onsekizaltiyimamacaktirmiomsizdeoleyapin

  • hırçın golcü (292)
  • 646
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

köpeksiz sokaklar istiyoruz

bu olayı ben de istiyorum ama katliama dönüşme olasılığı korkutuyor beni.

köpekten korkmayan bir insandım. öyleydim çünkü artık deli gibi korkuyorum. nedeni de ;

bu yaz bafra'da, sakince, ana caddelerin birinde gece 11 gibi sigara içiyorum. kafamda hiç bir şey yok. yanımda arkadaşlarım var. herkes dalmış sessizliğe. zaten birazdan evlere dağılacak herkes. derken kaldırımın yan tarafında, dükkanın birinin önünde yatan bir köpek, hiç sebep yokken üstümüze koşmaya başlıyor. koşarken de havlıyor tabi biz de bir anlık şokla etrafa kaçışıyoruz. köpeğin havlama sesini duyan 2 köpek daha önümüze çıkıyor. gözüme açık bir dükkan takılıyor oraya sığınmak istiyorum. arkadaşım da arkamda. köpek arkamızda. ısırdı ısıracak derken ayağım takılıyor ve dükkanın kapı camına düşüyorum. arkadaşım da üstüme düşüyor.

ucuz atlattım sanıyorum. kafamı kaldırıyorum, karşımda ayna. boynumda inanılmaz derin bir kesik var. ölüyorum. evet ölüyorum. şans eseri bu kaza hastanenin hemen yanında gerçekleşiyor. can havliyle koşuyorum hastaneye gerisi ameliyatlar, sağ kolumda kalıcı hasar, kulağımın parçalanması, boynumda ki ''y'' şeklinde kocaman bir yara izi, parçalanmış ve sakat kalma ihtimali olan bir diz ( neyse ki bu ihtimali atlattım).

işin psikolojik boyutu da var tabi ki. 40 gün fizik tedavi (normalde 20 gündü ama gelişme olmayınca bir 20 daha) gördüm. her hafta 2-3 kere halı saha maçı yapan ben; belki de yürüyemeyecektim. babam 1 ay sesi kısık dolaştı nedeni de beni baştan aşağı kanlar içinde görüp şok geçirmesi. annemi tanımadığı bir numara arasa aklı çıkıyor korkudan. sevgilimle mesajlaşırken uyuya kalsam, ev arkadaşlarımdan birini arıyor durumumu öğreniyor.

evet ben şahsım adıma ''köpeksiz sokaklar istiyorum''. altını çizmek istediğim bir nokta var ama ''köpek katliamı'' değil. onların yaşamlarını rahatça devam ettirebilecekleri bir ortam istiyorum. modern barınaklar istiyorum.

not: 6 ay boyunca bir golden ile arkadaşlık etmiş biri olarak yazıyorum bunu. köpeklerin asıl yaşam alanlarının sokaklar olduğunu düşünmüyorum.

devamını okuyayım »
16.01.2013 04:48