• surileri yerleştirdiklere evlere birer birer dağıtsınlar evsizleri. ya da konteynırlara. kendi ülkenin vatandaşına göstermediğin ilgiyi bu nargileci puştlara gösteriyorsun , çok yanlış.
  • her ne kadar teorik olarak işe yarar gibi gözükse de pratikte birçok problemi içinde barındırır.

hırsızlık
    temizlik unsuru
    güvenlik
    vs. uzatılabilir. amma velakin bunlar problem olmasa çok güzel bir öneri aslında suserler.
  • mantıklı bir istek. sadece camiler değil bütün ibadet yerleri gece kapalı ve bomboş duracağına evsizlere açılmalı. hatta dinlerin dünyaya yapacağı en büyük iyilik bu olabilir.
  • evsizlik sorununu çözmek yerine evsizleri dine ve akp^nin kucağına atmakla kalmayacak bir de cami inşaatlarına hız kazandıracak akıl yoksunu öneri.
    bu ülke yıllardır yoksullukla mücadele etmek yerine yoksulluğu yönetiyor, şimdi de hem de ekonomik krizin üstümüzden geçtiği bir dönemde potansiyel evsizler de dahil tüm evsizleri camilere göndermek sadece ve sadece yeni ve gereksiz yüzlerce cami inşaatına yol açacaktır. ya inşaat resulullah!
  • çok güzel olur.

küçük bir bölüm ayrılıp koğuş veya misafirhane misali bir uygulama yapılabilir. öyle büyük bir şey değil, 30 metrekare bile olsa yapılmalıdır. tabii bizde ayakkabı, sadaka kutusu, musluk başlığı hızsızlığı bile olduğu için hayal ürünü olarak kalacak bir önermedir.
  • o zaman diyanet işe yarar, olmaz.
  • bizde amerikan tipi gidecek yeri olmayan evsizler yok. evi olup da gitmeyen müptezel tipli adamlar var. bunları camilere toplayıp adeta teşvik etmenin bi manası yok. o yüzden pek faydalı olmayacak bir fikirdir.

yalnız ben bundan yıllar önce bir keresinde camide uyumuştum. (bkz: #71562522)
  • onu bilmemde tuvaletleri ücretsiz olmalı. bozuk 1 tl siz gezemiyoruz sokakta, çarşıda.
  • yersiz ve tutarsız bir istek. %99'u müslüman bir ülkede evsiz olmaz ki.
  • beraberinde sorunlara yol açabilir ama neden olmasın üzerine düşünmeye değer, ve ayrıca sürekli olarak bizlere yardıma muhtaç insanlara yardım etmemiz gerekir, dinimiz bunu emreder diye öğütler verenlerin bunu düşünmemeleri ilginç geldi şu anda bana. kuranda çok sık şekilde hiç düşünmediniz mi diye cümlelerle allah ın ayetleri var. al sana olumsuz islam anlayışını yıkmak için bir fırsat. hiç düşünmediniz mi... ya düşündük de işimize gelmedi mi diyeceksin. ama kuranda allah ın açıkça yasak etmediği veya emretmediği şeyleri bize dikte edeceksiniz. gerçekten çok ilginç durumlarımız var.
hesabın var mı? giriş yap