oylum

  • azimli
  • kofti anarşist (169)
  • 15492
  • 9
  • 4
  • 0
  • evvelsi gün

arda turan

2 tane duran top kullandı hagi'yi andım. arda turan çok yetenekli bir adam. türkiye'de muadili de yok. tamam belki çok pohpohlandı, ama bir o kadar da yerin dibine sokuldu. medya bile bile yaptı bunu. sinem kobal üzerinden özellikle. sinem kobal'ı tanımam etmem, iyi oyuncudur değildir bilmem. ama çok da falsosunu gördüğümüz bir hanım değil lan. arda ile ilişkisi var. ee ne güzel. bu beni bağlamaz.

geçenlerde güntekin onay bir laf etmişti arda ile ilgili olarak. "fazla para alıyor, zira şampiyonlar ligi'nde maç oynamamasına rağmen aldığı paralar üst sınıf topçularla aynı." bu sözlerin bile futboldan fazla altyapısı var eminim buna. arda turan yıllık ne kadar para alıyor? reklamlardan ne kazanıyor? söyleyiver güntekin? arda'nın oynadığı topu yorumlayarak para alıyorsun sen de? kim ne diyor buna? yıllardır içinizde küçük enişte varmış da twitter sayesinde tutamamaya başlamışsınız.

sergen'i çıkar ayrı ayar verme derdine düşer arda'ya, tanju'su çıkar yıldız değil o der, rıdvan çıkar sırtını sıvazlar yazılarıyla cimbom'un ortasına dinamiti bırakır.

yahu cidden mesele fenerbahçe'yi yenmekse, ne bileyim buysa derdi cimbomlu'ların, günah keçisi ilan edilmemeli arda! taraftarlar. dün metin oktay ilan ettikleri adama küfürler ediyor. bıraksalar boğazlayacaklar arda'yı. ya da arda boğazlayacak onları. ne oluyoruz ya?

hazımsızlık kötü be arkadaş. ben de çıkayım küfredeyim arda'ya. şuna şuna biniyorsun diyeyim. sonra da amma iyi taraftarmışım diyeyim. çıkıp tv'de küfür ediyor bozuldu bu diyeyim. hasta mıyız ya topluca? bir günde biri çıksın köşesinden arda'nın futbolu üzerine bi analitik yorum yapsın. dünden bugüne gelişimini yazsın. hani nerde? nerde ya güntekin? nerde rıdvan? nerde sergen? nerde ntvspor? nerdesiniz arkadaş?..

futbolumuzun en bilgin kişileri, dehaları. yiye yiye bitirin. arda'nın galatasaray'ı ne kadar sevdiğini bilemem. yavaş yavaş soğudunu hissetmekse beni üzüyor. yapamadıklarından dolayı mı yapılanlardan dolayı mı bilinmez. işin korkunç tarafı da şu. tek bir adamdan galatasaray'ı avrupa'da zaferlere taşımasını bekliyoruz. ligde durmadan şampiyon yapsın bizi diyoruz. romantikleşme çağımız geçti sanıyordum. ulan arda nasıl bir kadroyla oynuyor? arkasında kimler oynuyor. önce bana onu söyle de sonra ahkam kes. bugünkü maçta ne yaptı arda? stoch 2 koşu yapınca ohş diyorsun da arda 2 şut çıkarınca ama yaniye dönüyorsun. suçu galatasaraylı olmak mı bu adamın? saha içinde fuck you'lar havada uçuşurken sesin çıkmaz. arda'nın falsosunu beklersin ama. hala metin oktay diyenler var ya. ağlıyorum halimize. bir adamı hem melek, hem über topçu, hem örnek bi kişi, hem de vefalı yapamazsınız! dünyanın hiçbir yerinde yok bu. bu devirde de olmaz zaten. arda turan arda turan'dır.

hagi'nin attığı gole sevinen arda ile bugün kendi attığı gole sevinen arda arasında şüphesiz ki bir fark var. bu farkda emeği geçenlere çok teşekkürler. türk spor basınından bir daha nefret ettim bu gece. ve arda, arda turan. çıkma abi florya'dan, geliştir eksiklerini. çalışınca yapamayacağın şey yok, biliyoruz bunu. gitsin cimbom'dan diyenler bugünkü maçta seni bir kez daha gördü. keşke çok farklı bir zamanda gelseydin cimbom'a. bilemiyorum abi. ama unutma istiyorum. attığın gollere, tıpkı senin hagi'nin golüne sevindiğin gibi sevinen adamlar var halen. ben de onlardanım. aldığın para umrumda değil, özel hayatın da. eleştirilerim de çok sana, ama beynim şişti yazamayacağım.

abi biz ceplerinde çekirdek olan adamlarız en fazla. gece sokağa çıkıp arkadaşlarla cimbom muhabetlerinde çıtladığımız çekirdekler. cebinde çekirdek olan adamın zararı olmaz, olmaz abi. sevgisi olur. bugün zilyon tane taraftar çeşidi var. var oğlu var. durdurmak zor onları. hani koyu muhabbetler döndürdüğün, medyada ülkeye futbol öğreten adamlar var ya, senin sevdiğin, onların seni sevdiği adamlar. onlar da var oğlu var işte. sana küfreden adamdan çok da farkları var sanma! ama abi. biz var ya biz. bak gecenin kaçı olmuş. elde sigara yarın iş var. işte biz de varız be abi. biz halen çekirdek çıtlayıp senin futbolunu konuşuyoruz. bil istiyorum bunu. bil ki hakkımızı arama cesareti bulasın sahada. bil ki öğretebilme şevki doğsun kalbinde. çünkü abi bu aralar çekirdeğimiz çok tuzlu...

devamını okuyayım »
22.07.2010 03:00