• aklina soz geciremeyen sevgilinin serzenisi... o akil ki, hakim olabilmek icin once kalbi sokup atmak gerekiyor...
  • habersizce akıl ziyaretine * gelen misafiri *, ikram edecek birşeyler bulana kadar oyalama taktiği.
    - "ay, hiç haber vermeden geldin gece gece... şöyle otur sen, yine aklıma birileri geldi. onları da alıp getireyim. bu arada ne alırsın?"... denir. o gece aklınıza gelmemesi gereken bu şahsiyet bu şekilde bertaraf edilir, gerisin geriye gönderilir.
  • güzel bir murat kekilli şarkısı.

tüm ışıkları bir bir saklasan,
    bulurum seni bu gece,
    cadde cadde,
    sokak sokak,
    bu kenti yakarım bu gece,

(tekrar)

ölümümsün sen benim,
    ölüm gibi ömrümdesin,
    elindeyse al kendini benden

bu gece aklıma gelmeyecektin, bu gece.
    bu gece düşlerime girmeyecektin

(tekrar)

terkedilmiş yaşantımın bir durak ötesindesin,
    kopartıp al, al kendini küflenmiş yüreğimden

terkedilmiş yaşantımın bir durak ötesindesin,
    kopartıp al, al kendini küf tutmuş yüreğimden

ölümümsün sen benim,
    ölüm gibi ömrümdesin,
    elindeyse al kendini benden

bu gece aklıma gelmeyecektin, bu gece.
    bu gece düşlerime girmeyecektin

(tekrar)
    (tekrar)
  • murat kekilli'nin girişi hafiften nothing else mathers'dan esinlenmiş şarkısı.
  • (bkz: durduk yere adamin amina koyan sarkilar) denilince ilk akla gelenlerdendir. o albumde (bkz: bu aksam olurum)un golgesinde kalmistir, fakat sozleri cok daha keskindir. zaten hak ettigi degeri bulmadigini basligin issizligindan da anlayabilirsiniz.

gecenin bu saatinde, gurbette, hem de uzunca suredir ithaf olunacak bir cinsi latif olmamasina ragmen, gercekten durduk yere adamin amina koyar. eskileri hatirlatir, asik olmanin arzu ettigimiz bedene sahip insanin hayal ettigimiz ruha ve ic guzelligine sahip oldugu sanrisina kapilmamizdan ibaret cok tehlikeli bir duygu oldugunu hatirlatir bana. dusunmeyi, yaratmayi, ilerlemeyi, kendime yararli olabilecek her seyi durdurup sadece ama sadece asik oldugum zamanlari animsatir. cadde cadde, sokak sokak bu kenti ugruna yakacaginiz kizin hayatindaki en anlamsiz detay bile etmediginizi fark etmenizi erteler de erteler dinlerken.

donup geriye baktigimda bu anlattiklarim iyisiyle kotusuyle birer hayat deneyimiydi, buyuk ihtimalle murat kekilli abiye de bunlari yazdiran bu ve buna benzer yasanmisliklardi. o bunlari notaya dokerek olumsuzlestirdi,bense o yasanmisliklari, bu notalarla butunlesik olarak hatirlamaya devam ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap