şükela:  tümü | bugün
 • bursaspor u21 takımının 1999 doğumlu sağ beki.

  sürekli bindirme yapan veya ful enerjiyle bütün kanadı domine eden bir bek değil, teknik olarak ön plana çıkıyor. özellikle rakip yarı sahada yaptığı etkili driblinglerle gözüme çarptı, kolayca adam eksiltip mesafe katediyor ve topu tehlikeli bölgeye taşıyor. zamanla bencillikten sıyrılırsa çok etkili olur:

  - link

  - link

  günümüz futbolunda top ayağındayken sağlam durabilen futbolcu sayısı çok az, burak'ın bu güçlü yönünü alıp daha da yukarı seviyelere taşıması gerekiyor.

  ancak defansif özellikleri geride. fiziği sağlam olmasına rağmen kora kor müdahalelerde top kazanma oranı yüksek değil. pozisyon bilgisi ortalamanın altında, kendi kanadından yenen gollerde genelde burak'ın yanlış durduğunu veya geriye dönmediğini görüyoruz. bu açıklarını kapatmayı başarabilirse türk futbolunda 2020'lerin sağ bekteki adresi olur.

  defansif olarak gelişmeyecekse ve hücuma ağırlık verecekse de, evrilebileceği en iyi nokta 4-4-2, 4-4-1-1 gibi sistemlerin sağ açığı veya kanatlarda tek adamla oynayan takımların hücuma dönük sağ iç bölgesi olur, bu iki bölgede de skor katkısını yükseltebilirse orta-üst düzey takımların yıldızı olur.
 • geleceğin sağı.
 • super lig’deki 2. macinda bu aksam kayserispor karsisinda ciddi umut veren genc sag bek.

  ozellikle hucumdaki etkinligi ve sogukkanli oyunuyla 19 yasin cok uzerinde bir olgunluk sergiliyor. sezon icerisinde ilk 11 e direkt oturmasini bekliyorum.

  (bkz: buralar ilerde degerlenir)
 • bugün süper lig istatistiklerine bakıyordum çalım atma istatistiğinde 5 e 4 ile ilk 10 arasına girmiş hemde oynadığı tek maç ile.

  bence çok iyi bir kanat oyuncusu olur. defansif özellikleri de kötü değil kesinlikle ama kanatta daha verimli olur gibine geliyor.

  yolu açık olsun.
 • bursaspor’un genç yeteneği. iyi ve doğru bir menajerlik stratejisi ve doğru bir çalışmaya çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum.
 • büyük futbolcu olacak bu çocuk kumaşı var. tabi eğer gerekli gelişimi gösterir ve risk almaktan kacmazsa.
 • 26 ekim 2018 bursaspor aytemiz alanyaspor maçı nın ilk yarısında verdiği 2 net gollük pasın birisinde stancu diğerinde tunay torun golü atamadı. atsalardı ilk yarıdan istatistiğine 2 asist ekleyecekti.

  genç yeteneklerin şans bulması kendileri ve gelişimleri için çok önemli.
 • bakalım ilerde kim kapacak..
 • sağ bekten sağ açığa geçmiş görünen futbolcu. bursaspor'un bu sezon izlediğim birkaç maçında sağ açıkta görev yaptı, yapıyor. çalım yeteneği ve topa hakimiyeti yüksek, henüz şutu var mı yok mu göremedim ama eğer şutu da varsa bursaspor altyapısı yine çok değerli bir futbolcu yetiştirmiş diyebiliriz. şu haliyle de istanbul takımlarının hepsinde ilk 11 çıkabilecek yeterliliğe sahip görünüyor.
 • kemik gibi oyuncu, uzun yıllar türk futboluna hizmet eder.