• 2001 krizinde dönemin başbakanı bülent ecevit'e yazar kasa fırlatan ahmet çakmak isimli vatandaşın yaptığı açıklama.
    bu abimiz özetle "o gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor. böyle bir konuda hainlerin yanında mı duracaksın, devletin yanında mı duracaksın?" demiş.
    basın neden 4.büyük güç sanırım net bir şekilde anlaşılıyor. evet sayın başkan haklı onun halkı var..
    http://www.cumhuriyet.com.tr/…ak_bir_durum_yok.html
  • okumamla birlikte bugün sinirden yarılarak gülmeme sebep veren beyanat.
  • bir kaç yıl önce ecevit adam gibi adammış diyen boş adamın beyanıdır.
  • yazar kasayı alacak ekonomik gücü olmamasından ötürü böyle bir durumun oluşamayacağını söyler sandım
  • yazar kasa atacak bir durum yok demiş.başka bir deyişle ''yazar kasa atmaya götüm yemez çünkü bu sefer o yazar kasayı bana sokarlar'' demek istemiştir.
  • ecevit her eleştiriyi dinlerdi. sıkıysa buna yapsın kan şırınga ile kan alırlar kan.o da bunun farkında çomarlık böyle bir şey.
  • yazar kasayı açık bir pozisyonda bunun götüne sokmak lazım bu mal ancak bundan anlar.
  • ankara büyük şehir belediyesinde memur oldu bu arada kendisi.
  • evet öyle bir durum yok çünkü o yazar kasayı anında götüne sokarlar orada
  • açıklamanın sebebi haberin alt kısmında verilmiş. işçi olarak belediyeye alınıyor ve dolar kuru kadar hızlı bir şekilde şefliğe kadar yükseliyor.

işçi => hizmetli => memur => şef

"2009 yılında gümrük ve ticaret bakanı hayati yazıcı ile iletişime geçerek kendisinden iş isteyen çakmak, bu tarihten sonra ankara büyükşehir belediyesi’nde önce işçi olarak göreve başladı, ardından hizmetli kadrosuna, onun ardından memur kadrosuna, onun ardından şef kadrosuna yerleştirildi."
hesabın var mı? giriş yap