• aksin takdirde tayyip'in tuzağına düşüp halkın %80'inin oyunu kaybedeceği için mecburen söylenmiş bir cümle.

daha bu ne ki üstelik. bir vekil çıkıp ben evlenmeden birlikte yaşıyorum diyebilir mi? veya ben deistim veya ateistim diyebilir mi? sırf alevi diye en az bir milyon kişi kılıçdaroğlu'na oy vermiyordur. oğlum alevinin kestiği kurbanı yemeyenlerin ülkesi burası. kızlı-erkekli ev falan ohoo...
  • ''bireylerin bileceği iştir. bu kimseyi ilgilendirmez'' dememiş.
  • olmamış dediğim durumdur. tam bir omurgasızlık örneği. tabii ki anne baba rahatsız olabilir ama bu, anne babaya da düşmez, hele ki size hiç düşmez, hatta üstüne bir de bok yemek düşer. siz kimsiniz ya? onaylamadığınız herşeye yasak mı koyacaksınız? nasıl bir diktatörlük örneğidir bu? valla çıldıracam, noluyor lan, kabus mu bu, nereye gidiyoruz?
  • "kimin kiminle kalacağı bizim işimiz değildir" diyememiş kişinin talihsiz sözleri. ulan niye aynı boktan siyaseti yapıyorsun yakıştı mı?
  • teyy teyyy. ya ne diyecekti?
    'oy kaybetmemek için söylüyor' diyenler var. yahu, politikacıların oyla ilgili olmayan kaç tane söylemi var ki?
    ayrıca, chp'lilerin acayip inanılmaz modern ve açık görüşlü olduğu gibi bi sanrı var bu akp'lilerde. öyle bir şey yok arkadaşım. chp'li olup birçok akp'ye oy vermiş insandan çok daha fazla kızına baskı uygulayan, kontrol eden insanlar var. ama işte, kızlarının başı açık olduğu için, gereksiz gereksiz dinden imandan bahsetmedikleri için sanki çok 'serbest'lermiş gibi algılanıyor sanırım. bizim işimiz gücümüz görüntü ile çünkü, insanları sırf görünüşleriyle yargılamayı çok severiz.

ayrıca 'kızlı erkekli' öğrenci evine kalanlardan kaçının ailesinin bundan haberi vardır ki? yani, o lanet olası türk aile yapısı bellidir neticede. bu elbette chp'li aileleri de kapsıyor.

ama mesele bu değil. destekle veya destekleme, reşit olmuş insanların özel hayatına karışamazsın. sınır burada.
  • akpnin zavallı gündem değiştirme oyununa gelmemiş kemal kılıçdaroğlu'nun beyanatıdır. beğenirsin beğenmezsin, ama bu ülkede iktidar sahibi olmak için önce geniş açılı olmak lazım. gidip gelip chp üzerinden siyaset yapan akp ve yandaşları artık sataşacak kimse bulamadıkça kendi içlerinde daha çok patlak verecektir tıpkı bülent arınç örneğinde olduğu gibi.
  • ben yadırgamıyorum bu sözü. bu kancık yandaş medyada var ya...her soruda, bir köşeye sıkıştırma, ve sonra da ani bir refleksle verilen cevabı straw man edası ile yorumlamaya çalışma çabası var.

-efendim, sorun da çözüldü, şimdi başörtülü vekil çıkaracak mısınız?
    -(ulan adam ne bilsin kimin başvuracağını ve liyakatinin yetip yetmeyeceğini. şimdi illa başörtülü vekil olsun diye başörtülü vekil mi koysun listeye öylesine? işte sıçtın bu soruda. hayır desen ayrı bir dert evet desen ayrı bir dert. zaten bu sorunun cevabı evet veya hayır olamaz ki. uzun uzun yanıt versen o zaman da kıvırıyor diyecekler.)

-efendim kızlı erkekli evleri destekliyor musunuz?
    -(abi bu nasıl soru ulan? ne demek destekliyor musunuz? oldu olacak kızlı erkekli evleri finanse ediyormuşsunuz doğru mu? diye sorun. vay amk. hayır, adam niye desteklesin? bir parti herhangi bir yaşam tarzını neden "destek" ler? nasıl destekler? hangi argümanlarla destekler? gerizekalının biri de akp'ye sallayanları göt etti demiş. be hey gerizekalı yavrum, bir yaşam tarzını desteklemek başka bir şey, yasal düzenlemeleri yapıyoruz, valilere talimatları verdim, müdahale edeceğiz başka bir şey. gerzek seni.)

denebilecek en makul şeyi demiş yine de.
  • eksi sozlugun mecliste temsil edilmedigini gosteren aciklama. yalniz kaldin sozluk; gizli gizli yapin ne yapacaksaniz.

(bkz: nereye sicacagiz)
    (bkz: eve getirilecek kızı gazete kağıdına sarmak)
  • bu soylemle kilicdaroglu'nun (veya chp'nin) kizli erkekli evleri desteklememesine lafim yok.

kostek olmak icin elinden geleni yapmasin, elalemin evine polis gonderip ceza kestirmesin, "komsunuzu ihbar edin" diye halkini kiskirtmasin yeter.
  • zokayı yutmamış yeminlen. hem de cemaat kanalında söylemiş. artık tayyip kılıçdaroğlu'yla değil arınç'la uğraşacak muhtemelen.
    tanım: doğru olanı söylemiş.
hesabın var mı? giriş yap