• daily mail'de çıkan haberin orijinal metni.
    bu da bizim milliyet'in haberi.

ilk bakışta brian may'in, gitarını first class'a koymak için 10000 sterlin ödemesi görgüsüzlük gibi gözükse de... o iş öyle değil bence.

1- nereye harcayacağımı bilemeyeceğim kadar çok param olsa ben de yapabilirdim.
    2- bu gitar babasıyla beraber yaptığı yadigârı.
    3- ona harcadığı bu parayı ve haber olmasını sağladığı şöhreti kazandıran gitar.
    4- adam haklı. gerçekten bagajlara yapılan muameleyi gördükten sonra ben de gitarımı her zaman kabine alırım.
    5- yalnız brian may'in gitarına da (red special) ancak "first class" yakışır.*
  • görgüsüzlüğün daniskasıdır.

brian may değil de athena gökhan'ın aynı şeyi yaptığını düşünürseniz, görgüsüzlük olup olmadığını daha kolay fark edebilirsiniz. bu hareketi biri yapınca görgüsüzlük, diğeri yapınca "baba çok iyi yaaa" olmayacağına göre...
  • gorgusuzluk degildir. brian may in gitari insanliga o koltuga oturacak ksiiden muhtemelen cok daha fazla sey vermistir. o gitar o koltugu insanlarin cogundan daha fazla hakediyor.
  • (bkz: lucille)
  • kırk küsur yıldır kullanılan - fazlasıyla hatırı ve hatırası olan - bir ekmek teknesine gösterilen ihtimam. yakışır.
  • demet akalın yapsa linç edilirdi. görgüsüzlük.
  • görgüsüzlük falan olmayan, insanların genelde zorunluluktan yaptığı olay. müzik aletleri hassastır. havaalanlarında bavulları sağa sola fırlatıyorlar. müzik aletleri uygun koruma kılıflarında, çantalarında olsa bile hasar görebiliyor. bu daha önce müzikle uğraşan çok kişinin başına geldi diye biliyorum. adam gitarını bu yüzden yanında istemiş, first class'ta da gitarıyla uçabilecek kadar parası var. çalıp çırpmadığı sürece gerisi kimseyi ilgilendirmez.
  • brian may ile athena'nın şeysini bir tutan dürrükleri gösteren haber.

edit: hala görgüsüzlük diyen var ulan. adam dünya müzik tarihinin sayılı efsanelerinden.

memleketten manda yoğurdu, acur turşusu getirir gibi kargoya vermesini mi bekliyorsunuz o nadide gitarı?

ya da yolculuk boyunca koca aleti kucağında taşımasını mı?

yahut dünya serveti varken ekonomik bilet alayım de iki bileti ucuza getireyim demesini mi?
  • yaptığı işe gösterdiği saygıdır. ekmek teknesine gösterilen özendir. gitarı bagaja koydu, kırıldı. yeni gitarda aynı performansı gösterememesi riskini almamaktır. vel hasıl, görgüsüzlük değildir. etrafa para saçmak hiç değildir.
hesabın var mı? giriş yap