oylum

  • azimli
  • kofti anarşist (179)
  • 15535
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

14 aralık 2015 cizre operasyonu

ben kürt halkını anlamaya çalışmaktan yıllar önce vazgeçtim. nedeni çok basit aslında. en aydınında bile en gelişmiş entelektüel fikir ırkçılık ufkunda sabitleniyor. kürt yazarları okumuşsanız az çok ne demek istediğimi anlarsınız. istedikleri kürdistan. kanlı olup olmaması önemli değil. bu bir direniş ve bu yolda her şey kutsaldır. bakış bu. farklı ya da süslü cümlelerle bu. değişmez.

kürt halkı ölümden gocunmuyor madem yıllardır neden o bölgede bir tane pkk aleyhine bir yürüyüş olmadı. bu genelde bizim toplumun sıkıntısı. ulusu etkileyen olaylara tepki koyarsın, bizde olmayan iş. çok mu gerizekalı bu insanlar. orda yaşayan onlar. pkknın o coğrafyaya negatif etkisi malum. pkk kendine çalışan bi şirket. ee neden gram tepki yok. pkk korkusu olamaz zira başta da dedik ölümden korkmuyorlar. kendi söylemleri zira. ee demek ki ortada bi sıkıntı var. pkk iyi diyor bu insanlar. işte mesele burası.

bakın hdp seçimlerde başarılı oldu. bu ne demek. bak kardeşim. senin kürt olman sikimizde değil. sen de bizdensin. yaz konuş et. sıkıntın derdin varsa dile getir paylaş çözüm bulalım demek. ama sen bunu böyle okumayıp kürtçülük hareketi olarak okursan türk kurduna kuzu olursun. bu işleri geçin. yok wilson yok devlet tukaka. yok eyalet yok direniş özgürlük. bu kafayla devam ettiğiniz sürece kafanızın üzerinden çokça mermi geçer. ha benim sikimde mi. zerre sikimde değil. işin ne türklüğündeyim ne kürtlüğünde. ben olanı olacağı söylüyorum. sen kürtçü müsün. emin ol senden 3 katı şiddetinde türkçü olan kitle var. amı götü dağıtır hayaller heval der geçersin. insanlar 3 gram huzur ve 3 lira paranın peşinde. yani sabah kalkıp ah vah cizre demiyor. duyar kasmıyor. ki en başta yazıyorum bölge halkı kendine duyar kasmıyorken ben niye kasayım. zaten ortalık sosyalmedyada balon duyarcılarla dolu. yakında onlar da ordan ekmek yiyemediklerini anlayınca biter o devir.

ortak payda bu ülkede hep yanlış konumlandırıldı. din, mezhep, ırk. insanız lan hepimiz. kafalarınızı dine, ırka yorduğunuz kadar insanlığınıza yorsaydınız daha temiz bi ülke olurduk. sonra gel devletle mi yüzleşmek istiyorsun yüzleş. bunu siyastle yap. yanında milyonlar bulursun. ama 12 yaşındaki velet molotof atıp devrimci takılınca annesi babası sevinince olmuyor. annesi babası düşünmüyorsa o piçi ben niye düşüneyim. insanlığa inanmayanlara neden el vereyim. banane amk. cizreymiş, polismiş, kürtmüş, pkkymış. abi çok da sikimde. bugünkü beşiktaş-galatasaray maçı daha fazla ilgimi çekiyor. bir de sosyal alanlarda yok hayatlar zormuş cartmış curtmuş duysam ağlarmışım öğretmenler hakeza öyle. amk ya siz zor hayat görmemişsiniz ya da çok naifsiniz. fikirlere, ideolojilere öyle kapılmışsınız ki artık onlarsız yaşayamaz olmuşsunuz. gerçekleri kaçırmışsınız. bırakın ne bok yiyorlarsa yesinler. devlet sikmek istiyorsa siksin. kürtler kürdistanı kurmak istiyorsa ve güçleri yetiyorsa bırakın kursunlar. siz kişisel çemberinizi koruyun ve paranıza bakın. gerisini siktir edin bu geceden itibaren. okumayın bile. yazmayın hatta. çok haklısınız deyin geçin. tek dertleri bu. haklı, güçlü, mazlum görünmek. yalan yok 90larda benim de ilgimi çekerdi pkk, operasyonlar vs. artık porno izliyorum haber izlemiyorum. tavsiye ederim. umarım 2 taraf için de güzel sikiş döner.

devamını okuyayım »
14.12.2015 03:23