şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 6. nesil bir yazar
 • düşünce ve duygularıma tercüman olmuştur. (bkz: #20311051)
 • falsolar vererek bana aklı sıra "ara sıra beyini de çalıştıralım düşünmekten zarar gelmez." demeye getirmiş. bana akıl öğreteceğine, kendi mütevazı beynine çekidüzen versin. falsolarını sıralayalım:

  (bkz: türkiye zeki müren'dir/@boumeen)

  --- spoiler ---
  zeki müren yaşadığı dönemde tüm toplum tarafından cinsel tercihi bilindiği halde sanki bir erkekmiş gibi yaşamıştır,
  --- spoiler ---

  "bir erkek gibi yaşamak" ne demek, pardon? zeki müren biyolojik bir erkekti. sahnede, toplumsal cinsiyet rolleri açısından kadınlara atfedilen (ama benim kadınsı-erkeksi ayrımı gütmediğim) kıyafetleri giyiyordu. özel hayatı nasıldır, bilemem. "erkek gibi yaşamak" kavramı kafadan kaybediyor.

  zeki müren metaforundan sonra, boumeen "olumsuz durumları" sıralamış, ve bilinçaltında eşcinselliği olumsuz bir durum olarak gördüğünü itiraf etmiş. işte, homofobi burda. adamın aklına eşcinsellikten hemen sonra direk ensest ve berdel geliyor, çünkü kafa öyle çalışıyor. yıllarca öyle şekillenmiş. beyni homofobiyle yıkanmış, temizlenmesi mümkün değil.

  eh, bu homofobik şahsa da "allah şifa versin" demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
 • kaliteli yazar. bugün bütün gün tarih hakkında yazdığı entryleri okuyacağım.
 • #72631551 yazısı başlıktaki entrylere göre en çok ilgimi çeken şey oldu arkadaşın, kendisi rakam vererek anlatıyor bu tarz olaylarda, birde mesaj yollama olayını niye kapatırlar anlamıyorum.
 • arkadaş'a 2010 yılındaki bir entry'sinden ötürü mesaj atacaktım. önce diğer entry'lerini de okuyarak, biraz daha tanıyarak mesajımı atayım dedim. yaklaşık 6 dakikalık bir araştırmanın ardından mesaj atma şeysine tıkladım ve mesajların kapalı olduğunu gördüm. üzdü.