julesscar

  • 184
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

the night of

the wire hasretinden kafasını duvarlara sürtenlerin acılarını az da olsa dindirmek için yapılan hbo güzelliği.

slow motion nedir, nasıl kullanılır, zorlamadan gerilim nasıl verilir, cinayet suçu ile göz altına alınmak süreci senaryoya binbir takla attırmadan, duygu sömürüsü olmadan, olağan akışında düzgün bir reji ile anlatılırsa nasıl da güzel gerer ve bağlar gibi konularda örnek olması dileğiyle.

cast'ı ise arşiv harddisklerinden seçilip konmuş gibi. asghar fahradi filmlerinin vazgeçilmez adamından the wire'ın unutulmazlarına bir resmigeçit.

--- spoiler ---

adamım bodie "kesin cigara vardır he" diye neşeli neşeli arkadaşlarına giderken kafamda böyle mi olacaktı soundtrack çaldı. olsun dedim, bak corner'larda hayasız marlo tarafından düşürülmemişsin, kendini baltimore'un pisliğinden çekti çıkarmışsın, ny'lara gelip, sigara peşinde bile bir umutla koşuyormuşsun gibi düşündüm, ölmemiş son soldiermışsın gibi hayal ettim seni adamım bodie.

the wire sevenlere mutluluk çığlıkları attıracak büyük çilek ise zannederim 3. bölümde gelecek. öyle mutlu bir haber ki, spoiler içinde spoiler veresim gelmedi. gelişiyle çok ünlü bir wire efsanesidir diyelim.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »