oylum

  • azimli
  • kofti anarşist (173)
  • 15528
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

ışid'in 900 pkk'lıyı kaçırması

evet öyle bir algı operasyonu var ki. özellikle akp düşmanlarının bu yönde yönlendirmeleri de var. aktivistler sağ olsun. akp ve bu kürt sevici sosyalistler ülkenin anasını benliğini yerle bir ediyor, etti.

pkk lan bu. utanın biraz savunurken. her boku bu kadar kolay unutmak akp zamanında meşrulaştı zaten. kürtler için üzülmem gerektiği pompalanıp duruyor. kardeşlerimmiş. benim bi tane kardeşim var olum bu hayatta. hayata hümanist gözlerle bakmamayı bu coğrafya öğretti bana. siktirin siz gidin kobaniye. lan ne meraklıymışsınız. ne mağdurmuşsunuz. türkiye cumhuriyeti devleti sadece kürtleri mi ezdi bu vakte kadar. bu mu yani bunca kahpeliğin çıkış noktası. kimi yiyorsunuz lan siz.

92 taşdelen karakol baskınını unutan,unutturan sizlersiniz. sonra direniş deyin, gerilla deyin. resmi tarih deyin. pompalayın. madem tüm mevzu bu kadar kolaydı, 78den beri niye dialog kurmak yerine kahpeliği seçtiniz. 90lara doğru bu pekala yapılabilirdi. zira 80ler zaten kendi içinde karmaşık bi ülkeydi, mümkün değildi. ama sonrasında pek tabii mümkündü. ama sizin mevzunuz ne türkiye ne başka bi şey. tek derdniz kendi devletinizi kurmak. bunu da kahpeliklerle yapmak. akıl yetinize hiç güvenmiyordunuz demek ki silaha sarıldınız ve hiç bırakmadınız. tek derdiniz deniz gören artık hatay iskenderun mu olur bilinmez bi noktadan kendi devletinizi kurmak. bu 78de ne kadar gerçek ve doğruysa şimdi de öyle. sonra çıkın utanmayın ve deyin ki türkiye kürtlere suriye ırak bölgesinde sahip çıkmalı. twitterda takip ettiğim on kişiden 5i bunu söylüyor. oysa bu türkiye cumhuriyeti tamam hadi ırksal bakalım kendi türkmenlerine bile el uzatmadı. sen ne konuşuyorsun. 92de katledilen çocukların bugün askerlik çağında çocukları olurdu lan. sen ne konuşuyorsun. biz bunları unutmadığımız için faşist oluyoruz. sense devrimci. negzel memleket.

hayat her zaman zor. ölen çocuklara ağlamalıymışız. peki ağlayalım. afrikadaki çocuklara da ağlayalım o halde. mevzu çocuksa. ama mevzu ne biliyoruz. yoksa herkes piiiiiiiiiiz der. bu mu yani. biz istemiyoruz yani normalleşmeyi. kafalar kesilsin istiyoruz yani. siz öyle algılıyorsunuz ama karşınızdaki insanlar emin olun senden benden daha faşo olabilecek dürtülere ve öğretiye sahip malesef. iş böyle olunca benim kendi götümü kollamam, ailemin götünü kollamam her boktan önce gelir. aktivistler önce gitsin bi şehit yakınına misafir olsun mesela, ondan sonra çıksın direnişe selam çaksın. adaletsizsiniz. vicdanlarınız sözümona ezilenin yanında. ama katledilenlerin yanında değil peki.

dininizi, ırkınızı, milliyetinizi sikeyim. bu ülkede insanları katlettiniz. oysa hepitopu hep beraber ezilen halklardık. ben düşmanlarımı biliyorum. pkk, pyd, ypg, işid. umarım birbirinizi sike sike geberirsiniz. gün gelecek t.c. vatandaşlığını da arayacaksınız. o günler de pek yakın. kendi düşen ağlamaz.

devamını okuyayım »
03.10.2014 12:57