• tavuk kavruk kfc eti gibi, falafel fena değil, köfteli ise çok pişmiş lastik gibi olan ve gerçek bao ile yakından uzaktan alakası olmayan mekan. sushico'nun bir işletmesi sanırım ve ordaki standardı tutturamama ve aşırı pahalı olma hali burda da geçerli.
  • sushico grubunun teşvikiye'deki leziz mekanı. bun (bao) adı verilen; buharda pişirilen pofuduk ekmekler içerisinde tercihinize göre malzemeyi seçiyorsunuz. benim favorim meksika bun; ama tandır ya da çıtır tavuk gibi farklı seçenekleri de var.

guacomole seviyorsanız zaten meksika bun'ı seçmelisiniz bence. ortamı da, mekan da oldukça güzel. fiyatları normal (hatta bence ucuz.) siparişinizi kağıttan işaretleme olayı pratik.

nedense son zamanlarda çok ama çok fazla dadandım, siz böyle dadanmayın. bun'ları göbek bölgesinde taşırsınız sonra.

eksi noktası parmesanlı örgü patateslerini kaldırmış olmaları ancak hala mönüde (ve hatta oturduğunuz yerdeki koca afişte) gözükmesi. benim gibi "ortaya da otlanacak bir şeyler söyleyelim" diyecekler için üzücü.
  • f/p oranı yerlerde olan bir fast food işletmesi.

kurtköy'e -nişantaşından sonra ikinci şubenin buraya açılması enteresan- açıldı bundan. denemek için iki kere sipariş verdik. malzemeler fresh, lezzet iyi. ama porsiyon inanılmaz ufak. bun'ların kendisi çok ufak, patates porsiyonu da az. 25 liraya yiyeceğiniz menüyle yarı aç yarı tok kalkıyorsunuz. menünün yanına bir bun daha alayım derseniz o da 14-15 lira. e 40 liraya da hemen hemen her yerde doyurucu yemek yenir.

ya fiyatı düşürmeliler ya da porsiyonlar büyümeli.
  • tekli halini 15tl üzerinden 110gr olarak sattığı bir ürünü çiftli olarak 30tl üzerinden yine 110gr olarak satan enteresan işletme.
  • uzak durulması gereken işletmelerden birisidir.

normal bir insan evladı bir adet dana tandır bun yiyince doyar. küçük ama bayağı doyurucudur. ama ben iki tane yiyorum çünkü 95 kiloyum.
  • bi tık pahalı ama çok lezzetli seçenekleri olan nişantaşı mekanı.
  • bun ve falafelleri gayet başarılı olan işletme. ancak baştan uyarmam gerekirse bir tane bun doyurmayabiliyor. fesleğenli bun içine falafel bu aralar favorim.
  • kurtköy için konuşuyorum; avuç içi kadar hamurumsu bir ekmekte tandır, tavuk ya da burger var. artık siz ne isterseniz.
    ekmek vasat. tavuk kızgın yağı içine çekmiş, burger idare, tandır iyi ama bir kaşık kadar anca var. fiyatlar pahalı. tavsiye etmiyorum.
  • buharda pişirilmiş ekmeklerine bun deniyor. mürekkep balıklı bun ekmeği sadece siyahtı, farklı bi tadı yoktu. ördekli daha çok tandır gibi soğanlı ağır kokuyordu. bun burger, klasik hamburger + çıtır soğandan oluşan güzel bir kombinasyondu. bu arada patatesi de efsaneydi sırf patates yemeye bile gidilir, mutlaka deneyin derim. bi dahaki sefere pancarlı ve fesleğenli bun deneyeceğim.
    * fesleğenlinin güzel bir aroması vardı ancak pancarlının da mürekkep balıklı gibi renk dışında bir olayı yok.
  • açıkçası ben porsiyonlarını yeterli buluyorum. oldukça da lezizler.
hesabın var mı? giriş yap