pomolilik

  • 1406
  • 8
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

erkan tan

http://alkislarlayasiyorum.com/…-tukuruyorum-demesi

zaten tiksinirdim kendisinden, bir de hükümeti yalayıp, seyirciye tükürmesini izleyince iyice sinirlendim.

burada boy boy laf saymayacağım sana erkan tan.

sadece şunu söylemek istiyorum;

gün gelir, devran döner. devran döndükçe biliyorum sen de dönersin elbette. lakin ne kadar dönersen dön arkada ne kalır biliyor musun?

hayır, hayır, onu demiyorum.

arkada çocukların kalır. bu ülkenin geleceğidir elbette senin çocukların da. ve bir gün onlar senden bunun hesabını soracaklardır.

seninle gururlandıklarını sanıyorsun değil mi! belki onlar da öyle sanıyorlardır şimdilik. ama sen sanma da gururlanma da.

gün gelir de ekmeği birilerini yalayarak değil, öldürerek kazanmaya muhtaç olursak, o zaman senden de hesap sorar evlatların. hiç mi gururun yoktu, bunu söylerken, yaparken, diye.

inşaatta veya madende iş kazası adlı facialar yaşanınca, müteahhit, inşaat-maden sahibi, iş güvenliği uzmanı, taşeron patron, nasıl ki sorumlu tutuluyorsa;

okulda çocuğunun başına bir şey gelince okul müdürü, öğretmen nasıl ki sorumlu tutuluyorsa;

bu ülkede yaşanan her terör saldırısında da hükümet sorumludur.

bunu ben söylemiyorum. hukuk söylüyor. danıştay'ın boy boy kararları var. pkk'nın herhangi bir saldırısında zarar gören bir insanın zararını bile hükümet yani devlet karşılamak zorundadır.

çünkü hukuken sosyal risk sorumluluğu bulunmaktadır.

sen hukuk nedir bilmezsin, eyvallah. ama elbet hukuku, adaletin ne demek olduğunu, anayasanın ve kanunların ne olduğunu öğreneceksin.

edit: ham it yidim kabiz oldum, şu linki hatırlattı; https://www.youtube.com/watch?v=fhse0lzykxg tükürükçüye ibret olsun.

debe editi: (bkz: güvendik ilk-orta okulu yardım kampanyası)

devamını okuyayım »