• genelde güzel kızların yanına giderler burada egitmenler ve kosu bandında yuruyen kızlarla muhabbet ederler en çok. ya da gruplaşıp kendi aralarında muhabbet ederler .. . 1 yıldır gidiyorum, aa şunu yanlış yapıyorsun soyle yapmalısın diye sadece 2 kez yeni başlayan hocalar ilgilendi bugüne kadar..heralde haftada en az 3 kereden 150 kere falan gitmişimdir son 1 yılda ... merhaba bile dedikleri nadir...amerikada bile bir tebessüm edip hi derlerdi insanlar...diğer bir misal benim sözüm ona hocam 6 ay olmasına ragmen adımı bilemiyor daha... ne yaptığımdan da bi haber.. her neyse.. evime yakın olduğundan gidiyorum... ekipmanları da yeterli düzeyde kanımca..
  • kimse fiyat yazmamış ben yazayım.
    12 aylık tenis üyeliğine ben 1100 lira ödüyorum. 12 taksit yaptılar ayda 95 liraya filan geliyor. tabi bu nasıl konuştuğunuza ve pazarlık kabiliyetinize bağlı olarak değişebilir.
    12 aylık fitness'a da ekstra olarak 550 lira ödüyorum. yani toplamda 1650 liraya patladı bana 1 senelik üyelik. bu da aylık 137 liraya denk geliyor.

tenis:

imkanlarına gelecek olursak 6 tane tenis kortu var. bu kortların ikisi açık , dördü kapalı. bir de çalışma duvarı var ama o duvar yamuk yumuk.

rezervasyon ile tenis kortlarını günde 1 kere kullanabiliyorsunuz. oda şöyle oluyor diyelim yarın sabah 10'dan sonra herhangi bir saate rezervasyon yaptıracaksınız. bugün 10'dan sonra arıyorsunuz. en hızlı ulaşan üyeler 6-7-8 gibi yoğun saatleri kapatıyor. geri kalan saatlerden birine yerleşebiliyorsunuz.

iki gün üst üste rezervasyon yaptırmak ya da sonraki günden ileri bir tarihe rezervasyon mümkün değil.

diyelim tenise yeniş başladınız , pek bir şey bilmiyorsunuz öyle alayına vuruyorsunuz. kulüpten tanıdığınız kimse de yok. o zaman eşleştirme sistemleri var o da şöyle oluyor. siz onlara seviyenizi söylüyorsunuz size bir eş buluyorlar.

tenis kısmının yaş ortalaması 35+ o yüzden genç insan görmek epey zor.

hocalara gelecek olursak 3 hoca var benim gördüğüm. hüseyin,ömer ve bir tane daha bi hoca var genç. hüseyin hoca bence en iyisi. ömer'den ders aldım. klasik dümdüz hoca tavsiye etmem. diğer genç olanı bilmiyorum ama uzaktan izlediğim kadarıyla onda da bi numara yok.

alattin ve elçin diye iki adet tenis koordinatör var. elçin vır vır vır konuşup duruyor, seni dinlemiyor böyle bir acele bir telaş sürekli. ikisinde de olan şey mesela bir şey konuşuyorsunuz ve o anda telefon geliyor, sizin lafınızı dinlemeden telefona bakıyor. arkadaşım orda zaten müşteri ile meşgulsün onu göz ardı edip diğer telefondakine cevap vermekte neyin nesi. iyi niyetli insanlar fakat istemeden de olsa saygısız ve iş bilmez olduklarını düşünüyorum.

akşamları ışık açtığınızda kişi başına saatlik 10 tl ücret alınıyor. bu bence saçmalık. zaten bir ton para veriyorsunuz bir de her seferinde ışık ücreti alınıyor.

soyunma odaları:

biri giriş katında diğeri alt katta olmak üzere bay/bayan iki tane soyunma odası var. bu soyunma odalarının dolaplarındaki şifreli kilitler epey problemli. bir kere tuşları eskimiş. basıyorsun algılamıyor. yanlış şifre girince de ötmeye başlıyor. soyunma odasında habire bi bip bip bip bip ses hakim.

havalandırmalar ise yetersiz. nem oranı yüksek. soyunma odalarında çalan müziğe gelecek olursak ona hiç gelmek istemiyorum. sene 2000 antalya'da kıytırık bir gece kulübünde olduğunuzu düşünün. müzik çalmasanız daha iyi o kötü parçaları çalacağınıza.

duşların su tesisatı kötü. duşlar yoğun olduğunda suyun tazyiki epey düşüyor. sıcak açıyorsunuz soğuk geliyor sonra soğuk olduğundan biraz daha sıcak açıyorsunuz böyle 10 sn iyi gibi geliyor sonra bi yanıyorsunuz. bu anlattıklarım erkek kısmı için geçerli bu arada.

fitness salonu:

2 adet var biri giriş katında diğeri 1. katta. giriş katındaki büyük, 1. kattaki onun neredeyse yarısı kadar. koşu bantlarının, eliptik bisikletlerin ve normal bisikletlerin kalp ölçüm fonksiyonları çalışmıyor ya da çok geç çalışıyor. doğruluğundan da oldukça şüpheliyim. koşu bantı ekranlarındaki dokunmatik problemli. basıyorsun algılamıyor ve işlem hızı oldukça yavaş.
    salonda çalan müziğin soyunma odasında çok bir farkı yok. saçma sapan dum tıs dum tıs müzikler çalıyor. ne çaldığını bile bilmiyorum.

fitness salonundaki aletler bakımsız. geçen gün yanımdaki eliptik bisiklete binen bir üyenin bastığı pedal çat diye gitti üzerindeyken. iyi bir yerine bir şey olmadı. kürek çekme aleti mesela pili bitikti bir türlü yeni pil takmadılar.

sauna:

sauna'ya televizyon koymuşlar devamlı ntvspor açık. yani sauna aslında insanın kendini, nefesini dinlemesi ve sessizliğin tadını çıkarması için güzel bir yerdir fakat saçma sapan futbol muhabbetleri eşliğinde ntvspor'a maruz kalıyoruz. sauna'nın suyu sürekli eksiliyor fakat yenilenmiyor her seferinde gittiğimde görevliyi çağırıp mentol koyulmasını talep ediyorum. içeride bir acil durum tuşu var. bildiğiniz metal bir zil ve o zil çalışmıyor. yani yalnız başımıza içeride kalp krizi filan geçirsek kimsenin ruhu duymayacak. ayrıca zil metalden yapıldığından o kadar çok ısınıyorki ona basamıyorsunuz zaten eliniz yanıyor.

kapalı basketbol sahası:

parkeler çok eskimiş ve gevşemiş durumda. yere sağlam basılmıyor, parkelerin esnediğini yürürken farkediyorsunuz. içerideki topların havası kontrol edilmiyor 3 top var 2 sinin havası inik. parke süpürülmediğinden kayıp düşmeler çok oluyor.

otopark:

kendine özel otoparkından para alıyorlar. önündeki kocaman cadde üzerinde de park yasağı olmasına rağmen yer bulunmuyor. hiçbir arabanın çekildiğini de görmedim herkes parkediyor öyle. ben de dahil. bana şu ironik geliyor. spor salonuna gelenlerin çoğu arabasıyla geliyor. spor salonuna iki adım yürürmemek için arabayla gelip içeride koşu bandında yürümek için para vermekte neyin nesi ?
  • akşam saatlerinde kalabalık olur, makinelerde, havuzda, duşlarda sıra beklersiniz, boş dolap bulmakta zorluk çekersiniz. hatta salona kapasitesinden fazla üye kaydı yaptıklarından şüphe duymaya başlarsınız.

soyunma odalarının ve spor salonlarının havalandırması yetersizdir.

supervizorleri yakınlarda olmadığı sürece hocalar sizinle ilgilenmez, yüzünüze bile bakmaz. hocaya bir hareketin nasıl yapıldığını sorduğunuzda sanki onu orada zorla çalıştırıyorlarmışçasına cevap verir. yeni program yazınca sizinle ilgilenmesi gereken hocayı ara ki bulasın. (sadece yeni başlayan hocalar, ilk zamanlarında yardımcı oluyorlar)

ben sessiz sakin,rahat rahat spor yapmak istiyorum derseniz hafta içi sabah vakitlerini tercih ediniz. ama ben çalışıyorum diyorsanız hafta sonu sabah saatleri de olur.
  • kalabalıklık ve haftaiçi akşam ile ilgili size satışçıların söyleyeceği hiçbir şeye inanmayın. haftaiçi saat 17'den 21'e kadar epey yoğundur. beşte çıkar giderim, kalabalık yedide biter vs yemiyor. bu kalabalık zamanda da otoparktan, dolaba, soyunma odasında tabureden, salondaki aletlere kadar hiçbir yerde rahat edemez ve sinir olursunuz. bir de içeride kitle içinde kanka olup işgal ettikleri aletler üzerinde muhabbete dalan tipler vardır ki her seferinde rica minnet sohbete ayakta devam etmelerini istersiniz.
    eğer anadolu yakasındaysanız ve çalışan biriyseniz spor için daha iyi alternatif yerleri araştırınız.
  • üyeliği devretmek için 100 lira isteyen çapulcu kurum. zaten 2000 lira sokmuşsun, iki kere gelip kalabalığından, insan kalitenden (bakınız soyunma odasında çırılçıplak gezen yaratıklar), soyunma odasının pisliğinden tiksinip bi daha gelmemişim, üstüne hala 100 lira istiyosun. buranın sahibi olsam azıcık utanırdım.
  • kurumsallıktan hiç bir şekilde nasibini almamış, evimin yakınında olmasa asla tercih etmeyeceğim büyük ve biraz süslü mahalle arası spor salonu.
    bostancı cs'nin satış ekibi ile biraz konuşmaya başladığınızda büyük ve akatlar gibi bir yerde de şubesi olan bir spor salonu yetkilisi ile değil de mahalle arası esnafı ile konusuyor gibi hissedersiniz kendinizi. size bir fiyat listesi verirler, aslında kampanyalarının bittiğini ve size o anda uydurdukları bir nedenden dolayı indirim yaptıklarını söylerler. o bitti dedikleri kampanya yıl boyunca devam eder ama. geçen senelerde sadece görmek için gitmiş ve cep telefonumu vermiştim. 3-4 haftada bir süper kampanyanın bitmek üzere olduğunu ve o kampanyayı asla kaçırmamam gerektiğini belirten kısa mesajlar geliyordu. o yüzden ilk gittiğinizde size indirim yapıyoruz demelerini kıyak olarak algılamayın. ayrıca üyelik devri, kayıt dondurma gibi taleplerde çok güzel çamura yatıyorlar. şikayetvar.com daki şikayetleri inceleyin derim.
    spor salonu hocaları elleri cepte dolanır, ya da tanıdıkları birkaç kas yumağı ya da hatunla sohbet ederler, birşey istediğinizde ya da sorduğunuzda lütfen cevap verirler.
    spor aletleri gerçekten yeni. cardio aletleri yeterli sayıda ama diğer aletlerde bazen sıra beklediğiniz oluyor. salon çok çok büyük olmadığı için bazen sıkış fıkış oluyor.
    spor salonunun içi çok içinize sinmez. çok fazla yenileme yatırımı yapmıyorlar. büyük bir spor salonuna geliyorum diye büyük beklentilere kapılmayın.
    otoparkı paralıdır ayrıca (2 tl). çünkü spor salonuyla aynı lokasyonda olan kebapçıyla kullanıyorlarmış. acayip birşey ilk defa burada gördüm.
    ama mesele spor salonunun görüntüsü şusu busu değil ben yapacağım spora bakarım derseniz sorun yok.
  • gozum mikrop kapana kadar kisa bir sureligine yuzme antrenorlugu yaptigim spor merkezi. 12den once giderseniz istediginiz alanda rahat rahat spor yapabilirsiniz.
  • bunyesinde squash olanagi barindiran bir spor tesisi oldugunu internetten ogrenip 30 temmuz 2011 tarihinde test ettigimiz salondur. kullanabileceginiz raketlerin mevcut oldugunu soyleseler de bir tane bile saglam raket yoktur, ya raketin kenari kiriktir ya da telleri kopmustur, ayrilmistir. girisindeki kebapci da cabasidir. (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana tursusu)
  • iki gun sonraya squash rezervasyonu yapamiyor. yonetimin karariymis, sadece bir gun sonrasina rezervasyon aliyorlar, cesitli organizasyonlar cikabiliyormus aniden, squash kortunda squashtan gayri organizasyon dusunemiyorum, bu tur spor organizasyonlari da nasil aniden cikiyorsa?
  • geçtiğimiz günlerde şu tarz bir mesaj atan problem çözme konusunda uzman spor salonu..

"değerli üyemiz; servis güzergahımızda son zamanlardaki trafik yoğunluğuna bağlı yaşanan hizmet aksamaları ve bu nedenle alınan müşteri şikayetleri, hizmetimizi gözden geçirmemizi gerektirmiş olup, 01.08.2017 tarihi itibariyle bu hizmetimizi sonlandıracağımızı üzülerek belirtmek isteriz. anlayışınız için teşekkür eder, spor ve sağlık dolu günler dileriz."

- hocam şimdi bu hareketi yaparken dirsekte hafif bir ağrı var. ne yapmalıyım?
    - üzülerek söylüyorum ki kolunuzu dirsekten kesmemiz lazım :(
hesabın var mı? giriş yap