• haram parayla süt içeceklerine helal parayla içki içmeyi yeğlediklerindendir.
  • burhan kuzuyu sevmeyen biri olarak söylüyorum adam bu sefer de haksız. bir kere de lafımı yedir bana be hacı.

ad hominem tipi söylemlere örnek bir tivit.
  • içki içilmesin diyipte içkiden %65 vergi alıp muazzam derecede bir parayla yaptırdıkları sarayı israf olarak görmek suç mu ? en çok vergi alınan içkidir. savunacak halim yok ama imam maaşını bile içkiden alıyor sayılır. millet gizli gizli içki içmiyor herşeyi uluorta yapıyor. ama saraylar bu vergilerle yapılıyor koçum benim.
  • yahu;
    adamın cebinden harcadığı para seni ne ilgilendirir? bu bir...
    alkollü içkiyi israf sayılacak kadar pahalı yapıp milletin keyfinin içine eden sizsiniz, bu iki...
    alkol alan insanı öcü gösteren sizsiniz, ki sizinkilerin yanında onun işlediği günah hafif kalır, bu üç...
    sizin israf ettiğiniz haram para milletin cebine girecek diye ödünüz kopuyor, asıl derdiniz bu, bu dört...
    hatanızı söyleyen insana hakaretle karşılık vermek seviye göstergesidir, bu beş...
    bu millet artık bunların hepsinin farkına varıyor, bu da altı...

tanım: demagoji kokan tweet.
  • içerken israf edin diye vergisini ödediğimden seni ilgilendirmeyen durum dediğim kişi açıklaması.içki benim, israf senin.
  • (bkz: çerez tayyip)
  • içkinin pahalılığından bildiğin muhafazakarlaşmışım amk bildiğin namaza başlıcam. adamın dediği lafa bak.
  • her zamanki gibi hocanın yanlış kıyaslamasıdır.

sorun şu ki; içki içerken kendi paramı harcıyorum. siz israf ederken yine benim paramı harcıyorsunuz. giden hep bizim paracıklar yani. cebinizdeki parayla ne halt ederseniz edin ama milletin parasıyla yapmayın. milletin parasını da cebinize indirmeyin.
  • saçma sapan bir laf.
    içki pahalı bir şey değil ki. hatta ucuz bile sayılır. pahalıysa da ötv kdv gibi vergiler yüzünden. hani şu israf ettiğiniz paranın en büyük kaynaklarından olan.
  • o masalardan zaten zengin oldu devlet bu neyin tribidir. içkiye takmış adamlar. ister içer millet ister sıçar sizin gibi çalmıyor ya. tutturmuşlar bir cehape zihniyeti.. ulan bu neyin zihniyeti?
hesabın var mı? giriş yap