şükela:  tümü | bugün
  • kendi deyimiyle, karanlık hissiyatlar içinde yaptığı, ilk albümünü yayınlamış müzisyen. tv juice isimli albümdeki sound uçuk kaçık, kalıba sokulamayan, ama genel itibariyle psychedelic bir havası olduğu da aşikar.

    kendisiyle yapılan bir röportajdan:

    “uzunca bir süredir, evimde tek başıma müzikler yapıyorum. genellikle karanlık hissiyatlar içinde oluyor çıkan şeyler sanırım. hepimizin bildiği karanlık hissiyatlar bunlar. 7 temmuz’da “tv juice” isimli dokuz şarkılık bir uzunçalar albüm yayımlayacağım dijital olarak. albümün kapağını palmiyeler’den tanıdığımız mertcan mertbilek çizdi. kapağı çok seviyorum. şarkıların yapım sürecinde beni besleyen imgeler “kıyamet, rüyalar, televizyon ve çocukluk” idi. bu temalardan mertcan’a hiç bahsetmemiş olsam da sadece şarkıların taslak hallerini dinleyerek beni o kadar iyi anladı ki. kapağı getirdi ve “binlerce kez evet” dedim kendi kendime. “

    “albümü yayımlayana kadar bekleyemedim ve “dead dance” i son derece plansız ve ani bir kararla albüm kapağı ile youtube’a yükledim. biraz hafifletti bu beni açıkçası. sabırsız bir insanım. belki dayanamayıp bir şarkı daha atarım albüm çıkmadan, belki de atmam bilemiyorum. sound olarak “dead dance” bi beklenti yaratmamalı, eğer böyle bir beklenti mevcutsa. farklı farklı soundlar var bana kalırsa albümde, elbette tüm şarkıların buluştuğu ortak bi taban da var.”
  • tv juice isimli ilk uzunçalarından sonra mikrodalga sörfü isimli, anadilde bir ep yayınlayan müzisyen.doğrusunu söylemek gerekirse nerede uyandım ve ağlıyor bu ep'nin yıldızı olmalı.takipteyiz.

    bu da ufak bir bugün ne öğrendim köşesi; aynı zamanda palmiyeler grubunun akdeniz albümünün prodüktörlüğünü üstlenmiştir.