• aklıma bu geldikçe vazgeçiyorum.

sait faik'ten abası yanık kitabı
  • günümüzde nilgün bodur ve öğrencileri ya da wattpad kitapları dışında, dostoyevski, nietzsche, freud, tolstoy gibi gerçek edebiyatın yaratıcılarının yazdığı kitapları konuştuğum, yine bu yazarların biyografilerini hazırladığım ve yakın zamanda görme engelliler için sesli öykülere başladığım bir youtube kanalım var.

buradayım

destek olduğunuz taktirde daha fazla kitap okuyup daha fazla inceleme ve tavsiyelerde bulunmaya devam edeceğim. nitelikli okurlar için iyi içerikler hazırlama konusunda çabalıyorum.
  • kavram çöplüğümüz her geçen gün genişliyor sevgili sözlük.
  • ne bok çıkaracağınızı şaştınız!!!
  • bunlardan bazıları belirli bir sayıda takipçiye ulaştığı zaman kendilerini ünlü olmuş sanıyorlar.
    yayınladıkları videolar amacından uzaklaşıyor.
    günlük yaşantılarını, çoluk çocuklarının videosunu falan yayınlamaya başlıyorlar.
    iyi de bunlar bizim umurumuzda değil ki.
    biz kitaplarla ilgili yorumlarınızı dinlemek için abone olduk sizin kanaliniza.
    yani amacımız sadece bu. diğer şeyler bizi ilgilendirmiyor ki. bana ne senin marketten ne aldığından, akşam yemeğinde ne yiyeceginden arkadaşım. sen kitaplardan haber ver.
  • abone sayıları arttıkça tamamı boka batan güruh. saçma sosyal mesaj verme çabaları, kocayı çocuğu videolara dahil etme, okuma gruplarıyla herkese aynı kitabı okutturmaya çalışma, olumsuz eleştirilere atarlanma, abuk sabuk çekilişlerle takipçi kasma.. neredeyse hepsi aynı. sözlük yazarı da olan sercan şimdilik kendini bozmadı. takipçi sayısı artmasa bari
  • (bkz: açıkçası)

birçoğu bu kelimeyi kullanmadan bir bok anlatamıyor.

bir de elli saat boyunca kendini kitap okurken çekip yayınlayanlar var ki onlardan bir bok olmaz.
  • insanların sanal mecrada verdikleri emekleri yok saymak istemiyorum ama kutu açılımı yapandan, çekiliş yapana, kitap satış sitelerinin reklamını yapandan bu ay şu kadar kitabı okudum diyenine kadar birbirinin benzeri içerikte çok sayıda booktuber var canım memleketimizde. dediğim gibi insanlar eminim ki ciddi bir emek harcıyorlar ama sanırım takipçi sayısı artıkça içeriklerde de belirgin bir değişim oluyor.

yaşamın hızına ara verdiğimiz bu korona günlerinde yukarıda saydığım içerikteki booktuber hesaplarından farklı olarak yalnızca edebiyat sohbetleri, kitap incelemeleri ve sinema-kitap ilişkisi gibi konu başlıklarının yer aldığı ve alacağı bir youtube kanalı açtım. genel itibarıyla modern ve post modern edebiyatın belli başlı eserlerini okuyorum ve kitap incelemelerim de bu eserler doğrultusunda olacaktır (ses ve öfke, 49 numaralı parçanın nidası, ulysses vb.).

herkese edebiyat ve kitap dolu günler dilerim.

https://www.youtube.com/user/turhan1983
hesabın var mı? giriş yap