuyunca hissettiği hislerin katbekatını hissedecektir. eylem her zaman okumadan öndedir.
 • ağırlıkla 40 yaş üstü erkeklerin verdiği edepsiz tepkileri okudum. kesinlikle haklı değillerdir. sadece türkiye değil dünyanın her yerinde olan benzer vakalar mevcut. dürtülerini kontrol edemeyen insanlar her toplumda olduğu gibi bizde de var. ancak bizde bastırılmış bir cinsellik ve açıksa bir yerleri ya da anneme veya kızıma benzemiyorsa her türlü gideri vardır anlayışı yıkılmadığı sürece böyle de gidecektir. tavsiyem belki mantıksız ve korkakça gelebilir ancak bu hukuk sisteminde makuldür. yaz geldi diye özellikle geleneksel bilinçsiz muhafazakar diye tabir edeceğim insanların ağırlıklı olduğu yerlerde tayt, şort, askılı giymemeye dikkat edin.
 • alabildiğine entry içeren başlıklardan biri olacak konu.gerizekali erkeklerden ne cektin be kadın..
 • empati yapabilmek icin okunmasi gereken gunluk.
  ama kadinlari ayip/aman kinse duymasin'larla susturuldugu surece de hicbir sey degismeyecek. ama once kendi yaralarimizi kendimizin sarmasi gerek.
  cunku soyle bir sey de var: (bkz: suskun kitle/@faralya)
 • sürtünme tabanlı bir günlük olur galiba