oylum

  • azimli
  • kofti anarşist (168)
  • 15501
  • 10
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

galatasaray

her zaman söylerim sporun futbol ayağında her zaman bir pislik var, olmuştur geçmişte. ama kalkıp da fb'den ve bjk'den çalınan şampiyonluklar diyerek en kaba tabirle ilkokul ağzıyla laf çarptığını zannedenler önce eteklerindeki şerefleri, cumhuriyetleri dökecekler. ne güzel iş lan, geçmişe bak ve evet abi gs çok şikeci bi takım, şikecinin kralı de. ne güzelmiş.

o beğenmediğiniz galatasaray, şu şike mevzusu patlak verdiğinde en güzel, en dik duruşu sergilemedi mi? tarih de tarih diye övünenler bilmezler mi ki bu yaşadıklarımız da tarihin tozlu sayfalarına bir şekilde giecek. o zaman tarih sizin o meşhur, bolca abartılı duruşunuzu da yazar eminim.

galatasaray şampiyonluk çalmış mıdır? olabilir. ama dönemin ipek yolu gibi en kestirme yolu kabul edilen teşviği sadece ve sadece galatasaray düşünmüşse geçmişte, yani sizin o şanlı manlı beşiktaş'ınız, efsane fenerbahçe'niz aklına hiç getirmediyse, ve buna canı gönülden, yürekten inanıyorsanız daha da bir şey diyemiyorum! futbolu ve dönemleri analiz etmekten acizsiniz. her dönemde bi futbol otoritesi olmuştur türkiye'de. 80'ler, 90'lar, 00'ler. hepsinde de farklı renkler hakimiyet sürmüştür. yani çıkıp da galatasaray'a bok atmaya kalkmanız, sizi de pek temiz pak yapmıyor. (ulan komik, o zamanki argümanları açın okuyun ve görün kimler kimler teşviğe yönelmiş, başarısız olmuş) galatasaray çalmış şampiyonluk. ya peki galatasaray'ın çalınan şampiyonlukları? şimdilerde halen daha şu şike soruşturmasına bile burun kıvırıyorsunuz. çünkü gücü de şikeyi de sevenler sizlersiniz. yeter ki gelsin şampiyonluk. derdiniz bu. şimdi mahallenin kötü çocuğu mu oldu galatasaray! keşke yasalar el verseydi. bir bir dökülseydi pislikler ortaya. o zaman kim ne kadar şampiyonluk çalmış görürdük hep beraber. bu muğlak etrafında diyebileceğim, galatasaray'ın bizim gönlümüzü çok derinden çalması. bu bize yetti. ama burda sıkmak ne kolay anasını satıyım. kendini farklı görenler mi ararsın, haktan hukukta bahsedip daha yaşadığı güne dair fikir üretemeyeni mi ararsın!

devamını okuyayım »
04.12.2011 12:38