• sözü ve müziği oğuzhan koç'a ait murat dalkılıç şarkısı.

atacaksan küçük at bari,
    yalanları yerim o zaman.
    takacaksan elleri koluna,
    "bu aşk" nasıl derim o zaman?

sevdiğimi, bildiğimi,
    hayatımı sildiğimi,
    şu bedenden geçtiğimi,
    bir çözemedin sen.

nasıl çekip gittiğine,
    inanmadım bittiğine.
    seni ilk kez gördüğüme
    sevinemedim ben.

bildiğim en derine gömdüm aşkı,
    kimseler onu bulamaz.
    sende de yok kimsede de yürek,
    bana bir daha yaşattıramaz.

öptüğüm ellerine baktım,
    başka elden bulaşmış gurur.
    dönüp de "bir daha olalım" dersen
    adı bir tek arkadaşlık olur.

klibi için
  • murat dalkılıç'ın her albümünde üzerine biraz daha koya koya geldi şu ana kadar. her albümünde biraz daha profesyonelleşip daha iyi işler çıkardı dalkılıç, bu albümü de eminim öyle olacaktır. kaldı ki 'bu nasıl aşk' demlendikçe güzelleşmeye başladı. bu yaz ortalığı kasıp kavuracak gibi duruyor...

'sevdiğimi, bildiğimi,
    hayatımı sildiğimi,
    şu bedenden geçtiğimi,
    bir çözemedin sen!'

kısmı özellikle dilime dolaşmış durumda, haydi hayırlısı bakalım. dalkılıç inşallah yüzümüzü kara çıkarmaz da son yıllarda boktan bir durumda olan popüler müzik adına güzel işler çıkarır... malum elimizdeki eli yüzü düzgün işler yapan nadir insanlardan birisi kendisi. dört gözle bekliyoruz albümü az kaldı 13 haziran'a...
  • on numara oğuzhan koç şarkısı. ama oğuzhan söylese bu kadar güzel olmazdı. murat şarkıya ruh katmış gerçekten. aferin..
  • klibindeki model aşırı güzel diyemem ama çok çekici. bakışları buz gibi yalnız. mavi gözlü zaten.

şarkıya konsantre olamadım pek.
    (bkz: elmacık kemikleri çıkık kadın)

edit: şarkı da güzelmiş.
  • klipteki afet icin (bkz: heidi hautanen)
  • nedense "pure" diye nitelemek istediğim murat dalkılıç şarkısı. basları tisleri, vuruşları, duygusu çok güzel, çok temiz; kaliteli şarkı.
  • murat dalkılıç'ı yine farklı model bir gözlükle gördüğümüz klibe sahip olan şarkı.
    adam hangi gözlüğü taksa yakışıyor arkadaş.
    ayrıca şarkı bu yaz alır yürür.
  • murat dalkılıç'ın ilk dönemlerindeki berbat şarkılarını bile geçecek derecede berbat şarkıdır. geçen seneki neyleyim istanbul'dan sonra bu şarkı hakikaten yakışmadı.
  • ''hayatımı sildiğimi '' kısmında inceden kikirdemeye başladığım şarkı. lan bi tek ben mi ' hayatımı siktiğini'' diye anladım ?
  • tipik gülşen sarkisi gibi. hatta nakaratta sanki gülşen arkadan vokal yapıyormuş gibi geliyordu bana.sözlüğe bakınca öğrendim gerçekleri.
hesabın var mı? giriş yap