şükela:  tümü | bugün soru sor
 • radiohead e oldukca benzeyen bir gruptur. rock ile baslayip keyifli tadinda bir unique electroniksel muzige kaymistir.
 • lushlife ile gonulleri fethetmistir. dinlemeli dinletilmelidir.
 • 1993'de temelleri atılıp 2000'de yitip gitmiş bir gruptur. american post-rock olarak tanımlanıyor, ancak shoegaze ile trip-hop karışımı bir tür olduğunu söylemek isterim kendimce. belong yahut mbv atmosferinin massive attack ile bir karışımı.
  90'larda miskin bir kasaba sıcağında, serin bi cafeden boş caddeleri izleme hissi ile kendini tamamlatan bir albümleri de mevcut; beat.

  https://www.youtube.com/…atch?v=kao4svd7ir4&t=3482s
 • sanıyorum ki brit sound'una en fazla yaklaşmış amerikan grubu. tarz olarak örneğin şu şarkısı shoegaze olmakla beraber bu şarkısı da daha çok trip-hop gibi durmakta. sonuç olarak güzel müziğin tarzı olmaz diyerek bu entry'mi sonlandırıyorum.
 • bir zamanlar yaptıkları müziği max frisch tanımlasın:
  "eski bir hollanda adı olan bowery, artık polisin bile girmediği bir mahalle, düşkünler diyarı ama manhattan'ın göbeğinde; bir adalet sarayının mermer duvarının köşesini dönüyorsunuz ve yüz adım sonra kendinizi düşkünlerin, ayyaşların, başarısızların, her türlü sefil yaratığın, yani hayatın mahkum ettiği insanların diyarında buluyorsunuz; onlar için bir hapishaneye bile gerek yok, bowery'ye bir kez düşen bir daha oradan çıkamaz. yazları bu insanlar kaldırımda, kaldırımın kenarındaki su oluklarında otururlar, orada yürümek isterseniz satranç tahtasındaki at gibi hareket etmek zorunda kalırsınız. kış olunca içeride, barınaklardaki demir sobaların çevresinde toplanırlar, uyuklarlar, kavga ederler, horlarlar, hiç değişmeyen öykülerini anlatırlar ya da birbirlerine dayak atarlar; ortalık ucuz içki, gazyağı ve yıkanmamış ayak kokar..." stiller
  electric'i albeni diye çevirsek büyük bir günah işlemiş sayılmayız.
  düştük bir kere