aynı isimde "bird box" başlığı da var
  • bu sikko film için "yılın en iyi filmlerinden" yorumu da yapıldığına göre film hakkında yazmayı bırakıp, dağılabiliriz bence...
  • vermek istedikleri körlük, engellilik vs mesajları olduğunu düşündüğüm film. gerilim yerleri fena değil ama mesaj verme olayına bu kadar gerilim yerine sade ve durgun bir gerilim sunmuş olsalar son kısım daha etkileyici olurdu. mesaj verme kaygısı yoksa şayet eksik kalmış diyebilirim. konu mükemmel lafım olmaz. ama aceleci mi olmuş? yoksa mesaj verme kaygısı mı bozmuş tam çözemedim.
  • sıfır gerilim sıfır dram bok gibi netflix filmi.
  • eger ne film izleyeyim diye dusunuyorsaniz izleyin, hevesinizi koreltir.

daha fazlasi degil.
  • iyiki merakıma yenilip izlemişim yorumlara kalsa beklentimi maskeli kardesler'e düşürmüştüm. film bir kere cok akıcı kopmuyorsunuz. ilk sahneden belirsizliğe rağmen hic sıkmıyor. konu olarak klasik gerilim türünden çıkmış, felaket sonrasi hayatta kalma teması için yeni bir konu ortaya sunmus, bunu iyi oyunculuk başarılı çekimlerle birleştirmiş. nehir sahnelerini özellikle beğendim. süresi uzun denmiş ama gayet ortalama film süresi. tek eksiği bana göre olayların nedenini ve sonucunu açıklamaması. ama bu tür için alışılmamış bir sey değil sonuçta. * beğendiğim ve çevreme de tavsiye edebileceğim bir film olmuş.
  • --- spoiler ---

bu kadar kişinin beğenmemesinin nedeni bu kadar gündeme getirilip, beklentinin artırılmasıydı bence. öyle durduk yere denk gelip izlesem beğenebilirdim belki. neyse, normalde böyle filmlerde oturup mantık hatası aramam, akışa uyarım, sorgulamam, ama be adam 2 dakika önce eşin ölüyor, nasıl hiçbir tepki vermeden hayatına devam edebiliyorsun?

--- spoiler ---
  • şu netflix platformunda izlediğim bir tane iyi film olmaz mı yahu? dizilerine sözüm yok ama filmleri bana hitap etmiyor.
  • --- spoiler ---

ekranda göstermeye götlerinin yemediği yaratıkları şeytanları uzaylıları vs. filmin başrolüne koyan yavşak yapımcıların bir filmi daha. neymiş seyircinin hayal gücüne bırakıyorlarmış. işim gücüm yok evde oturup insanları intihara sürükleyen yaratık nedir nasıl birşeydir diye hayal mi edeceğim amk çocukları. o filmi çekiyorsan o yaratığı da göstereceksin. öyle iki yaprak havalandırmakla olmuyor. siz sandra'ya dua edin, yoksa işim olmazdı sizinle ibneler. götünüze black smoke kaçsın hepinizin.

--- spoiler ---
  • senaryo baya ilgimi çekti ama film çok berbattı.
    2 saat 4 dk nızı buna ayıracağınıza youtube'da enes batur orkun ışıldak filan izlemenizi tavsiye ederim o kadar kötüydü.
  • kitabının filminden güzel olduğunu tahmin ettiğim netflix yapımı. tamam filmi sürükleyici, konu güzel, oyuncular kalite ama ne biliyim işte, bişeyler olmamış bence. belki klişelerin fazla olması, belki de zorlama gerilim sahneleri. hiçbir siki beğenmeme timi üyesi de değilim halbuki ama son yapımların hepsi çöp sanki.

--- spoiler ---

ya bi de şu amk göz bandını her seferinde neden tamamen kafandan çıkarıyosun be kadın. madem bu meret bu kadar kritik, alnına kadar sıyır kalsın öyle. sırf şu hareketine ayar olduğum için teknedeki sahnelere konsantre olamadım yeminle.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap