şükela:  tümü | bugün
  • yeşilayın sigara bağımlılığı ile ilgili resmi sitesidir.
    kamu spotları sıkıcıdır, ancak bu seferkini gerçekten çok beğendim. youtube linki.
  • sitenin mobil desteğinin olmaması beni o kadar gerdi ki bir iki sekme gezdikten sonra sinirden bir sigara yaktım.
  • yeşilay bu konuda son zamanlarda başarılı işler yapmaya başladı son kamu spotu ne yalan söyleyiym etkileyici olmuş. nedir ne değildir diye siteye girdiğimide ise beklemediğim kadar faydalı içeriklerle karşılaştım. bu sefer bırakmaya kararlıyım
  • arkadaşın mi? sevgilin mi?

arkadaş çevresinde illaki birisi en güzel sohbetin ortasında yaktığı sigarayla ortamın havasını kaçırmıştır. bunu yaşamayan yoktur diye düşünüyorum ve birçoğumuz buna karşı bir tepki vermişizdir.

düşünsenize sevgilinizle buluşmaya giderken yolda çok sevdiğiniz bir arkadaşınız karşıdan size doğru geliyor. elinizde bugün kaçıncı olduğunu dahi unuttuğun sigaranla selamlaşıyorsun. sigaradan içmekten koku almayı o kadar unutmuşsun ki arkadaşının parfüm kokusunu dahi alamıyorsun ama o senin burun direklerini kıran sigara kokunu çok net alırken içinden nerden karşılaştım şimdi bununla keşke karşılaşmasaydım diyor! hadi vedalaştınız arkadaşın gitti. peki ya sen şu an nereye gidiyordun hatırladın mı? sevgilinin yanına gidiyorsun. son birşey daha çok kötü sigara kokuyordun!

sevgilinle buluştuğunda senden hep bir adım geride durduğunu ve sana söylemek isteyipte söyleyemediği birşey var gibi duruyordu fark etmişsindir ama ne olduğunu anlayamamış gibi görünüyorsun.

anlayamazsın çünkü bugün kaçıncı olduğunu unuttuğun o sigaranın seni nasıl etkisi altına aldığını fark edemiyorsun. hal bu ki yapman gereken çok basit sevdiklerin sigaradan daha büyük! sende sigarayı bırakabilirsin.
  • "sevgilileri gözünüzde büyütmeyin."

birakabilirsin.org

(bkz: bırakmak), ayrılmak
  • sigarayı bırakma konusunda yardımcı olmak icin açılmış, cok yararlı bir site.

son zamanlarda yapılan kamu spotlarını da cok faydalı buluyorum. gerçekçi ve faydalı.

bırakamam ya da bırakmak istemiyorum demeyin. bırakabilirsiniz veya bırakmış olmak isteyebilirsiniz cok gec oldugunda.

hayatında hic ama hic sigara veya nargile icmemiş biri olarak belki sözüm tesir edebilir diye yazıyorum.

onlarca hasta tanıdım. sigaradan dolayı kanser olan(akciğer kanseri, prostat kanseri vs.), koah olan(solunum yetmezliğine götüren akciğer hastaligi), parmaklarını kaybeden(buerger hastaligi) insanlar tanıdım. hepside pişman, hepside bırakmış olmak istiyor.

bırakın sigarayı, aldığınız keyif ileride çekeceğiniz zahmetin yanından koca bir sıfır.

yardım alın, zorlayın kendinizi.

40 yıl boyunca günde 2 paket sigara içen kisiye bıraktırdım sigarayı sizde yapabilirsiniz.