cizmedinki kesesin

  • 2077
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

beşiktaş

her ne kadar sevmesem de "bir fenerbahçe'li olarak" kalıbını kullanarak başlamak istiyorum sözlerime, zira beşiktaş'lı olmadığımı vurgulamalıyım.
yıllardır türkiye'de galatasaray'da dahil olmak üzere rezalet futbol izleyip durduk. böyle kalitesiz, böyle düşük seviyeli maçlar. kimin lider kimin onuncu olduğu belli değil. 3 puanla 10 sıra birden atladığın ligden bahsediyoruz. avrupa'da geçen sene ve fenerbahçe'nin 2008 çeyrek finali dışında hiçbir başarı yakalayamamış, dünya seviyesinin cidden altında kaldığımız yıllardan geçtik. futbolun f'sini göremedik birkaç ufak istisna dışında.

şimdi galatasaray'ın da geçen sene mükemmel top oynadığını kimse söylemesin bana tabii. he eyvallah fener vites artırsa galatasaray yine vites artırırdı orası ayrı konu, ama doğru düzgün top oynamadığını biliyoruz.

fakat bu beşiktaş 4 haftadır inanılmaz oynuyor abi ya. cidden diyorum. ki ligin başları gerek konsantrasyon gerekse takım oyuncularının adaptasyon açısından en çok zorlandığı zamanlardır. öyle bok gibi para harcamadan, zor dönemlerde üstelik kendi stadı dışında böyle futbol ayakta alkışlanmalı doğrusu.

oğuzhan'lar, olcay'lar falan ultra yetenekli futbolcular mı?

asla..

fakat öyle gönülden oynuyorlar ki, iki üç tane adam gibi yabancı ve ağırlıkla türklerden ve gençlerden oluşan bir kadroyla harikalar yaratıyorlar.

bugün belalısı bursa'nın çok özür dilerim ama ağzına sıçtı beşiktaş sağdan soldan.

tek diyeceğim, umarım bozulmadan devam ederler de belki fenerbahçe'yi falan da perçinler şu futbolları. ne de olsa geride kalmak istemeyecekler.

tebrik ediyorum kardeşlerim ayağınıza sağlık.

devamını okuyayım »
16.09.2013 00:40