• şu ana kadar hakkında 44 sayfa(x100) entry girilmiş dizi. ilginç olan ise 1.sayfada 3.sezondan bahsediliyor, yani ilk 3 sezon 1 sayfa, son 2 sezon 43 sayfa konuşulmuş. ilk çıktığında ne kadar sönükmüş, kimse seyretmiyormuş burdan görülebilir.
  • oha, oha, oha nidalarıyla son bölümünü izleten dizidir, candır, bitmesin denilendir.
    --- spoiler ---

tam da tahmin ettiğim gibi oldu her şey. (bkz: #36809222) hank ve gomez mefta oldu. ama ben açıkçası walt'un hank için bu kadar yırtınacağını tahmin etmemiştim. zaten hank sağ kalsa da huzur vermeyecekti walt'a. ama walt yine de her şeyi yaptı hank'in ölmemesi için. ha hank pezevengi yapar mıydı aynı şeyi? asla.
    karısı marie kaltağı da ayrı bir kavaşe. ne oldu amk? gidip flynn'e falan çömkürmeler, benim kocam seninkini yakaladı demeler. kimsin sen amk?
    eziklikle geçmiş bir ömrün acısını çıkartmak istedi walt sadece. bölüm başındaki flashbackte de gördük 9 dolara muhtaç bir ailesinin öldükten sonra mutlu, refah yaşaması için feda etti kendini. ama gel gör ki orospu karısı ve çemçük ağızlı oğlu ağzına sıçtı reisin.
    aynı şey jesse malı için de geçerli. lan göt, reis senin kaç defa götünü kurtardı yavşak. geber amk sen de.
    bundan sonra hem kaçak hayatı hem de hesaplaşma vakti walt için. uğruna hayatını tehlikeye attığı, ailesinden olduğu 80 milyonun 69'unu siktiğimin nazilerine kaptırdı. walt bunun acısını çıkartır. zira artık kaybedeceği hiçbir şey yok. kalan 2 bölümde gerçek heisenberg'i izleyeceğiz. saf, katıksız,acımasız.
    jesse'ye gelince. bence sezon finalinde ya walt bunun kafasına sıkar, ya da bu göt lalesi walt'u haklar.
    o bu değil de . 2 bölüm kaldı lan. kimse izlemezken ilk bölümünden itibaren her pazartesi bir breaking bad keyfimiz vardı. o da mazi olacak. vay amk :(
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

acaba hank utanmış mıdır ölmeden önce? zira walt uğruna dark side'a geçtiği 80 milyon doları adam ölmesin diye gözden çıkardı. hank ipnesi de ''yakaladım onu marie, hem de suçüstü'' diye havalar atıyordu.

ayrıca walt abi'nin stres altında bile ne kadar doğru düşündüğünü polisler telefonu dinlerken skyler'a geçtiği kıyak sayesinde bir kez daha görmüş olduk.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler 5x14 ---

buram buram the shining'i anımsatan bir bölüm oldu.. benim izlediklerim arasında en iyi dizinin en iyi bölümüydü sanırım..şu an için daha fazla konuşamayacağım..

--- spoiler 5x14 ---
  • 5x14. bölümü dünya dizi tarihinin en iyi bölümlerinden biri olan dizi.
  • 5x14
    --- spoiler ---

"my name is ozymandias, king of kings:
    look on my works, ye mighty, and despair!"
    nothing beside remains. round the decay
    of that colossal wreck, boundless and bare
    the lone and level sands stretch far away..

shelley'nin yukarda çok açık bir şekilde belirttiği gibi her hükümdar düşmeye her imparatorluk yıkılmaya mahkumdur. bu bölümde walter white'ın düşüşünü izledik. zaten bölümün isminden belliydi walt'un bu bölümde sıçacağı ama böyle bir sıçış kesinlikle beklemiyordum. walter ve skyler'ın kavga ettikleri sahne ayrıca walt jr'ın müdahale etmesi muhteşemdi. ağzım açık izledim. uzun zamandır bu kadar muhteşem bir bölüm izlememiştim. ki daha final bile değil bu 2 bölüm daha var. walt kaçtı. 15. bölüm granite state diye geçiyor. anladığım kadarıyla kuzeyde bir yerde. ama 1. ve 9. bölümün başlarında gördüğümüz gibi walt geri gelecek. büyük ihtimalle jesse'yi öldürmek için. çünkü loose end olarak sadece o görünüyor. ailesiyle ilişkisi tamamen bitmiş durumda ve jesse'ye jane'in ölmesini izlediğini söyleyerek herşeyi tümden silmiş oldu. yanlız jesse'nin todd'la çalışmaya başladığını gördük, eğer tekrardan meth yapmaya başlarsa todd'un amcalarını kendi safına alıp walter'ı öldürtebilir. bekliyoruz. açıkçası walt'un kesinlikle ölmesini istiyorum. illa ana karakter o diye onu sevecez diye bir koşul yok. hank müdürü de çok severdim onada yazık ettiler. ayrıca şu bkz'ı tekrardan vereceğim;

(bkz: if pinkman dies, we riot)

--- spoiler ---
  • -- sezon 5 bölüm 14 spoiler --

geber amına koduğumun hank'i. varsa yoksa dea, varsa yoksa işkolik kişiliği. işi dışında hiçbirşey umrunda olmayan bencil itin tekiydin, madem walt ve skyler'ı bu kadar çok seviyordun neden bu olayı ilk öğrendiğin zaman oturup onlarla düzgünce konuşmayı denemedin? walt, skyler siz düzgün insanlardınız neden böyle bir yola girdiniz diye önce bi sor, sonra tutukluyo musun ne yapıyosan yap. geber it oğlu it.

jesse denen piç, spartacus'deki şuan adını hatırlayamadığım crassus'un oğlu gibisin. herkes bir an önce gebermeni istiyor ama senaristler sanırım puştluk yapmak için seni hala öldürmediler. walt defalarca kendi hayatını riske atarak senin hayatını kurtardı, gus fring gibi bir adamı karşısına aldı sırf senin için. ama sen ne yaptın, gittin 2 gündür tanıdığın bi kadın ve onun piçi için duygusala bağlayıp walt'u gammazladın. ulan it, seni o bok çukurundan walt kurtardı defalarca, kıymet bilmez orospu evladı seni.

marie, ulan senin o triplerini sikiyim ben. gidip skyler'a çemkirmeler, walt'a karşı sahip olduğun anlam veremediğim kin, zırt bırt çocukları bize verin demeler falan. bir de gitmiş flynn'e de söyleyeceksiniz yoksa ben söylerim diyor, bak bak kahpeye bak nasıl hırs yapmış. ulan bu aile senin kocanın bütün özel sağlık masraflarınızı karşılamadı mı, en zor zamanlarınızda yanınızda olmadı mı?

şu diziden çıkardığım önemli bir ders varsa o da insanların kıymet bilmez ve vefasız varlıklar olduğudur. walter ne yaptıysa, ne yapmak zorunda kaldıysa hepsinin bir sebebi vardı. ve bu sebep sadece kendi ailesi değildi, marie ve hank'i de çok seviyordu ve onlara da yardımcı oldu zaten. ama hiçbiri kıymetini bilmediği gibi hep adama yüklendiler. umarım son 2 bölümde walt o todd'un amcasının grubu, skyler ve marie'yi gebertir ve holly ile beraber yeni bir hayata başlar. flynn'de adam olacaksa o da katılabilir bu gruba, yoksa öyle çemçük ağızlı konuşup konuşup "b-but wwhy d-daaad?" demeye devam edecekse lütfen siktirsin gitsin.

oh be rahatladım.

-- sezon 5 bölüm 14 spoiler --
  • s05e14 ü izledikten sonra;

http://tinyurl.com/62ljguu
  • son yaklaştıkça karmakarışık duygular yaratan efsane dizi.merak,heyecan,üzüntü,çok küçük de olsa kalan bölümlerinin umulan gibi olmama ihtimalinin korkusu vs.

14. yani sondan 3. bölümünün altyazılısı dizimagda var şuan ama taskanoyu bekliyorum.

fan art
  • --- spoiler ---

normalde çoğu zaman mevzuya buradaki yorumları okuduktan sonra uyanıyorum, ama bu sefer kesin emin olduğum bir şey var ki walter skyler'ın polis çağırdığını biliyordu ve "yapma walter, teslim ol walter dedin dedin durdun. bunu sadece ben yaptım, hep işime çomak soktun." vs. demesi skyler'ı kurtarmak içindi.
    "aile maile dinlemem yakarım çıranızı" falan filan da blöf. hank için tüm parandan vazgeçmezdin yoksa walter reis.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap