• beklenen bir doğal afette istanbul'un tüm şebekelerinin(ulaşım,iletişim vs.) çökeceğini düşünmeyeniniz yoktur. azönce yaşanan deprem sonrası telefon hatları anında kitlendi.

www.bridgefy.me adresindeki uygulamanın özellikle afet gibi durumlarda hayat kurtarıcı olabileceğini düşünüyorum.

bluetooth üzerinden mesh network kurarak iletişim kurmanızı mesajlaşmanızı sağlıyor. broadcast özelliği enkaz vb durumlarda hayat kurtarıcı rol oynayabilir.

maalesef çok populer bir uygulama değil. kullandığınız mesajlaşma programının yerini almasını beklemiyorum hiçbir zaman kullanmama ümidiyle şimdi kurabilirsiniz. kullandığınız telefonun uygulama mağazasından bridgefy diye arayarak kurabilirsiniz.

bu mesajımı ekşi sözlük vb. populer platformlardan yaymaya çalışacağım... siz de kulaktan kulağa yayabilirsiniz.

#deprem #istanbuldepremi #istanbul ıstanbul, turkey

not: alintidir
  • offline mesajlaşma uygulaması.

internet ya da sms gerektirmeden, programı yüklemiş olan cihazların bluetooth'unu kullanarak mesaj aktarımı yapıyormuş.

özellikle şu sıralar hong kong'lu protestocular arasında oldukça yaygın olduğu söyleniyor.

internetin kesildiği deprem, vb. doğal afetlerde de epey iş görür.
  • 3 senedir telefonumda bulunan, ne zaman açıp çalışıyor mu diye baksam çalışmadığını gördüğüm uygulama. deprem olsa ne değişecek merak ediyorum. bir anda çalışmaya mı karar verecek arkadaş?
  • rüzgar esse çöken gsm operatörlerine sahip türkiye’de zorunluluk haline getirilmesi gereken iletişim uygulaması.
  • bendeki ios ile başka ios cihaz iletişim kullanabilirken uygulamasını yeni indirdiğimiz android cihazla ios arasında iletişim kuramıyoruz. aradım ama böyle bir sorun tartışılmamış pek.
    broadcast kısmında range içindeki kullanıcıların görünmesi lazım ki mesajlaşma başlatabilelim. böyle olacaksa ne anladım ben bu işten sayın yetkili?
  • sözümona bir offline mesajlaşma uygulaması. iki ios cihaz arasında da çalışmıyor artık. çöp!!
  • firechat'le bunun arasından hangisi daha çok kullanılıyor bilmediğim, herkesin popüler olanı yüklemesi gerektiğini düşündüğüm uygulamalardan biri. yarı yarıya kullanıp zinciri kırmak anlamlı değil. etrafta herkes messenger kullanıyorken icq ile kalmak istemem.

edit: galiba türkiye'de bridgefy daha popüler.
  • çalıştığına şahit olan var mı diye merak ettiğim uygulama
  • son güncellemelerle vıcık vıcık reklama boğulmuş uygulama. contact list falan da yok artık. acayip bişey olmuş.
  • izmir depremiyle önemi bir kez daha anlaşılan uygulama.

indirin, indirtin!
hesabın var mı? giriş yap