• 8 yaşındaki kuzenimden 'şş bana bi' can atsana len, bak sana şiköleta veririm' diye can dilenmeme sebep olan oyun. bir de ipad yok tabii bilgisayardan oynuyorum. o da ipadiyle gelip hava ata ata oynuyor yanımda. orada da iki tur oynamak için 'sen hep oynarsın' diyorum. kahrolası.
  • insan ilişkilerini ve muhabbeti bitiren, her oynandığında kendisine bela okutturan saçma sapan hödö.
  • bölümleri geçmek için facebook bağlantısı gerektirmeyen oyun. bölümlerin sonunda verilen üç görevi tamamlamak yeterlidir ilerlemek için
    sadece ios için böyleymiş
  • katlanamadığım uygulama. sevenleri tarafından linç edilmek istemem ancak saatlerce oynadığını, bağımlısı olduğunu söyleyenler var. bu nasıl bir kafa arkadaşım ya? sağım, solum, önüm, arkam kendi kraş. koca koca insanlar saatlerce kafasını gömüyor telefona, sen de bekliyorsun ne zaman sıkılacak da iki kelam edeceğiz diye. yok, sıkılmıyorlar.
  • dün başladığım, bugün hatim ettiğim oyun.

hem telefondan hem de facebook'tan oynuyorum bunu. facebook'taki son oyunumu 3 yıl önce oynadığım düşünülürse oyunun bağımlısı olmaya başladığım anlaşılır herhalde.

kurtulmam gerekiyor oyundan, sonum kötü olacak yoksa ..
  • kız oyunuymuş. orasını bilmem ama fazla sardı beni.
  • bu kadar boktan tasarlanmış bir oyunun bu kadar tutmuş olmasını aklım almıyor. oyunu sen oynuyorsun fakat bir cok bölümde başarılı olup olamamak senin elinde değil. mesela 65. bölümü ben çok süper düşündüğüm için başarabildim diyen varsa beri gelsin. oyun sana mukemmel kombinasyonlar verecek her haltı iki harekette patlatacaksın ki geçebilesin. öngörebildiğin hamle sayısı ekrandakiler ile kısıtlı ki çoğu zaman yeni gelen şekerler de planlarını bozabiliyor. bu tarz bölümlerin sayısı da oldukca fazla. maksat bir takım oyun içi purchase leri iteklemek tabiki...

super meat boy da ileri derecede zor olmasına rağmen bölümleri gecip geçememek senin becerine kalıyor, bu bağlamda değerlendirdiğim için bence candy crush "kötü" bir oyun, illa bi takım renkleri bir araya getirelim ve her yerde oynayabilelim mobilitesi yuksek olsun diyenlere tavsiyem rubik küpü olacak...
  • bir tilt to live olmayan oyun.
  • bu sınırsız can, sınırsız ekstra hilesinden başka telefonlar için daha masum bir hile söyleyeyim.

telefonunuzun ayarlar kısmına girin, saat ayarları sekmesini açın. otomatik ayar seçeneğini kapatın ve saatinizi dilediğiniz gibi 3-4-5 saat ileri alın hatta isterseniz takvimi bir sonraki aya/yıla getirin. telefon bu ayardayken oyunu açın, canların 5'i de gelmiş değil mi?<3
    şimdi en önemli kısım oyunu oynamadan önce tekrar saat ayarını otomatiğe getirmek. 5 canınız olduğu yerde kalacak, hiç merak etmeyin. sonsuz canınızla mutluluklar.
  • beni an itibariyle çılgına çevirmiş oyundur. tamam, kabul, girdik bir boka. ama böyle de yapılmaz ki.

geçemediğim bir bölüm vardı, uzun zamandır da oynamayı bırakmıştım. (1 hafta). neyse, açtım oyunu, aa bi baktım milletten ek hamleler bilmemneler patlangaçlarla başlama renkli topla başlama falan bir sürü hede gelmiş. ya zaten bu ek hamle bildirimlerini pek sallamıyorum çünkü kabul ettiğimde hiç birini kullanamıyorum nedense. dedim ne güzel ben bunlarla başliyim belki 3287294. seferinde geçerim bölümü. ben bunları seçtim tamam mı başlamadan önce, kombo yapıcam aklım sıra. bastım oyna'ya. lan, bekle allah bekle açılmıyo oyun. sonra baktım bi uyarı çıktı hatırlamıyorum 'hata oldu şu an' gibisinden sikimden bişey. dedim bu işte bi iş var. neyse yeniledim sayfayı. işte o an ilk şokumu yaşadım. sen kendi kıraş hayvanı, hatayı ver, bi de üstüne benim canımı sil. sanki oynamışım da yenilmişim gibi. 5. cana doğru sayıyo böyle cayır cayır. hadi dedim olsun, ama kurt düştü içime, bu benim bonusları da silmesin. açtım bi baktım ki amanın dostlarım afedersiniz amına koymuş bütün bonusların kendi kıraş havyanı. ulan hatayı veren sen oyunu bok edip canımı kapızlayan yine sen. zaten alamıyorum hiçbişey, orda bildirimlerde ek hamleleri gösterip gösterip vermiyosun. iyice soğudum oyundan. hayret bişey ya.