• hem c++ hem c# bilmeniz gerektigini vurgulayan yazilim dili..
  • (bkz: c very sharp)
  • (bkz: d)
  • böyle bir yazılım dili yok ama olabilir de. hatta okunuşu : si şap şap
  • nokia 3310 ile yazılmış bir dil adı.
    diğeri se c**'dir.
  • (bkz: word terk)
  • + iş ilanınız için gelmiştim.
    - geç geç otur şöyle, yani sen şimdi bunların hepsini biliyor musun?
    + evet, hepsini biliyorum. ama c## diye bir şey yokmuş onu da oturdum baştan yazdım. alın.
    - oha, valla tebrik ediyorum ya nasıl öğrendin bunların hepsini, ben geçen sene bi php öğreneyim dedim kafam allak bullak oldu yea helal olsun.
    + eh işte çalıştık, geliştirdik kendimizi, malum iş bulmak zor, ne gibi bir iş için arıyordunuz peki siz?
    - yok kardeş ne işi, geçen arkadaşla iddiaya girdik de ben dedim bunların hepsini bilen adam yoktur, o dedi vardır, derken verdik ilanı.
    + ne yani?
    - tebrik etmek için çağırmıştım, üff, assembly çok zordur herhalde di mi?
  • bilgisiz insanlarca verilmis bir ilanda adi gecen dil. bir alien dili degildir. doom'daki yaratiklarin firlattigi dil hic degildir.

benzer bir vaka basimdan gecti. yeniden yapilanmaya giden bir reklam ajansinda calisma gafletinde bulundugum bir donem, yerime alinacak elemana yonelik ilan yazma calismalari kapsaminda sekreterin derledigi ilan soyleydi:

flash bilmek, c# bilmek, javascript bilmek, html bilmek, php bilmek, mysql bilmek, photoshop ve indesign bilmek.

soyle bir bakinca ilana insan gotuyle guluyor dogal olarak. yine dogal olarak, bu ilani olusturan kisi olayin teknigine hakim olmadigi icin kabahatli degil. kabahatli olan, boyle bir ilanin yayina gecmesine "tamam" diyen teknik bilgili kisi. bu durumda ben ne yaptim ? tasarimci mi, yazilimci mi, ne aradiklarini tespit edip duzenledim ilgili ibareyi.

kulaktan dolma bilgilerle, kagit diplomalarla falan yoneticilik konumuna ermis arkadaslara selam ediyorum: slm !
  • gizli işler çeviren firmanın başvurusunda bahsi geçen programlama dili. başvurusu için gelen adama ne iş verileceğini merak ettim açıkçası. zira o dillerin hepsini bilen adamın orada işi ne ? ne yaptıracaklar bu adama ?
hesabın var mı? giriş yap