şükela:  tümü | bugün
 • iohk tarafından geliştirilen başında charles hoskinson'un (bir ara ethereum ceo'suydu) olduğu blockchain platformu.

  neymiş, layer'li yapısı şeklinde her gün bir başkasını yaşadığımız hardfork'lara gerek kalmadan platformu güncelleyebilecekmiş bilmemne.

  resmen anlaşılmasın diye uğraşmış adamlar, bu ne komplekslik: yok coin, yok platform, yok vakıf bilmemne.
 • japon işi yeni nesil ethereum. içindeki yakıtın kısaltması ada'dır. bu ada'ların tanesi an itibariyle 2-3 cent civarında. komplike bi teknoloji. whitepaper'ı zorladı açıkçası. daha en az bir iki yılı var gelişip serpilmesine diye düşünüyorum. arkası sağlam gibi geldi.

  ayrıca çıktığı ilk günden beri en üst 20 coin arasında ki oldukça büyük başarı.

  düzeltme: japon işi deyince hafife alır gibi tınlamış. uluslararası akademik bir collaboration var arkada anladığım kadarıyla.
 • genelde günlük 3-5 milyon dolar hacme sahipken dün fitilin ucu ateşlendi ve 80 milyon dolarlık hacimle 24 saatte %55 arttı (btc olarak %45).

  fork silsilesi ve bunlara bağlı pump&dump'lar bitince güvenli liman olarak yanaşılacak az platformdan biri bence. dikkat edin coin veya token değil platform.
 • 2 ye katlamıştır, yardırıyor.
 • en değerli kripto paralar listesine bir hafta içinde yüzde 320 gibi artış ile girebilmiştir. bu kadar hızlı çıkışı sadece bitcoin cash ve bitcoin gold'da fakat bunu isimlerinde bulunan bitcoin ifadesinin sağladığı bir güven olarak da yorumlayabiliriz. şu an çok ateşli. takipteyiz. ilerleyen günler ne getirecek hep beraber izleyeceğiz.
 • iota falan derken 29.11.2017 itibari ile asıl kazandıran altcoin olmuştur.
  1 hafta 0.025 dolardan 0.15 dolara yükseldi.
  geliştiricileri ve advisor'ları güven verse de gerçekten anlayamadığım bir whitepaper'a sahip. daha geniş bir vaktimde okuyup anladıklarımı edit'leyeceğim.
 • bir ay boyunca ortalama olarak gunde %15 artan paracik. bastira bastira paracik diyorum cunku yatirim yapacak param kalmadi. umarim maasimi gommeye kadar yerinde sayar.
 • resmen nazar ettik. yukarıdaki entryi girdikten bir iki saat sonra ağ problemi yaşadı: https://twitter.com/…thk/status/935845924848504833. şu an değeri 0.9'lara düştü.
  şunu unutmamak lazım ki bu coin daha iki ay önce çıktı. bu da etherium gibi ripple gibi sağlam tabanı olmaması demek. hızlı inişler ve çıkışlar olabilir.
  not: kesinlikle finansçı değilim. söylediklerim yatırım tavsiyesi olmadığı gibi finansal anlamda bir değeri de yoktur :).
 • 3.nesil blockchain ve cryptocurrency platformu. geleceğin platformu.. vereceğim linkteki videoyu izledikten sonra ufkunuz açılacak.
  (bkz: charles hoskinson) (bkz: iohk)
  https://www.youtube.com/watch?v=ja9d0kpksxw
 • çok katmanlı yapısı olan üçüncü nesil blokzinciri. hükümetler ve onların regülatif yaklaşımlarıyla uyumlu, faturalandırılabilir ve muhasebelendirilebilir kompleks bir mimarisi var. platformun para birimi ada ismini ilk bilgisayar programcısı ada lovelace'ten almaktadır. ada'nın birim fiyatı geçtiğimiz günlerde çılgın bir pompa yiyip 2-3 cent civarından 15 cent civarlarını zorlamıştır. an itibariyle 9-10 cent civarında devam ediyor. gelecek vadeden kripto teknolojilerinden bir diğeri olduğunu düşünüyorum.