• küçük bir araştırma sonucu yüzleştiğim gerçek. bu sebeple araba almaktan vazgeçtim. incelediğim otomobillerle ilgili öğrendiğim gerçekler şunlar:

volkswagen golf: düz adam arabası. o paraya ikinci el bmw al. hadi alamadın diyelim, mazda 3 varken yüzüne bile bakılmaz.

honda civic: apaçi arabası. şahin kullanan apaçiler parayı bulunca bunu alıyormuş.

renault megane: o paraya megane mı alınır amına koyim? git golf al.

mazda 3: iyi araba, hoş araba da yıl olmuş 2017, hala atmosferik motor. hem servisi de yok.

ford focus: malzeme kalitesi berbat. iç hacim yetersiz. geçiniz.

peugeot 308: lan fransız arabası alınır mı salak?

seat leon: golf almaya parası yetmemiş fakir apaçilerin kullandığı araba.

skoda octavia: o fiyatlara bunu satabileceklerini mi düşünüyorlar gerçekten? ayrıca golf'e parası yetmeyenler kullanır bunu.

volkswagen jetta: meksika'da üretilen bombok bir araba.

hyundai elantra: kore malı. başka bir şey söylemiyorum.

hyundai i30: kore malı.

bmw 1: kesinlikle o paralara alınacak bir otomobil değil.

audi a3: bu da kesinlike o paralara alınacak bir otomobil değil. sıkıcı hem.

mercedes a serisi: mercedes'i hak etmeyen fakir ve pisliklerin kullandıkları otomobil. mercedes e'den başlar.

edit: "bunlar ironiden anlamaz." dedilerdi de inanmadıydım.

edit 2: https://indigodergisi.com/…/pisa-sonuclari-turkiye/

hepinizin arabaları mükemmel, hiçbiriniz apaçi ve fakir değilsiniz. yeter artık ebemi, götümü, sülalemi bir rahat bırakın amına koyim. ya da isterseniz gelin yüz yüze tartışalım. ankara'dayım, küfredecek olan varsa yüzüme etsin. burası artık gerçekten de okuduğunu anlamayan, nefret dolu cahillerin gezindiği bir yer haline gelmiş. hayır velev ki yukarıdaki arabalara ciddi ciddi bok atıyorum. ulan sen ne hakla bana sövebilirsin ey dangalak? araba lan bu!
  • kardeşim seni böyle alalım (bkz: metrobüs)
  • (bkz: siktim öldü)
  • volvo v 40 al ozman yaprağım.
  • bu araçların boktan olma sebebinin sadece aracı üreten şirketler olduğunu sanan cahillerin olduğunu gösteren başlık.. atmosferik motorların avantajlarını bile bilmeden burada atıp tutmanıza, entry sıçmanıza gıcık oluyorum..

oysa, bu araçların avrupa'da, asya'da, amerika'daki versiyonlarını, sahip oldukları donanımları görse, oralardaki honda civic'lerin buradaki bmw 5 serisi ile, oradaki mazda 3'lerin buradaki e serileri ile rekabet edebilecek donanımlara sahip olduklarını görür ve böyle bir başlık açmazdı..

evet ülkemizdeki c segmentleri boktan.. kesinlikle öyle.. itirazım yok.. ama bunun sebebi de üreticiler değil..

distribütörler, vergiler.. olaya bir de böyle bak..
  • cahil yazar da hiç çekilmiyormuş yalnız.

focus'un malzeme kalitesine kötü diyip, fransız arabası alınmaz diyen bir şahıs otomotiv sektöründe lastik bile parlatamaz düzeyde ciddiye alınır.
  • oldum olası araba segemnti nedir, ne değildiri anlayamadığımı bana bir kere daha göstermiş bir iddia olmuş. c segmenti nedir, a segmenti nedir, kriterler neleredir bilen bir yazar öğretirse memnun olurum.
hesabın var mı? giriş yap