• serinin onceki filmlerinin aksine; korkudan cok komediye goz kirpan, 1998 yapimi bir eglencelik. bu filmde tercihin komediden yana kullanilmasi buyuk oranda ikinci ve ucuncu childs play filmlerinin basarisizligidir. sonucta ortaya ait oldugu serinin parodisi niteliginde bir absurd komedi cikmistir. carrie, fatal attraction, sapik ve bride of frankenstein* gibi filmlere yapilan gondermeler de cabasi. sonuc kesinlikle cok iyi olmustur.
  • soz konusu bride'a seksi dilber jennifer tilly'nin can verdigi film.
  • chucky: kendimi pinokyo gibi hissediyorum... seni bilmem ama benim anatomik olarak hiç bir eksiğim yok...
    bride: chucky hayatım muhteşemsin, harikasın... ohhh ohhhhhhh... oh ohhhhhhhhhhhh......durmaa.....seni yaramaz çocuk........
    chucky: hayatımm.....
    bride: chucky korunuyormusun?

gördüğüm ve sanırım bir ikincisine ömrümün yetmeyeceği, dehset verici sevişme sahnesi...(kelimeler bire bir alıntıdır...)
  • soundtrackinde slayer - human disease bulunan film.
  • korku filmi katagorisinde kesinlikle incelenmemesi gereken boşa çekilip boşa emek harcanmış komedi şaheseri bir film. hele bebeğin doğar doğmaz bir metre zıplayıp icraata* girmesi bambaşka bir olaydır.****
  • süper komik , akşam akşam tüm sıkıntımı alıp beni eğlendiren acaip geyik film.
    öpüşme sahnesindeki diller de hoş bir ayrıntı olmuş ayrıca.
  • bizim deli oğlan belki akıllanır diye annesi chucky yi toys r us tan pakedi açılmamış bir barbie ile baş göz eder. olaylar gelisir..
  • gavur argoda prezervatife rubber (lasik kauçuk vs.) der. sevişme sahnesinde hatun chucky'ye "do you have a rubber?" diye sorar. chucky de bu soruya sinirlenip "honey, look at me! i am all rubber!" cevabını verir. güzeldir hoştur. büyük filmden büyük repliktir. film de korku komedi türünün güzel bir örneğidir. kanımca ikinci ve üçüncü sequelden çok daha başarılıdır. voodoo for dummies esprisi de gayet harikadır. hazır başlamışken sizlere filmin sonunu da anlatmak isterim; lakin görmekteyim ki birileri benden önce davranmış.
  • (bkz: oha) dedirten korku filminden öte komedi filmi..hadi herşeye tamam dedik izledik ama sonunda oyuncak bebeğin doğurması (bkz: çüş) dedirtti yani..
  • sonracığıma nasreddin hoca demiş ki "bre kafir öldürdüğüne inanıyorsun da doğurduğuna neden inanmıyorsun" demiş.* ya da onun gibi bişi demiş.

neyse "son of chucky" 2003'de hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap