• demet akalın'ın zirve albümünde yer alan en güzel şarkı. ilk defa "ayar vermeden sitem edebilen" böylesi naif bir şarkı duydum kendisinden. güzel de seslendirmiş. arada vokal yapan bir kadın sesi var ki o da yakışmış şarkıya nasıl canı gönülden bir ahh çekiyor dinlemek lazım . söz ve müziği emrah karaduman'a ait bu şarkının sözlerini de yazayım oldu olacak.

gözlerimden kayıp gitti yollar
    düştüm ardına seni bulamadım
    ne aşklar yaşadım bu güne kadar
    senin gibi vicdansıza rastlamadım

boşuna üflemişiz o mumları
    boşuna kum olmuş ayaklarımız
    yağmurlar boşuna ıslatmış bizi
    boşuna izlemişiz aşk filmlerini
    boşuna gün doğmuş batmış
    boşuna sevmişiz kız çocuklarını
    mektuplar hep boşuna yazılmış
    boşuna beklemişiz yarınları

ellerimden kayıp gitti yıllar
    koştum peşinden de tutamadım
    ne aşklar yaşadım bu güne kadar
    senin gibi vicdansıza rastlamadım
  • demet akalın'ın bugüne dek söylediği en az ticari şarkı; en naif, en damar olmadan sılov olabilen şarkısı. jazzy alt yapı ve geri vokal ve demet'in sesi (tabii ki de bu kadının bir sesi var, lütfen statükocu takılmayın ve biz bu konuyu tartışıyor olmayalım kjghjkh) alkışı hak etmiyor değil.
  • gereksizce yapılan şey...

"...
    sen yoksun.........
    boşuna yağıyor yağmur...
    birlikte ıslanmayacağız ki.....

boşuna bu nehir......
    çırpınıp pırpırlanması.....
    kıyısında oturup göremeyeceğiz ki...

uzar uzar gider..
    boşa yorulur yollar..
    birlikte yürüyemiyeceğiz ki..

özlemlerde ayrılıklar da boşuna
    öyle uzaklardayız..
    birlikte ağlayamayacağız ki

seviyorum seni boşuna..
    boşuna yaşıyorum
    yaşamı bölüşemiyecegiz ki ...
    ..."
    (bkz: aziz nesin)
  • bir şarkı demet akalın ın sesine ancak bu kadar iyi gider. severek dinlediğimiz şukela şarkı.
  • demet akalın dinleyen insanlar'a dahil olabilmemi sağlayan tek şarkı. güzel lan. bir bu bir de gülşen'in "en şahanesinden"i. seslendirenlerinin kimliklerinden o kadar uzak duruyor ki iki şarkı da, dinliyoruz ara sıra efendim ne yapalım.
  • yanlış insanın söylemiş olduğu şarkı. bu şarkıyı söyleyen kişinin demet akalın olmasına itirazım var! şarkı güzel ve hoş ama birine bu şarkı güzel desek hemen cevabı yapıştırıyor; ''aa demet akalın mı dinliyosuğğn?''
    lütfen şu şarkıyı başka biri daha seslendirsin de rahat rahat şarkının güzel olduğunu ve dinlediğimizi söyleyebilelim.
  • melodisi ve geri vokaldaki sesin ruhu derinden etkilediği slow parça. sözler de güzel.
  • demet akalın'ın demet akalın gibi davranmadığı şarkı. 2 gündür dinliyorum, başka da hiçbir şey demiyorum.
  • sözlüğe yazalı 5 sene olmuş neredeyse hala çok severek dinlemeye devam ediyorum. 2-3 ayda tüketilen şarkılar yapan demet akalın için cidden çok fazla diyeceğim ama bu şarkıda ben vokalini de beğeniyorum yalan söylemeyeyim şimdi. başkası söylese bu kadar sever miydik bilmem. çok derin ve naif şarkı. hayret.
  • kucuk bir yol’u hande yener soylese nasil soylerdi diye merak etmistim dinledigimde. devrim karaoglu&mete ozgencil ikilisi bir baska birliktelikte giderdi bu merakimi. hande yener muhtesem bir vokalsin...
hesabın var mı? giriş yap