huseyin riza

  • azimli
  • hırçın golcü (255)
  • 1221
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ökkeş şendiller

şimdi bu adam, ahmet hakan'ın tarafsız bölgesine konuk edildi, akp de alevi açılımı'na konuk etmişti.
bahse konu olan program şu linkten izlenebilir: inci aral, ismail güneş, lütfi kaleli ve ökkeş şendiller tarafsız bölge'ye konuk oldu.

bu programda defalarca yalanlandı, her söylediğine 'yalaaaan' dediler, garip bir şekilde sustu, ya da aynı şeyleri söylemeye devam etti.

programa babası öldürülüp, annesinin bir gözü kör edilen evi yakılan bir hanımefendi bağlandı, sizi ben kurtardım ama dedi, kadın 'yalaaaaan' deyip kendilerini kimin kurtadığını söyledi. dönemin maraş katliamı davası hakimi de hanımefendiyi onadı ve şendiller'i yalanladı.

bu sefer sizin babanızla ev sahibiniz kalabalığa ateş açtı dedi -kalabalık dediği ev ev girip milleti kesen biçen linç eden orospu çocukları-, hanımefendi yine 'yalaaaaaan' dedi. daha sonra programa bağlanan ve hanımefendinin ailesi ve ev sahibini tanıyan eski esnaf da kadını onadı, dönemin maraş katliamı davası hakimi de onadı.

ahmet hakan 'bırakın hanımefendi konuşsun babası ölmüş evleri yakılmış, mağdur' dediğinde, şendiller ben de mağdurum, benim de can arkadaşım öldü dedi. böyle bir empati, böyle bir sempati. beyfendinin can arkadaşı da çatışmada ölmüş. çatışma, maraş katliamı.

tutturamadı yan geldi, lokanta sahibi doğal olarak hedefi aleviler olduğunu söyledi, şendiller' bunu dahi kabul edecek ruhi tekamül evresinde olmadığı için bir yalan daha attı ortaya, 'hastanenin önündeki 40 kişiyi kim tarayıp öldürdü' dedi. beyefendi, benim bir bilgim yok deyince, yalana gün doğdu, moderatöre dönüp esas halk'ı (halk dediği hala ev ev girip milleti kesen biçen linç eden orospu çocukları) çıldırtan o, 40 kişinin taranması dedi. ardından dönemin maraş katliamı davası hakimi telefonla bağlanınca ahmet hakan bunu hakime yöneltmek istedi, bu sırada şengiller bu sayıyı 20'ye indirdi, hakim bu yirmiyi ve bu olayı 'yalaaaaan' diye bitirdi. kocaman bir yalan.

kocaman bir yalan beden bulmuş geziyor sanki.

'neden alevilerin maraş'ta katliamı anmasına izin verilmiyor'a cevap olarak, bizimle birlikte anmalılar, ama bizimle konuşmayı reddediyorlar, bizimle aynı kürsüye çıkmalılar dedi. o kadar muktedir olduğuna emin ki, kimin katliama uğrayıp uğramadığını söyleme yetkisini kendinde görmekte kalmıyor, bunun ne şekilde anılacağına da kendisi karar veriyor.

necdet saraç, alevi bektaşi federasyonu genel başkan yardımcısı, bağlandı sonra son bir dakikada. birçok şeyle birlikte, biz orada bu anmayı yaparken, 18-19 yaşında çocuklar bizim üstümüze 'burası maraş buradan çıkış yok' diye bağırdılar dedi. necdet bey sözlerine devam ederken, şendiller'in sesi geldi alttan: 'hep tek taraflı anlatıyor.' şaka gibi.

bütün program boyunca 'yalaaaaan' yiyen şendiller, son 10 dakikayı bir kitabı karıştırmakla geçirdi, saraç bağlanınca da yukarıdaki sözü söyledi ve program bitti. suratında herhangi bir değişiklik olmadı.

bu adamı milletvekili yapmış maraş halkı da allahını severse hala şehirlerinin güzelliğinden, dış mihrakların kafirliğinden filan bahsetmesin bize.
zalimlerle mazlumlara aynı muameleyi etmek, mazlumlara zulümdür der, ilim şehrinin kapısı.
kendinizle zalimlerin arasına koca bir çizgi çekmelisiniz herşeyden önce.

devamını okuyayım »
28.12.2011 18:34