şükela:  tümü | bugün
  • farklı ülkeler hakkında bilgi sunduğu entry'leri dikkat çeken, yeni bir yazar. hoşgelmiş.
  • ingilizcede cape townlı, cape town'dan gelen anlamına gelen sözcük (#67128098)
  • kahveyi gece kadar siyah, cehennem kadar sıcak ve kadın kadar tatlı içen yazar.

kendisi bilgi içerikli entryler indexine almamış ama feministler ve bağzı kadınlar hakkında güzel tanımları da vardır.

zengin olunca yapılacak ufak şımarıklıklar listemde ilk sırada (bkz: black ivory coffee) ya da (bkz: kopi luwak) alıp bu badime götürmek var. gerisini o halleder :)
  • "sen, kendine yetmiyorsun, hiç kimse sana yetmiyor
    birini bitirmeden aklın öteki yolculukta"

dizelerini kendisine armağan ettiğim insan.
  • kendisi gayet saygili biridir. cok da guzel yazilar yazar.

kendisi inanclidir ve kendi inancinin sadece kendisini bagladigini bilen, insan gibi insan olabilen cok az insandan biridir. bagzilari gibi insanlara tapmaz.
  • ispanyolca hakkındaki enryleri için kendisine teşekkür borçlu olduğum yazar. teşekkürler.

henüz a2 seviyesindeki ispanyolca öğrenme çabamda, yazdıklarının baya yardımı olmuştur bana. bir şeyi gerçekten de öğretecek kadar iyi bilen bir insanın ukalalığına bir miktar katlanmak gerektiğini düşünüyorum. mesela bizim kursta c1 olmuş bi lavuk var, geçenlerde venezuelalı öğretmeninin ispanyolcasını düzeltiyordu. tam tersi olması gerekiyor aslında di mi? ama işte c1 olunca native'den daha iyi bildiğini sanıyor. muazzam.

demem o ki, ilgili başlıkta kendisine karşı sergilenen "yalnız ben daha iyi biliyorum, o öyle değil." tutumunu gereksiz buluyorum. siz daha iyi biliyorsanız, buyrun faydalanalım. tatava yapmayın. bi işe yarayın.
  • tanımam etmem.

ama bugün izlanda hakkında yazdığı bir entryi okudum.

uzun zamandır sözlükte okuduğum en güzel ve bilgi veren yazılardan biriydi. uzundu ama hiç sıkılmadım.

verilen emeğe saygı duyarım, o yüzden yazdım.
  • bugün tesadüf eseri izlanda ile ilgili entrysine denk geldiğim yazar.
    herhalde sözlük tarihinde sıkılmadan okuduğum en uzun entry oldu.
    sağ olsun var olsun.
  • beni üzen yazar...
  • engin yemek bilgileriyle beni etkilemiş, takip edilesi bir yazar.