şükela:  tümü | bugün soru sor
  • peru da amazon nehri etrafindaki yagmur ormanlarinda yetisen bir yemis turu. limonun yaklasik 30, acerolanin ise 2 katina yakin miktarda vitamin ihtiva ediyormus. konbini de bundan yapilmis bir icecek oldugunu gorunce merak ettik ogrendik. derin(!) arastirmalarimiz sonucunda buyuk bir trajediyle karsilastik. su kuresellesmenin isine bakin ki, japonyanin asiri talebinden dolayi peru da bu meyveyle beslenen baliklarin(?) soyu tukenmek uzereymis. icecek mi? her japon icecegi gibi garip ama saglikli oldugundan emin olabiliriz...
  • mehmet öz 'in programlarında öve öve bitiremediği, antioksidanlıkta gelinen en son nokta olduğunu iddia ettiği bir üzüm türü. yurdum insanının yakında altın çilek muamelesi göstereceğinin kesin olduğundan hareketle, bulunan ilk boş araziye tohumunun dikilmesi şiddetle tavsiye edilir.
  • bilinen en yüksek c vitamini içeriğine sahip meyvedir. amazonlarda yetişir. türkiye'de de tozları satılmaktadır. antioksidan oranı da epey fazladır. smoothie'lerinize ya da meyva sularınıza her gün bir tatlı kaşığı karıştırıp tüketmenizi şiddetle tavsiye ederim. ucuz bir şey değildir gerçi, maalesef.