şükela:  tümü | bugün
  • bu yaz kilyos'taki burç plajına kardeş geldi!
    çeşme kitefest kapsamında 1 ağustos'ta etkinliklerle çiftlikköy mevkiinde açılan yeni bümed işletmesinin telefonu şöyle:
    (0232) 722 22 75

adresi: (bkz: pırlanta plajı/#20087893)
  • bu haftasonu (10-11 eylul) ve bundan sonra da duzenli olarak (umarim) eylul aylarinda sezon kapanisini ultimate frisbee turnuvasiyla yapacaktir. yaklasik 80 yerli ve yabanci oyuncunun katilimiyla gerceklesecek olan bu keyifli olaya izleyici olarak gelip, ayni zamanda kum, deniz ve gunesin de son demlerini yasamak isteyenler kacirmamali.
  • (kilyos şubesinin) yeme içme sisteminin çok sıkıntılı olduğu plaj.

sistem şöyle;
    kendilerine ait bir para kartına bakiye yükletip alıyorsun.
    (kredi kartı ile doldurursan ve kartta paran kalırsa iade edilmiyor.)
    foodcourt gibi bir yer düşünün, dönerci, hotdogcu, dondurmacı vb var,
    direk buralara gitmek yerine başka bir kasaya gidip kartınla fiş alıyorsun,
    sonra o fişle ürünü alacağın standa gidiyorsun.
    bu 3 aşamada da 3 ayrı sıra bekliyorsun.

şöyle durumlarda sözkonusu, örneğin, bir döner ekmek, bir bira bir de dondurma alacaksın,
    (ne alaka amk demeyin, çocuk dondurma istedi)
    “dondurmayı almak için lütfen falanca kasaya gidin” denilebiliyor.

para kartı muhabbetini anlayışla karşılarım da araya farklı ürünler için farklı kasalar konulunca işin
    gerçekten boku çıkıyor.

yemek sistemi dışında, içerideki hizmet alınan giriş bedeline göre çok yüksek,
    gerçi içeride hizmet yok, herşeyi kendin yapıyorsun.
    şemsiyeni sen buluyor, şezlongunu sen ayarlıyorsun.
    giriş parası 45 tl. 45 tl’ye çeşme’de kalburüstü mekanlara gidersin, şezlonguna kadar sana
    eşlik ederler, minderini şemsiyeni falan ayarlar, isteğin olup olmadığını sorarlar, burda herşey selfservis.

hal böyle olunca da içerisi termosunu 3’ü 1 aradasını getirmiş tiplerle doluydu.
  • başka üniversitede okuyan öğrencilere birkez daha ''abi türkiye'de okuyacaksan boğaziçi'nde okuyacaksın'' dedirten, burc beach fiyatlar şurdan ücretleri hakkında bilgi edinebileceğiniz plajdır. boğaziçi'nin öğrencileri çalışır. haftasonu dj'yle kalabalığıyla, farklı insan tipleriyle eğlencelidir. haftaiçi kitabını okumasıyla, dalgalarını dinlemesiyle, sakin, keyiflidir. içerde pizzacısı, wafflecısı, kumpircisi, biracısı, boğaziçi'yle ilgili tişörtler kupalar vs. bulabileceğiniz burcstore'uyla güzel bir gün geçirmeniz için tek başına yeter. (bira fiyatları geri kalan her şeyin fiyatına göre uçuktur'u da paranteze alalım)
  • bugun son kez geldigim yer. 60 cmlik yere duba koyup seni yosunun pisligin icinde yuzdurup bir kutu kolaya 16 lira fiyat cekerler.
    bogazici mezunu da olsan disardan gelenle ayni parayi veriyorsun ama universitenin plaji diyorlar.
    sabah erken geldim ve sahil guvenlige yuzmek istedigimi soyledim. 60 cmlik dubayi gecince duduk otturup anons yapiyorlar hemen iyi yuzdugunu gorseler de. hadi anladik, sorumluluklariniz var ama botla acilip yuzdurecegim diye soz verip aksama kadar oyaliyorsun, gunumuzu olduruyorsun. hafta ici 30, hafta sonu 50 tl giris ucreti verip bokun icinde yuzdukten sonra isyan edince de bir daha gelme o zaman diyen isletmecileri var. ustelik kutu kola 7 tl, ben kimseyi sikmiyorum diyor. demek ki adamlar kafalarina gore fiyat cekiyor, sagir olmadigima hatta sasirip ikinci kez sordugumda ayni cevabi aldigima gore.

gitmeyin demiyorum, cocuk kalabaliginin icinde bir kulac atamadan yosun, cola sisesi arasinda tam anlamiyla "bok icinde" debelenmek istiyorsaniz gidin.

ustelik kartlarina para yukletip oyle alisveris yaptiriyorlar(sikiyorlar).

giderseniz burc beach'ten cikip sol tarafinizda kalan toprak yolun icinde acilan yokustan cikin. kuzey kantinden 1 lt kolayi 3 tl'ye, koca porsiyon kofte ve patates kizartmasini 10 tl'ye alin. hatta universite ogrenci ya da mezun kartiniz varsa arkadasimi ziyarete geldim deyip kampuste inin, kantinden alisverisinizi yapip dedigim yokustan inin ki giris parasi da vermeyin.

plajlar sizindir, denizler sizindir. aldiklari giris ucreti haksiz ve hukuki olmayan bir kazanctir. o parayi verince hizmet alacaginizi sanmayin. ıcerde birkac posta daha sikmeye calisiyorlar cunku.

ben bir dahakine solar beach'e gidecegim, bayagi basarili muzikler oluyormus. deneyimlerimi burdan paylasirim umarim. kalin saglicakla.

not: ayrica bak su taraftan acilabilirsin deyip free style kite-board yapanlarin arasina gitmemi soyleyen sahil guvenlikcilere de selam olsun.
    ben buranin sahibiyim, begenmediysen bir daha gelme, pahaliysa kola icme diyen "ablaya" da selamlar.
  • dün gittiğimiz ve muhtemelen de son kez gittiğimiz yer. 25 yıldır yüzerim ilk kez tek bir kulaç atmadan deniz faslını bitirdim. sebebi ise güvenlik sebebi ile dubaları zaten sığ denizde iyice kıyıya yakın yere koymaları.. diz kapağına gelen bir noktada insanların yüzmesini bekliyorlar.

yeme içmedeki fiyat pahalılığı ise ayrı bir konu. bir şişe su 4 tl. gerisini siz hesap edin.
  • fiyat ve uygulama konusunda bu sene inşallah birşeyler yaparlar.

neden diyecek olursanız buradan kalkıp gitmek istediğinizde anadolu yakası için konuşuyorum git-gel en az 60tl'lik yakıt harcarsınız.

akabinde bu sene giriş fiyatı tek kişi için 70tl!

kapıdan girerken üstünüzü ararlar. yanınızda yiyecek içecek var ise alırlar.
    sebebi içeride 1 adet küçük su 5tl, 1 top dondurma 8tl, 1 şişe bira 25tl, diğerlerini yazmıyorum bile. kısaca herşey çok ama çok pahalı.

aynı zamanda insanların güvenliği için çekmiş oldukları dubalar sebebiyle en fazla göbeğinize kadar açılabiliyorsunuz ve kulaç atma şansınız yok.