• toplum adına hizmet veremlerin dürüst olması değildir, asıl mesele. konunun özü çevresininde dürüst olmasıdır ki bunun bahanesi olmaz. zira çevresini seçim hakkı kendisinindir.
  • " bülent ecevit 1946 yılında londra'daki türk büyükelçiliğine basın ateşe yardımcısı olarak atandığında maaşları 30 sterlindi ve 1950 yılı ortalarına kadar orada maddi zorluk içerisinde yaşadılar. parmaklarındaki yüzükleri bile satmak zorunda kalmışlardı. ancak bundan hiç yakınmadılar."

devlete hizmet adına yüzüklerini satmış bir devlet adamıdır.
    siyasete bir yüzük ile girenlerin ise bugün hâli nicedir.
    bu kavramları anlamak bugün ile bağdaştırmak herkesin harcı değildir.
    dedesinden kalan mirası bağışlamasından söz etmiyorum bile.
    vallahi ecevit'i özledik.
  • alcak gönüllü karaoğlan
  • adamı beni neslim için kafalara "altına işiyor" gibi bir şekilde işlediler, yaşlılık dönemi için. ama adamı biraz araştırınca başarılı bir siyasetçi olduğunu anlamak güç değil.
  • şu an kendisine haddinin bildiriliyor oluşu.
  • (bkz: kibarlık)
    (bkz: efendilik)
  • uçakta giderken yorgunluktan rahşan hanım'ın omzunda uyuyakalmışlen çekilen fotoğrafı

pr ya da değil ama bana türk siyaset tarihinde samimi gelen nadir fotoğraglardandır.
  • atatürk ve inönü'den sonra savaş kazanmış tek devlet başkanı olması. bu bile yeter.
  • biz demirellerden, türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız.
    sevgili kardeşlerim;
    biz milliyetçiliği; sokak duvarlarına değil,
    kıbrısın topraklarına,
    egenin deniz yataklarına yazmışız,
    biz milliyetçiliği batı anadolunun haşhaş tarlasına yazmışız.
    bu ülkeyi çok seven taşına toprağına hayvanına aşık insanları hatırlatır karaoğlan.
  • dürüstlük, eş dost kayirmama
hesabın var mı? giriş yap