şükela:  tümü | bugün
 • kız oyunuymuş. orasını bilmem ama fazla sardı beni.
 • bu kadar boktan tasarlanmış bir oyunun bu kadar tutmuş olmasını aklım almıyor. oyunu sen oynuyorsun fakat bir cok bölümde başarılı olup olamamak senin elinde değil. mesela 65. bölümü ben çok süper düşündüğüm için başarabildim diyen varsa beri gelsin. oyun sana mukemmel kombinasyonlar verecek her haltı iki harekette patlatacaksın ki geçebilesin. öngörebildiğin hamle sayısı ekrandakiler ile kısıtlı ki çoğu zaman yeni gelen şekerler de planlarını bozabiliyor. bu tarz bölümlerin sayısı da oldukca fazla. maksat bir takım oyun içi purchase leri iteklemek tabiki...

  super meat boy da ileri derecede zor olmasına rağmen bölümleri gecip geçememek senin becerine kalıyor, bu bağlamda değerlendirdiğim için bence candy crush "kötü" bir oyun, illa bi takım renkleri bir araya getirelim ve her yerde oynayabilelim mobilitesi yuksek olsun diyenlere tavsiyem rubik küpü olacak...
 • bir tilt to live olmayan oyun.
 • bu sınırsız can, sınırsız ekstra hilesinden başka telefonlar için daha masum bir hile söyleyeyim.

  telefonunuzun ayarlar kısmına girin, saat ayarları sekmesini açın. otomatik ayar seçeneğini kapatın ve saatinizi dilediğiniz gibi 3-4-5 saat ileri alın hatta isterseniz takvimi bir sonraki aya/yıla getirin. telefon bu ayardayken oyunu açın, canların 5'i de gelmiş değil mi?<3
  şimdi en önemli kısım oyunu oynamadan önce tekrar saat ayarını otomatiğe getirmek. 5 canınız olduğu yerde kalacak, hiç merak etmeyin. sonsuz canınızla mutluluklar.
 • beni an itibariyle çılgına çevirmiş oyundur. tamam, kabul, girdik bir boka. ama böyle de yapılmaz ki.

  geçemediğim bir bölüm vardı, uzun zamandır da oynamayı bırakmıştım. (1 hafta). neyse, açtım oyunu, aa bi baktım milletten ek hamleler bilmemneler patlangaçlarla başlama renkli topla başlama falan bir sürü hede gelmiş. ya zaten bu ek hamle bildirimlerini pek sallamıyorum çünkü kabul ettiğimde hiç birini kullanamıyorum nedense. dedim ne güzel ben bunlarla başliyim belki 3287294. seferinde geçerim bölümü. ben bunları seçtim tamam mı başlamadan önce, kombo yapıcam aklım sıra. bastım oyna'ya. lan, bekle allah bekle açılmıyo oyun. sonra baktım bi uyarı çıktı hatırlamıyorum 'hata oldu şu an' gibisinden sikimden bişey. dedim bu işte bi iş var. neyse yeniledim sayfayı. işte o an ilk şokumu yaşadım. sen kendi kıraş hayvanı, hatayı ver, bi de üstüne benim canımı sil. sanki oynamışım da yenilmişim gibi. 5. cana doğru sayıyo böyle cayır cayır. hadi dedim olsun, ama kurt düştü içime, bu benim bonusları da silmesin. açtım bi baktım ki amanın dostlarım afedersiniz amına koymuş bütün bonusların kendi kıraş havyanı. ulan hatayı veren sen oyunu bok edip canımı kapızlayan yine sen. zaten alamıyorum hiçbişey, orda bildirimlerde ek hamleleri gösterip gösterip vermiyosun. iyice soğudum oyundan. hayret bişey ya.
 • bir nesli çikolatadan nefret ettirmiş oyun.

  bu arada bugün bırakmıyor, reklam izle diye diye veriyor canları, bilgisayarda yani.
 • 1,5 saat önce hakkında 700 entry girilince (iyi ya da kötü farketmez) hadi bende deneyeyim dediğim oyun. denemez olaydım işe gideceğim daha lan ben, can verin amk.
 • 1-2bin tl para gömülen telefonlarda metrobüste trende defalarca oynandığına şahit olduğum commodore 64 oyunu
 • tum zorluklarına ragmen inatla hile yapmadan 320. levele kadar geldigim oyundur.bir kere bulaştın mı seni asla terk etmeme gibi bir ozelligi vardır.
 • anormal derecede takıntı yaptığım oyun. kesinlikle hiç hile yapmadan 155'e kadar geldiğim için kendimlen aptalca bir gurur duyuyorum. şu anda 155. bölümü bitirdim bilet bekliyorum arkadaşlarımdan. keşke herkesin iphone'u ve interneti olsa da isteklerime anında dönseler diyorum, bir bölüm geçmek için bir hafta bilet beklediğimi bilirim. deli gibi zaman darlığı çektiğim anlarda açıp bölüm geçmeye kastığımı bilirim. dersi dinlemeyi bırakıp ne dersi dinleyip ne de bölümü geçemeyip eldekinden de olduğumu bilirim. çok acayip zamanlarda ilham geliyor bölüm geçmek için, o yüzden çok farklı anlarda tekrar tekrar deniyorum.

  bu arada oyun sadece şans üzerine kurulu değil, belli bir bakış açısı gerekiyor bazı bölümlerde. hamleleri verimli kullanmanın yanısıra nasıl yaparsam bunu elde ederim? gibi bir kısayol üretiyor zihin.

  nasıl buralara kadar geliyosunuz diyen beginner arkadaşlara şunu söyliyim , birincisi çok büyük şans, ikincisi sabır. yılmadan denemek lazım. bugünlere kolay gelinmedi. kaç kere yemin ettim bırakıcam hayatta ve sosyal yaşamda başarılı bi insan olucam diye ama olmadı. beni kucaklayan sadece candy crush kaldı o yüzden gönüllü bağımlısıyım ben onun.