ent2tel

  • 3670
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 yıl önce

spice girls

doksanlı yıllarda gerçekle$en en kutlu olaylardan biri bu grubun dağılması idi herhalde.

sene 1997 olmalı, sınıfça* power fm stüdyolarına gitmi$iz. stüdyolar derken abarttım: o zamanlar ne orgazm sesleriyle bezeli türkçe pop kanalı, ne de nostaljisi bile olan berbat pop $arkılarını çalan istasyon var. sadece 100 frekansında yayın yapan tek bi' radyo kanalı var, onun stüdyosuna da vakko'nun içinden geçerek giriliyor.

gene doksanlarda gömülen bi' paye--- eskaza, sınıfın parlak öğrencilerinden biri olarak öğretmen beni ve ilayda'yı yayına konuk olmak üzere seçiyor. diğer veletlerin burunlarını dayadığı camın öte yakasına geçebilen seçkinler olarak sırıttık mı hatırlamıyorum. lakin, o dönem görmeye alı$kın olmadığımız cd ar$ivini görünce gözlerimizin falta$ı gibi açıldığını ansıyorum. oradaki cd'lerden ne çıkacak gerçi, ufağız i$te.

dj geliyor ve istek parçamızı soruyor. o sıralar space jam'le birlikte misirlou yeniden patlamı$, pulp fiction'dan bihaber "space jam!" diyorum. göt herif burun kıvırmı$ olacak, ilayda'nın ne istediğini soruyor. "spays görlz!" bağırı$ını duyunca sevinmi$ olacak, benim protestolarımı duymazdan geliyor ibne.

yav$ak program giri$i akabinde birer cümleyle dü$üncelerimizi soruyor dj efendi. [anneler günüydü sanırım o gün] ilayda "annemi çok seviyorum!" minvalinde bir $eyler söylüyor. altı ya$ından beri metal dinlediği iddiasında olmayan ben ise, ne söylediğimi kelimesi kelimesine hatırlıyorum:

-ilayda'dan ve spice girls'den nefret ediyorum.

devamını okuyayım »
25.12.2007 00:00