fasxwall

  • 1073
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

garanti bankası

hani şu herkes 1 lira versinciler vardır ya, herkes 1 lira verse ne para toplarız şu iş için, yaparız bu işi diye düşünen naif insanlar hani? işte bir de bu bankanın her müşterisinden düzenli olarak yıllık 120 lira civarında parayı aldığını düşünün :) kemiksiz 1milyon müşterileri olduğunu düşünürsek, neredeyse hiç bir karşılığı olmadan her yıl 120 milyon civarı sırf o kimseye hissettirmeden geçirdikleri hesap işletim ücreti paralarıyla servetlerine servet katıyorlar. (bkz: hesaplayan adamlar) (sadece normal klasik banka hesabından aldıkları bu. kredi kartlarından kestikleri ıvır zıvır masrafları saymıyorum)

üstelik mesela 3 yıl falan kullanmadınız hesabınızı anlık bir işiniz düştü, ufak bir miktar para hareketi oldu diyelim hesabınızda anında üzerine çöküp o 3 yıllık zamanın parasını bile bi anda alırlar. geri falan da alamazsınız.

şimdi bir de bunu daha da kılıfına uydurmak için sms atıp yıllık ücretlerimiz şu kadar oldu diyorlar. daha az küfür yemek için sanırım bu yola geçtiler artık. ama değişen bir şey yok. her yıl o 120 milyon (trilyon eski parayla) her yıl geliyor :)

deneyimlerime göre sanırım ülkede en kazık, masrafları en yüksek olan, bu tavrından hiç taviz vermeden düzenli olarak karına kar katan bankalardan biri.

bence biraz kendimizi de suçlamak lazım.

devamını okuyayım »
08.01.2014 15:17